Mugoša i Hakšabanović donijeli slavlje pod Goricom za kraj reprezentativne sezone

"Hrabri sokoli" su u istoriji nacionalnog tima odigrali najgori kvalifikacioni ciklus i bez pobjede uz samo tri remija i pet poraza završili kvalifikacije za evropsku smotru

Fudbaleri Crne Gore pobijedili su Bjelorusiju 2:0 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Podgorici.

Simić, Foto: Cdm.me

Izabranici Faruka Hadžibegića dominirali su u prvom poluvremenu kada su i dali golove, da bi u nastavku kontrolisali rezultat bez istaknute želje da se isti uveća.

Pred rekordno malim brojem gledalaca (zvanično 1371), “sokoli” su odlično otvorili duel protiv selekcije koja će nastupiti u baražu Lige nacija i pokušati da se domogne EP iduće godine.

Nakon što su “preživjeli” prvi minut i opasan pokušaj gostiju preko Lisakoviča, naši su poveli preko Mugoše koji je odlično reagovao poslije centaršuta Boljevića.

Igrao se osmi minut utakmice kada je Crna Gora došla u vođstvo, a nedugo zatim prednost je duplirana. Do prvijenca u dresu sa državnim grbom došao je Hakšabanović.

“Hrabri sokoli” su u istoriji nacionalnog tima odigrali najgori kvalifikacioni ciklus i bez pobjede uz samo tri remija i pet poraza završili kvalifikacije za evropsku smotru.

Crna Gora – Bjelorusija 2:0 (Mugoša 9’, Hakšabanović 14’)

90+2’ – Kraj utakmice. Crna Gora je pobijedila Bjelorusiju 2:0 i trijumfom završila 2019. godinu.

90’ – Meč je produžen za dva minuta.

89’ – Solidna šansa za Bjelorusiju. Laptev je šutirao s distance, ali je lopta prošla preko gola.

84’ – Diskutabilna situacija u petercu Crne Gore. Vujačić je vukao Sačivka, ali sudija nije reagovao. Možda su Bjelorusi oštećeni za penal u ovoj situaciji.

77’ – Posljednje dvije izmjene naše selekcije. Hočko se povrijedio i zamijenio  ga je Jovović, a umjesto Hakšabanovića u igri je Bulatović.

72’ – Nova dvostruka izmjena za Crnu Goru. Bećiraj mijenja Mugošu, a Lagator je na terenu umjesto Kojaševića.

71’ – Nehajčik je probao iz slobodnog udarca, Šarkić nije imao problema.

62’ – Dvostruka izmjena za Crnu Goru. Umjesto Vukčevića i Simića na terenu su Hočko i Kopitović.

60’ – Opasan napad Crne Gore, ali je Hakšabanović brzopleto reagovao.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, a u timu Bjelorusije zabilježene su čak četiri izmjene.

45+1’ – Kraj prvog djela igre. Sokoli su pružili sjajnu predstavu pod Goricom u prvih 45 minuta i zasluženo vode 2:0 protiv Bjelorusije.

45’ – Višestruka šansa za Crnu Goru. Mugoša je majstorski predriblao dvojicu defanzivaca Bjelorusije i šutirao. Odbranio je Černik, da bi intervenisao i odbijanac Jankovića sa 20 metara.

30’ – Najopasnija šansa Bjelorusije. Dragun je nakon prekida šutirao glavom, ali je lopta prozujala pored gola.

28’ – Nova šansa za Crnu Goru. Boljević je prošao po desnoj strani, centrirao, a Hakšabanović šutirao preko gola.

27’ – Polušansa za Bjelorusiju. Jablonski je šutirao s distance, ali Šarkić je bio siguran.

21’ – Velika šansa za Crnu Goru. Vujačić je šutirao glavom ali je Černik bio na visini zadatka.

14’ – Novi gol Crne Gore. Vešović je asistirao, a Hakšabanović matirao nemoćnog Černika. To je njegov prvi pogodak u dresu Crne Gore.

9’ – Gol za Crnu Goru. Stefan Mugoša se sjajno snašao na centaršut Boljevića i matirao Černika. 1:0

2’ – Već velika šansa za Bjelorusiju, ali je Vujačić zaustavio Lisakoviča.

1’ – Počinje prijateljski meč pod Goricom!!!

Selektor Faruk Hadžibegić će za večerašnji duel dati šansu mladom golmanu Matiji Šarkiću koji brani za škotski Livingston i ovo će mu biti debi u nacionalnom timu.

Pored njega, u odbrani će zaigrati Raspopović, Simić, Vujačić i Vešović, priliku na sredini terena dobiće Janković, Vukčević, Boljevič i Kojašević, dok će najbliži golu rivala biti Hakšabanović i Mugoša.

Postave:

Crna Gora: Šarkić – Simić, Vujačić, Vešović, Raspopović – Vukčević, Janković – Kojašević, Hakšabanović, Boljević – Mugoša

Bjelorusija: Černik – Sačivko, Martinovič, Poljakov, Veretiljo – Jablonski, Kišljak, Staševič, Skaviš – Dragun, Lisakovič

Utakmica na stadionu pod Goricom počeće u 18 sati, a glavni arbitar je Trastin Faruđa Kan iz Malte.