Luksemburg igrao, a Crna Gora uzela tri boda: Sokoli upisali drugi trijumf u Ligi nacija

Najbolji fudbaleri Crne Gore na vrlo srećan način upisali su drugi trijumf u Ligi nacija i stekli realne šanse za plasman u B diviziju najmlađeg Uefinog takmičenja.

Sokoli, Foto: Reuters

“Sokoli” su na stadionu Žozi Bartel savladali Luksemburg 1:0, a tri boda našem nacionalnom timu donio je Fatos Bećiraj koji je u 92. minutu iskoristio penal, koji je prethodno iznudio Sead Hakšabanović.

Crna Gora je večeras odigrala ispod očekivanja, bila bezopasna po gol nezgodnog Luksemburga, ali je na kraju uz mnogo sreće upisala novi trijumf, tri dana nakon onog u Nikoziji nad Kiprom 2:0.

Domaća selekcija nadigrala je naš tim u drugom poluvremenu, ali je raspoloženi Milan Mijatović odbranio sve pokušaje Rodrigeza, Vinsenta Tila, Sinanija…

Imao je čuvar mreže “sokola” i sreće u samoj završnici prvog dijela, kada je Rodrigez uzdrmao stativu, da bi nakon odbitka Martins Bareiro tukao preko prečke iz čiste situacije.

Crna Gora naredni meč igra 10. oktobra protiv Azerbejdžana u Podgorici.

Luksemburg – Crna Gora 0:0

90+5’ – I to je to. Crna Gora je ostvarila veliku pobjedu iako je Luksemburg bio konkretniji. Milan Mijatović je sjajno branio, a Fatos Bećiraj kaznio propuštene prilike Luksemburga.

90+2’ – Goool za Crnu Goru. Moris je skrivio penal nad Fatosem Bećirajem, da bi on pogodio s bijele tačke. 0:1.

87’ – Novi karton za Crnu Goru. Dobio ga je Stefan Savić i propustiće naredni meč protiv Azerbejdžana.

85’ – Luksemburg ostaje s igračem manje. Kristofer Martins dobija drugi žuti karton zbog prigovora sudiji.

80’ – Četvrta javna opomena za Luksemburg i zapisan je Vahid Selimović.

75’ – I treća izmjena za “sokole”. Fatos Bećiraj je zamjenio Dina Islamovića.

74’ – Novi opasan pokušaj za Luksemburg. Bareiro Martins je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Rodrigeša, ali Mijatović opet sjajno reaguje i interveniše ovaj pokušaj.

71’ – Nova izmjena za Crnu Goru. Marko Janković mijenja Aleksandra Boljevića.

68’ – Ogromna šansa za Luksemburg. Sinani je pucao iz neposredne blizine u bliži ugao golmana, ali je Mijatović bio na pravom mjestu.

62’ – Prva izmjena za našu selekciju. Hadžibegić je uveo Marka Bakića umjesto Stevana Jovetića.

60’ – Prvi karton za našu selekciju. Zabilježen je Momčilo Raspopović.

58’ – Opasan pokušaj za Luksemburg. Sinani je pucao oštro na lijevoj strani gola, ali je Mijatović reagovao kao mačka i odbranio mu šut.

56’ – Vujačić je izblokirao Vinsent Tila, bila je to ozbiljna šansa za Luksemburg.

51’ – Hadžibegić je promijenio pozicije bekovima. Marušić je sada na lijevoj, a Raspopović na desnoj strani.

48’ – Novi pokušaj Luksemburga. Olivije Til je pucao s nekih 20 ak metara, ali je lopta prozujala preko gola.

47 ‘ – Luksemburg je ponovo priprijetio preko Rodrigeša, ali je Mijatović dobro intervenisao.

46' – Sudija je dao znak za nastavak meča!!!

Poluvrijeme. Tvrd meč bez opasnih akcija sve do same završnice kada nastaje zaplet. Rodrigeš za Luksemburg pogađa stativu, a Martins promašuje odbijanac i Crna Gora može da predahne na pauzi.

45' – Puno sreće za Crnu Goru na samom kraju poluvremena. Prvo je Rodrigeš sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu, a onda je Martins šutirao preko gola.

42' – Novi pokušaj za našu selekciju. Hakšabanović je pucao, ali je i ovaj pokušaj završen u rukama Morisa.

37' – Probao je Rodrigeš sa ivice kaznenog prostora, ali šutirao je pravo u Mijatovića. I dalje je 0:0, i dalje se čeka na veliku šansu.

36' – Novi karton za Luksemburg. Zapisan je i Dirk Karlson.

29' – Azerbejdžan vodi na Kipru – 1:0 golom Medvedeva.

28' – Evo i prvog udarca Luksemburžana, Sinani je probao sa distance, ali neprecizno.

27' – Islamović je opet bio meta u kaznenom prostoru, ali je centaršut Hakšabanovića bio nešto jači.

23' – Novi karton za Luksemburg. Kažnjen je Vinsent Til zbog prekršaja nad Raspopovićem.

19' – Dva pokušaja naše selekcije u nešto više od 60 sekundi. Pokušao je Boljević ali bez opasnosti za domaće.

5' – Islamović je pokušao nakon velike greške golmana Morisa, ali nije bio precizan.

2' – Odmah žuti karton za Luksemburg. Skrivio ga je Kristofer Martins.

1’ – Počinje okršaj na Žozi Bartel stadionu!!!

Podsjetimo se, izabranici Faruka Hadžibegića su u prvom kolu slavili protiv Kipra 0:2 u Nikoziji, dok je Luksemburg takođe slavio protiv Azerbejdžana 1:2 u Bakuu.

Za razliku od prošlog meča, Stevan Jovetić će biti u startnoj postavi u ulozi kapitena, a u napadu će mu društvo praviti Dino Islamović, dok će odbranom dirigovati Stefan Savić.

Postave:

Luksemburg: Moris – Gerson, Selimović, Karlson, Jans – Bareiro Martins, Martins, Sinani, Olivije Til – Rodriges, Vinsent Til

Crna Gora: Mijatović – Vujačić, Savić, Raspopović, Marušić – Vukčević – Boljević, Hakšabanović, Kosović – Jovetić, Islamović

Glavni arbitar meča u Luksemburgu je Belgijanac Lorens Viser.

Samo jednom su se do sada sastali Luksemburg i Crna Gora, i to u prijateljskom meču u novembru 2013. godine.

Slavili su “sokoli” 4:1 golovima Marka Baše, Elsada Zverotića, Miroja Jovanovića i Marka Ćetkovića.