LŠ: Vinisijus slomio Liverpul, Siti u 90. minutu srušio Borusiju

Kraljevski klub je na svom terenu savladao Liverpul sa 3:1. Vinisijus je bio dvostruki strijelac, a mrežu Alisona tresao je i Asensio

Vinisijus, Foto: AFP

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija ostvarili su pobjede u prvim četvrtfinalnim utakmicama Lige šampiona.

Kraljevski klub je na svom terenu savladao Liverpul sa 3:1.

Vinisijus je bio dvostruki strijelac, a mrežu Alisona tresao je i Asensio.

Gol za ekipu sa Enfilda, koja je neočekivano loše igrala u Madridu, dao je Salah.

Mančester Siti je rezultatom 2:1 porazio hrabru Borusiju Dortmund.

“Građani” su poveli preko De Brujnea, izjednačio je Rojs u finišu, da bi na isteku regularnog toka Foden obezbijedio minimalnu prednost Sitiju uoči revanša na Singal Iduna parku.

Mančester Siti – Borusija Dortmund 2:1 (De Brujne 19’, Foden 90’ – Rojs 84’)

Real Madrid – Liverpul 3:1 (Vinisijus 27’ 65’, Asensio 36’ – Salah 51’)

Tok mečeva:

90.minut – GOOOL! Siti je reagovao nakon primljenog pogotka i sada je blizu trijumfa. Foden je matirao Hica za 2:1.

84’ – GOOOOL! Izjednačenje na Etihadu. Hrabra Borusija dolazi do 1:1 preko iskusnog Rojsa. To je njegov 18. pogodak u Ligi šampiona, pa je sada novi rekorder Dortmunda. Asistencija se piše Halandu.

76’ – Sjajni De Brujne umalo nije pogodio i drugi put – šutirao je pored stative.

65’ – Dobra šansa za Siti, odlična reakcija golmana Hica nakon šuta Fodena.

65’ – GOOOL! 3:1 za Real. Drugi gol Vinisijusa. Opet je odbrana Liverpula bila statična. Benzema je dodao do Modrića, koji je pronašao mladog Brazilca, a njegov udarac je bio neodbranjiv.

Liverpul mnogo bolji u nastavku, brži, agresivniji na sredini terena, ali je Real imao nevjerovatnu situaciju – kontru nakon kornera, situacija dva na jedan, ali je Asensio loše vratio loptu Vinisijusu.

51’ – GOOOL! Prva akcija Liverpula i odmah gol. Žotin šut je blokiran, lopta se odbila do Mohameda Salaha koji je bio snalažljiv pred golom. Brih je provjeravao da li je bio ofsajd, VAR je rekao – nije.

48’ – Mogla je Borusija do 1:1, Halandov udarac zaustavio je Ederson.

46’ – Nastavljaju se okršaji u Mančesteru i Madridu!!!

Poluvrijeme: Real ima velikih 2:0 protiv blijedog Liverpula, koji za 45 minuta nije uputio nijedan šut ka golu, a koji igra očajno u defanzivi. Kod prvog gola kasnio je Filips, mada su pas Krosa i prijem Vinisijusa bili briljantni, drugi pogodak poklonio je Aleksander-Arnold. Na Etihadu, Siti vodi 1:0, uz misteriozno poništen gol Borusije.

42’ – Klop je u 42. minutu izvršio prvu izmjenu – ušao je Tijago Alkantara umjesto Keite.

Borusija je pogodila gol Sitija, ali je sudija Hategan dosudio faul Belingema nad Edersonom – kontakt je, čini se, vidio samo on.

36’ –  GOOOL! Real je duplirao prednost protiv Liverpula. Aleksander Arnold je katastrofalno reagovao i glavom poslužio Asensija koji je potom s lakoćom prevario Alisona za 2:0.

32’ – Ponovo opasan Real, Benzema je namjestio šansu Vinisijusu, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca. Izblokiran je, samo korner…

Prethno – sumnjiva situacija u šesnaestercu, nakon duela Kabaka i Benzeme, sudija Brih se nije oglasio i čini se da nije pogriješio.

19’ – GOOOL! Vodi Siti, upisao se De Brujne. Grešku je na sredini terena napravio Džan, a onda je uslijedila sjajna tranzicija domaće ekipe, asistencija Mareza i pogodak Belgijanca.

13’ – Bolji početak Reala. Nakon prodora Mendija i centaršuta, Vinisijus je glavom mogao bolje da šutira.

Na Etihadu je Siti počeo dominantno, ali prva uzbuđenja su bila pred golom Edersona, koji je skinuo loptu sa glave mladog Knaufa.

2’ – Poslije samo 90 sekundi pokušaj Karima Benzeme – sa 20-ak metara, ali pravo u Alisona.

1’ Počinju okršaji na Etihadu i Santijago Bernabeu!!!

Siti je u zastrašujućoj formi, ide ka tituli u Premijer ligi, možda je došlo vrijeme za pečat u elitnom takmičenju.

Gvardiola je ponovo izveo tim bez klasičnog napadača, a nema ni Sterlinga.

Mančester siti: Ederson – Voker, Dijas, Stons, Kanselo – Rodri, Gundogan – Foden, Marez, De Brujne – Silva.

Borusija Dortmund: Hic – Mori, Humels, Akanđi, Gereiro – Džan, Daoud, Belingem – Rojs, Knauf, Haland.

U Madrid dolazi Liverpul, u reprizi finala iz 2018. godine, koje je Real dobio 3:1.

Zidan ima mnogo problema sa sastavom, nema Ramosa i Varana, ali Klop dobro zna kako je igrati bez najboljih u odbrani.

“Redsi” imaju promjenljivu sezonu na domaćoj sceni, gdje im je ozbiljno ugrožen plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Real Madrid: Kurtoa – Lukas Vaskes, Militao, Naćo, Mendi – Kasemiro, Kros, Modrić -Asensio, Benzema, Vinisijus.

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Kabak, Filips, Robertson – Keita, Fabinjo, Vajnaldum – Salah, Žota, Mane.

Glavni arbitar meča na Etihadu je Ovidije Hategan iz Rumunije, dok će pravdu na Santijago Bernabeu dijeliti Feliks Brih iz Njemačke.