EURO daleko: Češka slomila sokole u jubileju pod Goricom

Crna Gora je praktično izgubila sve šanse za plasman na Evropsko prvenstvo. U jubilarnom 100. meču našeg nacionalnog tima Češka je slavila pod Goricom 3:0.

Dva prekida u periodu od četiri minuta bili su kobni za “sokole”. Darida je u 54. iz slobodnog udarca odlično centrirao za Součeka, da bi u 58. nakon kornera Jankta Masopust praktično riješio pitanje pobjednika.

U završnici je Darida iz penala, koji je skrivio Hočko ovjerio trijumf Čeha.

Od starta su gosti nametnuli svoj ritam, naši se nerijetko branili i sa devet igrača, ali su izdržali uvodne napade Čeha.

Mogla je Crna Gora i do vođstva, kada je poslije akcije Marušića Hočko dobro iz voleja šutirao, ali se istakao Vaclik.

Potom je u prilici bio i Boljević, međutim opet je odlično reagovao golman Sevilje.

U finišu prvog dijela Darida je pogodio prečku sa 20 metara i to je bio uvod u trijumf Čeha u nastavku.

“Sokoli” su u nastavku bili blijedi i osim jednog pokušaja Boljevića, potpuno bezopasni pred golom rivala.

Crna Gora poslije pet kola ima samo dva boda, a do kraja kvalifikacija čekaju je gostovanja Kosovu i Engleskoj i meč sa Bugarima pod Goricom.

Večeras će #HrabriSokoli odigrati 100. zvanični meč. Koji od prethodnih 99 mečeva Vam je ostavio najbolji utisak?#fscg #fudbalskisavezcrnegore

Geplaatst door Fudbalski savez Crne Gore – Football Association of Montenegro op Dinsdag 10 september 2019

Crna Gora – Češka 0:2

90+5’ Gol za Češku. Deni Hočko je klizećim startom prekinuo protivnički napad, ali je sudac dosudio penal koji je hladnokrvno realizovao Vladimir Darida za 0:3 i time je završen meč.

90+2’ – Posljednja izmjena i za Čehe. Patrik Šik izlazi, a mijenja ga Majkl Krmenčik.

90’ – Produžen je meč za još četiri minuta.

84’ – Ovo je moglo biti opasno. Vladimir Darida je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije u lijeve rašlje, ali mu je Danijel Petkovic to vrlo lijepo obranio.

82’ – Nova javna opomena za Čehe. Sudac Ali Palabijk je izvadio žuti Tomasu Sučeku.

77’ – Izmjena za Čehe. Jaroslav Silhavi je odlučio da odmori Lukasa Masopusta, a umjesto njega ulazi Jan Kopic.

75’ – Žuti kartoni na obje strane. Zaradili su ih Jakub Jankto i Adam Marušić.

73’ – Dvostruka izmjena za Crnu Goru, Faruk Hadžibegić je odlučio da uđu Fatos Bećiraj i Vukan Savić umjesto Rista Radunovića i Nebojše Kosovića.

68’ – Prva izmjena za Crnu Goru. Nikola Vukčević izlazi zbog povrede, a mijenja ga Marko Bakić.

58’ – Češka udvostručuje vođstvo. Lukas Masopust  je došao do lopte nakon kornera i opucao iz prve s ivice šesnaesterca u donji desni ugao. Petković opet ništa nije mogao da uradi. 0:2

54’ – Gol za Češku. Tomas Souček je nakon slobodnog udarca  primio sjajnu loptu i zabio glavom uz lijevu stativu. Danijel Petković je bio nemoćan. 0:1

53’ – Prva javna opomena za Crnu Goru, Ali Palabijk je izvadio žuti karton Ristu Radunoviću zbog prejakog starta.

46’ Izmjena za Češku na startu drugog poluvremena. Marek Suči će izaći iz igre zbog povrede, a mijenja ga Jakub Brabec.

46’ – Nastavlja se duel pod Goricom!!!

45’ – Nije bilo nadoknade vremena i završeno je prvo poluvrijeme. Crna Gora je uspostavila ravnotežu nakon pritiska Čeha u prvih 15. minuta.

34’ – Kakva je ovo šansa bila za Crnu Goru. Aleksandar Boljević je bio u šesnaestercu i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

32’ – Nova prilika za “sokole”. Stefan Mugoša je krasno primio loptu u šesnaestercu i pucao  u donji desni ugao, ali Vaclik se kao čigra bacio i obranio mu šut.

21’ – Sjajna akcija Crne Gore. Centaršut Marušića, Hočko iz voleja hvata loptu, a golman Vaclik vrhovima prstiju izbacuje u korner.

15′ – Česi bolji u prvih 15 minuta. Naši povučeni, zasad potpuno bezopasni.

8’ – Puno sreće za Crnu Goru. Tomas Suček je upropastio čistu šansu za Čehe i promašio gol s nekoliko metara.

1’ – Meč upravo počinje, srećno “sokoli”!!!

Selektor Hadžibegić pokazao je da se “sokoli” još uvijek mogu uključiti u trku za EURO nakon što su u prijateljskom meču slavili protiv Mađarske 2:1, dok Česi u Podgoricu dolaze uzdrmani, nakon što su prije tri dana iznenađujuće poraženi u Prištini od Kosova 2:1.

U večerašnjem duelu Hadžibegić ne može računati na Stevana Jovetića i Stefana Savića koji se oporavljaju od povreda, ali šansa za pobjedom i dalje postoji.

Podsjetimo se, prije tri mjeseca u Olomucu, Češka je pobijedila Crnu Goru 3:0.

Postave:

Crna Gora: Petković – Tomašević, Lagator, Radunović, Marušić – Vukčević, Hočko – Vešović, Kosović, Boljević – Mugoša

Češka: Vačlik – Čelustka, Suči, Kufal, Boril – Darida, Souček – Masopust, Kral, Jankto – Šik

Glavni arbitar duela pod Goricom je Ali Palabijk iz Turske.