LŠ: Junajted iščupao remi u Madridu, bez pobjednika i u Lisabonu

Atletiko i Mančester junajted odigrali su 1:1 na Vanda Metropolitano stadionu, dok su Benfika i Ajaks odigrali 2:2 na da Lužu

Elanga, Foto: AFP

Bez pobjednika u posljednja dva meča osmine finala Lige šampiona, pa će se od nule krenuti u revanšima, koji su na programu u Mančesteru i Amsterdamu.

Atletiko i Mančester junajted odigrali su 1:1 na ”Vanda Metropolitano” stadionu.

Početnu inicijativu domaći su krunisali već u sedmom minutu, kada je poslije ubacivanja Lodija, glavom mrežu zatresao Žoao Feliks.

Kontrolisao je Atletiko utakmicu, iako je Junajted imao više loptu u nogama, pa su tako pred odlazak na odmor domaći bili na pragu da udvostruče vođstvo.

Opet je Lodi uputio loptu pred gol De Hee, a Vrsaljko je poslao u prečku.

U nastavku je Junajted bio bezopasan do 82. minuta kada je Bruno uposlio mladog Elangu, koji je savladao Oblaka za 1:1.

Posljednju priliku da Atletiku donese makar minimalnu prednost pred revanš imao je Grizman, ali je pogodio prečku.

Naš Stefan Savić odigrao je bez greške svih 90 minuta za Atletiko i nije dozvolio Kristijanu Ronaldu ni da zaprijeti Oblau.

Ajaks je vodio dva puta u Lisabonu, ali je Benfika uspjela da izbori 2:2.

Tadić je dao lijep gol za ”kopljanike”, da bi potom na scenu stupio Ale.

Najprije je autogolom izjednačio, a tri minuta kasnije vratio prednost gostima.

Ipak, u nastavku je Benfika preko Jaremčuka izbjegla poraz pred svojim navijačima.

Na taj način prekinula je seriju pobjeda Ajaksa, koji je dobio sve mečeve u grupnoj fazi.

Atletiko Madrid – Mančester junajted 1:1 (Feliks 7’ – Elanga 80’)

Benfika – Ajaks 2:2 (Aler ag. 26’, Jaremčuk – Tadić 18’, Aler 28’)

Tok mečeva:

Kraj. Bez pobjednika su završena oba meča u Madridu i Lisabonu.

87’ – Šansa za Atletiko. Grizman je pogodio prečku.

80’ – GOOOLLL!!! Mančester junajted koristi prvu priliku i poravnava rezultat golom Entonija Elange. Pas u prostor Bruna Fernandeša, prva loša reakcija odbrane Atletika i Elanga matira Oblaka.

72’ – GOOOLLL!!! Benfika ponovo poravnava rezultat, a gol je postigao Jaremčuk. Goncalo Ramoš je fenomenalno šutirao sa distance, golman Pasver odbranio taj pokušaj ali mu se lopta odbija pravo do Jaremčuka koji bez problema postiže gol. 2:2.

68’ – Sporna situacija pred golom Ajaksa. Ramoš pada u kaznenom prostoru, ali sudija Vinčić nakon konsultacije iz VAR sobe nije sudio penal za Benfiku.

62’ – Junajted je bezopasan, Savić komanduje odbranom Atletika. Utakmica po ukusu Dijega Simeonea – mnogo prekida, sjeckanja, gruba igra…

55’ – Poražavajuća statistika za ”crvene đavole”. Mančester junajted u prvom poluvremenu nije imao kontakt sa loptom u protivničkom šesnaestercu!

46’ – Nastavljaju se mečevi u Madridu i Lisabonu!!!

Poluvrijeme u Madridu i Lisabonu. Atletiko vodi protiv Mančester junajteda 1:0, a Ajaks ima prednost protiv Benfike – 1:2.

