Kvalifikacije za EURO 2020: Oslabljeni Sokoli remizirali pod Goricom

Poslije dana u kojem je nažalost politika pobijedila fudbal, naša reprezentacija remizirala je pred praznim tribinama stadiona pod Goricom 1:1 sa Kosovom, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bez najboljih igrača Jovetića, Savića i Vukčevića, kao i Ivanića i Stojkovića, koji nisu igrali zbog pritiska iz Beograda, “sokolovi” su osvojili bod.

Selekcija Kosova bila je bolja u prvih 45 minuta. U nekoliko navrata nas je spašavao sjajni Milan Mijatović, ali nije mogao da zaustavi udarac Milota Rašice u 25. minutu.

Crna Gora bila je bezopasna u prvih 45 minuta, a i u uvodnim minutima nastavka Kosovo je kontrolisalo situaciju na terenu.

U 63. minutu veliku šansu imao je Aljiti, ali je prečka sačuvala Mijatovića.

Do gola vrijednog boda Crna Gora stigla je u 69. minutu. Centrirao je Janković, a loptu je na drugoj stativi sačekao i u mrežu poslao Stefan Mugoša.

Bio je to njegov osmi gol u dresu reprezentacije, u 30. nastupu u majici sa državnim grbom.

U završnici su oba tima igrali za pobjedu, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.

Crna Gora ima dva boda poslije tri kola kvalifikacija za EURO, a sljedeći meč će “sokoli” odigrati u ponedjeljak u Olomucu protiv Češke, koja je večeras pobijedila Bugarsku 2:1.

U danu koji ćemo zbog nesportskih dešavanja željeti što prije da zaboravimo, naš tim je ostao bez dva važna boda u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora – Kosovo 1:1 (24’ Rašica, 69’ Mugoša)

90+5’ To je to i sudija je dao znak za kraj meča.

90’ Sudija je produžio meč za četiri minuta.

85’ Posljednja izmjena i za naše momke. Vladimir Jovović ulazi umjesto Marka Jankovića.

83’ Žuti karton i za Crnu Goru, a krivac je Marko Simić zbog raspravke.

82’ Treći karton za Kosovo. Dobio ga je Milot Rašica.

78’ Posljednja izmjena Kosova. Bersant Celina napušta igru, a mijenja ga Elbasan Rašani.

76’ Novi karton za Kosovo. Dobija ga Arijanet Murić zbog odugovlačenja.

71′ Dobar pokušaj naših. Bećiraj iz prve nakon centaršuta, šut sa pet metara iz okreta, lopta ide pored stative. Boljević mijenja Tomaševića, ofanzivna izmjena!

69’ Izmjena za Kosovo. Benjamin Kololi mijenja Learta Pakaradu.

69′ GOOOOLLLLLLLL! STEFAN MUGOŠA! Centrirao je Marko Janković sa desne strane, a na drugoj stativi je loptu sačekao napadač “sokolova” i dao gol!

63′ Mnogo sreće za Crnu Goru. Aljiti pogađa prečku glavom sa nekoliko metara.

59’ Prva izmjena Crne Gore. Marko Bakić mijenja Aleksandra Šćekića.

57’ Javna opomena za Kosovo. Leard Pakarda dobija žuti karton zbog pregrubog starta.

54′ Dobra prilika naših. Mugoša je uputio snažan šut sa nekih 25 metara. Lopta je zakačila spoljni dio mreže.

50’ Žuti karton za Crnu Goru. Dobio ga je Marko Vešović.

50′ Češka je preokrenula protiv Bugarske, pogodio je ponovo Patrik Šik.

46’ Nastavlja se duel!!!

45+3’ Kraj prvog poluvremena. Kosovo vodi golom Rašice. Blijedo izdanje “sokola” pred praznim tribinama pod Goricom u prvih 45 minuta.

45’ Meč je produžen tri minuta.

40′ Dobra šansa za Kosovo. Šutirao je Murići, ali je odbranio Mijatović.

38′ Izmjena za Kosovo. Povrijeđeni Zenelji ne može da nastavi igru i mijenja ga Edon Zegrova.

35′ Naši i dalje bez rješenja u napadu. Kosovo čuva prednost.

24′ Gol za Kosovo. Miljot Rašica se dobro snašao pred golom Mijatovića i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

20′ Preslab pokušaj Vešovića sa nekih 15 metara. U međuvremenu je Češka izjednačila golom Patrika Šika.

11′ Prilika za Kosovo. Zenelji je šutirao iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane sa 18 metara, ali je dobro reagovao Mijatović i odbio loptu.

6’ Prva akcija naših momaka. Mugoša je sa sedam – osam metara slabo zahvatio loptu i nije bilo opasnosti po Murića.

3′ U našoj grupi večeras i Češka dočekuje Bugarsku. Gosti od trećeg minuta iznenađujuće vode golom Ise.

1’ Počeo je meč pod Goricom. Sa centra su krenuli naši momci. I zvanično večeras sa klupe Crne Gore meč vodi Miodrag Džudović.

Podsjetimo se, Crna Gora ulazi u meč protiv Kosova bez navijača nakon što nas je UEFA kaznila zbog rasizma u meču protiv Engleske.

Takođe naš nacionalni tim u ovaj meč ulazi znatno oslabljen nakon što je ranije objavljeno da večeras igramo bez selektora Ljubiše Tumbakovića i njegovog pomoćnika Aleksandra Jankovića, kao i bez Filipa Stojkovića i Mirka ivanića zbog pritisaka iz Srbije.

Postave:

Crna Gora: Mijatović – Vujačić, Simić, Marušić, Tomašević – Šćekić, Kosović – Janković, Mugoša, Vešović – Bećiraj

Kosovo: Murić – Rahmani, Aliti, Vojvoda, Pakarada – Halimi, Voca – Rašica, Celina, Zenelji – Murići

Glavni arbitar meča pod Goricom je Italijan Danijele Orsato.