Utorak, 23 Aprila, 2024

Kvalifikacije za SP: Sokoli s pola snage preslišali Gibraltar

Hrabri sokoli, prema očekivanjima, nijesu imali većih problema da upišu drugi trijumf u grupi G, iako je nepromišljenim potezom debitanta Kristijana Vuljaja rival u prvom poluvremenu došao do iznenađujućih 1:1

Sokoli, Foto: Reuters

Crnogorska fudbalska reprezentacija savladala je Gibraltar 4:1 i sa maksimalnih šest bodova dočekaće susret sa Norveškom u utorak uveče pod Goricom.

”Hrabri sokoli”, prema očekivanjima, nijesu imali većih problema da upišu drugi trijumf u grupi G, iako je nepromišljenim potezom debitanta Kristijana Vuljaja rival u prvom poluvremenu došao do iznenađujućih 1:1.

Selektor Miodrag Radulović je izveo postavu sa samo petoricom igrača koji su se nedavno, na premijeri ciklusa, našli u startnih 11 protiv Letonaca.

Stevan Jovetić ostao je na klupi, dok Stefan Savić nije ni bio u protokolu za duel protiv autsajdera.

Uroš Đurđević je dobio šansu od prvog minuta, a u napadu mu je pomagao Fatos Bećiraj. I upravo je član izraelske Bnei Jehude donio vođstvo našem nacionalnom timu u 26. minutu.

Đurđević nije imao sreće, poslije udarca glavom pogodio je duplu stativu, nakon čega je dobro postavljeni Bećiraj imao lak zadatak da loptu sprovede u mrežu.

Odmah nakog pogotka Bećiraja, selektor Radulović u igru je uveo Vuljaja koji je zamijenio povrijeđenog Marka Bakića.

Igrač Dečić je samo par minuta kasnije bio neoprezan, skrivio je penal, a precizan sa bijele tačke bio je Stajč.

Crna Gora je ipak do odlaska na odmor vratila prednost. Igrao se 43. minut kada je Marko Simić pogodio mrežu Gibraltara, glavom na centaršut Nebojše Kosovića.

Selektor je početkom drugog poluvremena uveo Jovetića, a kada je Žarko Tomašević u 53. minutu zakucao loptu pod prečku gostujuće ekipe, bilo je jasno da će “sokoli” ispuniti cilj na današnjoj utakmici.

Od momenta kada je naš tim uvećao prednost, ritam meč je u potpunosti opao, ali uzbuđenja nisu izostala. U 80. minutu efektnim pogotkom iz slobodnjaka Jovetić je ovjerio trijumf Crne Gore.

Pored ranije pomenutog Vuljaja, na utakmici protiv Gibraltara prve minute u dresu s reprezentativnim grbom upisao je i Ilija Martinović.

”Sokoli” sada imaju dva dana da se spreme za najveći izazov u martovskom kvalifikacionom terminu – duel protiv Norvežana u utorak uveče.

Crna Gora – Gibraltar 4:1 (Bećiraj 26’, Simić 43’, Tomašević 53’, Jovetić 80’ – Stajč 30'p)

90+2’ – Stativa Jovetića, sjajan šut sa 20-ak metara…

80’ – GOOOLL!! Nova majstorija Jovetića, 31. gol u reprezentaciji, u 60. nastupu. Efektan pogodak iskosa sa lijeve strane sa ivice šesnaesterca. 4:1.

76’ – Debi Ilije Martinovića, izlazi Đurđević.

73’ – Golman Goldvin je najbolji pojedinac meča, sjajna intervencija nakon šuta glavom Jovetića.

64’ – Pokušaj Jovovića iz daljine, zatim je izblokiran i Đurđević. Još 25 minuta…

59’- Umjesto Hakšabanovića ulazi Boljević, ulazi Lagator umjesto Kosovića.

53’ – GOOOLL!! 3:1, Hakšabanović korner, Žarko Tomašević pogodio. Njegov peti gol u nacionalnom timu.

52’ – Dobar pokušaj Jovetića sa 20 metara, opet je dobar Goldvin na golu.

46’ – Jovetić će igrati u dugom dijelu. Ušao je umjesto strijelca prvog gola Bećiraja. Napadač Monaka upisuje 60. nastup u dresu sa državnim grbom.

Crna Gora vodi protiv Gibraltara na poluvremenu 2:1. Autsajder je otvoren na vrijeme, sredinom poluvremena golom Bećiraja, ali su gosti šokantno izjednačili nakon serije grešaka debitanta Vulaja, koji je zamijenio povrijeđenog Bakića. Olakšanje je donio Marko Simić u 42. minutu.

43’ – GOOOLL!! 2:1, Marko Simić glavom na centaršut Kosovića. Kakvo olakšanje, nakon šokantnog izjednačenja.

42’ – Jak udarac Jovovića iz daljine, ali i parada Goldvina. I dalje je 1:1, finiš prvog dijela.

40’ – Ništa se ne događa nakon izjednačenja Gibraltara, gol je potpuno poremetio ritam meča.

30’ – Gol za Gibraltar 1:1. Stajč poravnava s bijele tačke.

29’ – Penal za Gibraltar. Vulaj je povukao za dres igrača Gibraltara, sudija Šutengruber pokazao na bijelu tačku.

28’ – Umjesto Bakića, debituje Kristijan Vulaj iz Dečića.

26’ – GOOOLL!!! Vodimo 1:0. Odlični Đurđević je iz teške pozicije pogodio stativu, lopta se odbila do druge stative, a Fatos Bećiraj je ubacio u mrežu.

25’ – Povreda Bakića, koga je nagazio igrač Gibraltara. Bakić ne može da nastavi.

18’ – Za 18 minuta, Crna Gora ima osam šuteva na gol rivala.

14’ – opasan Đurđević iskosa sa lijeve strane, dobar golman Goldvin.

11’ – Napada Crna Gora na početku meča, gosti povučeni, sa očekivanim duplim blokom pred golom.

6’ – Dobar prodor i centaršut Kosovića, šut glavom Đurđevića, brani Goldvin.

1’ – Počeo je meč pod Goricom!!!

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović, odlučio je da na klupi ostavi Stevana Jovetića, dok u kombinaciji za utakmicu nije Stefan Savić.

Crna Gora će utakmicu početi u sastavu: Mijatović – Marko Vukčević, Simić, Tomašević, Radunović – Bakić, Kosović – Jovović, Đurđević, Hakšabanović – Bećiraj.

Poslije pobjede u Letoniji, pred izabranicima Miodraga Radulovića je imperativ da ulogu favorita opravdaju protiv najslabije selekcije u grupi.

Motiva neće nedostajati, naročito jer za tri dana u glavni grad naše zemlje dolazi Norveška, pa svi žele da sa maksimalnih šest bodova dočekaju Skandinavce.

Gibraltar je na premijeri kvalifikacija na svom terenu poražen upravo od Norveške 3:0.

Selektor Radulović najavio je da njegovi momci neće potcijeniti današnjeg rivala, već da će ozbiljnom igrom pokušati da osvoje tri boda.