Kvalifikacije za SP: Sokoli poraženi, Norveška odnijela bodove iz Podgorice

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Norveške 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

Norveška je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala više loptu u posjedu, djelovala opasnije i zasluženo povela.

“Sokoli” su u prvih 45 minuta najbolju priliku imali preko Uroša Đurđevića u 25. minutu, kojem je Rune Jarštajn odbranio udarac.

U drugom dijelu Crna Gora je krenula ofanzivnije i već u 49. minutu imala veliku šansu – Adam Marušić je centrirao, Stevan Jovetić glavom šutirao, ali je golman Norveške odbranio.

Jovetić je bio najopasniji igrač, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio i večeras da zatrese mrežu. Osim njega dobru priliku imao je Stefan Savić u 75. minutu, ali je Jarštajn ponovo bio na pravom mjestu.

Nakon tri odigrana meča Crna Gora i Norveška imaju po šest bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju prvog septembra kada će Crna Gora gostovati Turskoj, dok Norveška na svom terenu igra sa Holandijom.

Crna Gora – Norveška 0:1 (Serlot 35’)

90+6’ – I to je to. Norveška je nanijela prvi poraz našim fudbalerima u ovom ciklusu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

89’ Strandberg umjesto Eljunusija.

88’ – Holandija je postigla šesti pa nekoliko minuta kasnije i sedmi pogodak protiv Gibraltara. Strijelci su bili Van de Bek i Depaj.

81’ – Igor Ivanović umjesto Kosovića, Aleksandar Boljević mijenja Hakšabanovića. U Norveškoj Džošua King umjesto neprimjetnog Halanda, Lines umjesto Edegorda. A u Istanbulu je Letonija izjednačila protiv Turske – 3:3. Ikaunijeks je strijelac.

75’ – Prilika za Stefana Savića. Štoper Atletika šutriao je glavom, ali je Jarštajn još jednom intervenisao.

69’ – Još jednom je pokušao Jovetić, ali ponovo Jarštajn brani.

67’ – Umjesto Svensona ulazi Rajerson, a Berg je ustupio mjesto Midtsjou.

Holandija je povela 5:0 protiv Gibraltara. Malen je strijelac.

64’ – Dino Islamović ulazi umjesto Đurđevića, a Vladimir Jovović umjesto Lagatora. Holandija se razigrala protiv Gibraltara i povela 4:0. Treći gol postigao je Depaj, četvrti Vajnaldum.

61’ – Norveška je povukla kontru, lopta je došla do Halanda, koji je šutirao preko gola.

59’ – Prošao je Hakšabanović, ušao u šesnaesterac, ali je šutirao pored gola. U međuvremenu, Letonija je smanjila protiv Turske na 3:2. Uldirikis je pogodio.

57’ – Holandija vodi 2:0 protiv Gibraltara. Luk de Jong je strijelac.

53’ – Turska je povela protiv Letonije 3:1. Burak Jilmaz je realizovao jedanaesterac.

52’ – Probao je Šćekić, ali je njegov udarac završio preko gola.

49’ – Velika šansa za Crnu Goru. Marušić je centrirao, Jovetić glavom pucao, ali je Jarštajn odbranio. Najbolja šansa za “sokole” na večerašnjem meču.

48’ – Norveška je imala šansu. Haland je primio loptu, ali je šutirao pored gola.

46’ – Nastavlja se meč pod Goricom!!!

Završeno je prvo poluvrijeme. Norveška vodi 1:0. golom Serlota u 35. minutu. Norvežani su imali veći posjed lopte, bili su konkretniji i opasniji, dok je Crne Gora najbolju šansu imala u 35. minutu, ali je Đurđević bio neprecizan.

42’ – I Holandija je povela protiv Gibraltara. Pogodio je Berghuis.

38’ – U grupi G Turska vodi protiv Letonije 2:1: Turci su poveli 2:0 golom Džalhanoglua, smanjio je Savalnijeks.

35’ – Norveška vodi 1:0, strijelac Serlot. Loptu je sa lijeve strane povukao Meling, dodao do Eljunusija, koji je ušao ušesnaesterac i pogodio mrežu Crne Gore.

29’ – Prilika za Norvešku, Svenson je šutirao sa desetak metara, šut je blokirao Hakšabanović. Potom korner za Skandinavce, ali Jovetić otklanja opasnost.

26’ – Prvi šut u okvir gola. Uroš Đurđević je prošao između fudbalera Norveške i šutirao, ali je Jarštajn odbranio.

23’ – Torsbi je zaustavio Jovetića i dobio žuti karton.

20’ – Šutirao je Torsbi sa 20-ak metara. lopta završava pored gola.

16’ – Jovetić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac blokiran.

14’ – U međuvremenu Turska je povela protiv Letonije. Gol je postigao Kenan Karaman. Na meču Gibraltara i Holandije nema golova.

11’ – Sjajna asistencija Jovetića za Đurđevića, ali Svenson se na vrijeme vratio i otklonio opasnost.

5’ –  Zaprijetio je Serlot, lopta završava pored gola.

4’ – Korner za Norvešku, otklonjena je opasnost ispred gola Mijatovića.

2’ – Neposredno nakon početka meča priređen je vatromet, kao znak podrške crnogorskoj selekciji.

1’ – Počinje meč pod Goricom!!!

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović – Marušić, Vujačić, Savić, Tomašević – Lagator, Kosović, Šćekić, Hakšabanović – Đurđević i Jovetić.
Norveška: Jarštajn – Meling, Ajer, Gregersen, Svenson – Eljunusi, Berg, Torsbi – Edegord, Serlot i Haland.

Najava:

”Hrabri sokoli” u odličnom raspoloženju ulaze u duel protiv Erlinga Halanda i društva.

Crna Gora je na startu dobila Letoniju 2:1, potom i Gibraltar sa 4:1, ali jasno je da će duel protiv Norvežana biti najteži u ovom martovskom terminu kvalifikacija.

S druge strane, četa Stalea Solbakena stigla je u naš glavni grad s namjerom da osvoji tri boda.

Podsjetimo, Norveška je prije tri dana doživjela težak poraz od Turske (0:3), pa je duel protiv naše selekcije označen kao svojevrsna prekretnica.

Utakmica počinje u 20.45 sati, a pravdu će dijeliti Englez Entoni Tejlor.

U našoj grupi večeras Holandija gostuje Gibraltaru, dok je Turska domaćin Letoniji.