LŠ: Šampion siguran protiv Lila, Juve remizirao na Vlahovićevom evropskom debiju

Plavci su stvorili osjetnu prednost pred revanš. Haverc je dao prvi gol nakon što je propustio dvije velike šanse. Pulišić je dao drugi pogodak, a veći dio posla odradio je Kante

Vlahović, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija slavili su 2:0 protiv Lila, dok su Viljareal i Juventus remizirali 1:1.

“Plavci” su stvorili osjetnu prednost pred revanš. Haverc je dao prvi gol nakon što je propustio dvije velike šanse.

Pulišić je dao drugi pogodak, a veći dio posla odradio je Kante.

Lil je u ovom meču imao egal u posjedu, više pokušaja ka golu rivala, ali nijednu pravu šansu.

Vlahović je u 33. sekundi dao prvijenac na debiju u Ligi šampiona.

Bio je to jedini gol Juventusa protiv Viljareala.

Domaći su izjednačili preko Pareha.

Sjutra su na programu preostala dva susreta osmine finala gdje se sastaju Atletiko i Mančester junajted u Madridu, odnosno Benfika i Ajaks u Lisabonu.

Čelsi – Lil 2:0 (Haverc 8’, Pulišić 63’)

Viljareal – Juventus 1:1 (Pareho 66’ – Vlahović 2’)

Tok mečeva:

85’ – Mogao je Juventus do 2:1. Dobar šut Vlahovića sa ivice šesnaesterca zaustavio je Rulji.

66’ – GOOOLLL!!!  Dani Pareho postiže sjajan pogodak za Viljareal nakon asistencije Kapuea. Katastrofalna reakcija odbrane gostiju, koja je do ovog momenta igrala bez greške. 1:1.

63’ – GOOOLLL!!! Kante je pretrčao cijeli teren i namjestio gol Pulišiću!

61’ – Veliku šansu je imao Lil u Londonu – udarac Zekija Čelika na gol liniji zaustavio je Markos Alonso.

57’ – Možda i prvi opasniji napad Viljareala, nakon greške Bonućija i dobro otvorenog napada po lijevoj strani – slab udarac Morena.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme i Alegri je izvršio jednu izmjenu. Ušao je Bonući umjesto Aleksa Sandra.

Kraj prvog poluvremena. Čelsi i Juventus imaju minimalnu prednost nakon prvih 45 minuta mečeva.

35’ – Čelsi vodi 1:0, ali Lil hrabro igra protiv šampiona Evrope. Prvak Francuske je odvažan, imao je nekoliko veoma opasnih situacija i pokušaja…

30’ – Juventus kontroliše meč u Viljarealu. Vodi, igra čvrsto, odbrana je zategnuta, brzi igrači domaćeg tima nemaju prostor, ni mogućnost da napadnu…

Dušan Vlahović je postigao najbrži debitantski gol u Ligi šampiona svih vremena.

13’ – Viljareal opasniji nakon primljenog gola. Stativu je pogodio Lo Selso iz velike šanse.

8’ – GOOOLLL!!!  Vodi i Čelsi. Zijeh je izveo korner, a Haverc koristi treću šansu na meču.

4’ – U Londonu, veliku šansu za Čelsi promašio je Haverc.

1’ – GOOOOLLLL!!!. Juventus vodi 0:1 ekspresnim pogotkom Dušana Vlahovića. koji debituje na najelitnijem evropskom takmičenju.

1’ – Počinju mečevi u Londonu i Viljarealu!!!

Čelsi u odbranu titule kreće kao veliki favorit protiv Lila, dok Juventus u pokušaju da konačno dođe do trofeja na startu eliminacija gostuje Viljarealu.

U ekipi Čelsija na klupi je Romelu Lukaku, koji je van forme. Haverc je ponovo ”devetka”, u ofanzivi su Pulišić i Ziješ.

Napad Juventusa vode Vlahović i Morata, a Viljareala opasni i brzi Dandžuma i Čukveze.