45’ – Velika šansa za Atletiko, Šime Vrsaljko je u finišu prvog dijela pogodio prečku. Katastrofalna reakcija odbrane Mančestera. Ponovo je Lodi sa lijeve strane napravio višak, centrirao, ali je Hrvat bio neprecizan. U drugom meču Ajaks je mogao da se dodatno odlijepi. Alvarez je pogodio stativu, a Aler promašio odbijanac iz neposredne blizine.

34’ – U Madridu je pokušao Lodi, lopta odlazi pored gola. Mančester ne može da iznese loptu sa svoje polovine. Ronaldo je nervozan, publika mu od početka meča zviždi.

28’ – GOOOLLL!!! Dva minuta nakon autogola, Aler trese pravu mrežu – Ajaks ponovo vodi u Lisabonu.

26’ – GOL! Sebastijan Aler je nesrećno postigao autogol. 1:1 u Lisabonu.

25’ – Fenomenalno uklizavanje Savića, reaguje ispred Rašforda i Junajted dobija korner.

18’ – GOOOLLL!!! I Ajaks vodi 0:1 sjajnim pogotkom Dušana Tadića. Velika greška Grimalda, presing Ajaksa, centaršut Mazrauija i majstorija srpskog reprezentativca!

15’ – Pokušao je Bruno Fernandeš, čudan let lopte, na kraju samo korner za goste. Savić je bio dobro postavljen.

10’ – Kristijano Ronaldo je u 10. minutu imao prvi kontakt sa loptom.

7’ – GOOOLLL!!! Atletiko vodi 1:0 i konačno gol Žoaa Feliksa! Odličan centarušut Lodija sa lijeve strane, sjajna reakcija brzonogog napadača! Nije stigao Fred da izblokira centaršut, a Feliks pored Megvajera lagano trese mrežu.

1’ – Počinju okršaji u Madridu i Lisabonu!!!

Na ”Vanda Metropolitano” u Madridu sastaju se timovi, koji ove sezone igraju ispod očekivanja.

Atletiko neće odbraniti titulu u Španiji, dok Junajted vodi veliku borbu da takmičenje u Premijer ligi završi na četvrtoj poziciji, koja vodi u Ligu šampiona naredne godine.

Uoči ovog okršaja u centru pažnje je Kristijano Ronaldo. Portugalac je, igrajući za Real Madrid, ali i za Juventus, pružao odlične partije protiv ”kolćonerosa” i biće jedan od aduta Ralfa Rangnika u ovom dvomeču.

Ronaldo je protiv Atletika odigrao 35 utakmica, a postigao je 25 pogodaka, uz pet asistencija. Prvi gol je postigao 2010. godine u madridskom derbiju, a bilans u mečevima sa ovom ekipom mu je sledeći – 16 pobjeda, 10 remija i devet poraza.

Dva puta je u finalima Lige šampiona igrao protiv Atletika, oba puta u dresu Reala i oba puta je osvajao trofej – 2014. i 2016. godine.

U drugom meču večerašnjeg programa sastaju se ekipe koje su odlično odigrale grupnu fazu – Benfika i Ajaks.

Benfika je grupnu fazu završila na drugom mjestu, ispred Barselone, dok je Ajaks stigao do svih šest pobjeda.

Postave:

Atletiko Madrid: Oblak – Mandava, Savić, Himenez, Vrsaljko – Renan Lodi, Kondogbia, Herera, Ljorente – Feliks, Korea

Mančester junajted: De Hea – Šou, Megvajer, Varan, Lindlof – Pogba, Fred – Sančo, Fernandeš, Rašford – Ronaldo

Benfika: Vlahodimos – Grimaldo, Vertongen, Otamendi, Žilberto – Everton, Tarabt, Vigl, Silva – Ramos, Nunjez

Ajaks: Pasver – Blind, Martinez, Timber, Mazraui – Gravenberh, Berhjuis, Alvarez – Tadić, Aler, Entoni

Glavni arbitar meča na ”Vanda Metropolitano” je Ovidije Hategan iz Rumunije, dok će pravdu na stadionu ”da Luž” djeliti Slovenac Slavko Vinčić.