LŠ: Čelsi slomio Real i zakazao finale protiv Sitija

Londonski tim igraće za drugu titulu prvaka Evrope 29. maja protiv Mančester sitija. Čelsi je Ligu šampiona osvojio 2012. pobjedom nad Bajernom

Verner, Foto: AFP

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Real 2:0 i plasirali se u finale Lige šampiona u kojem će se sastati sa Mančester sitijem.

Potpuno zasluženo je ekipa Tomasa Tuhela eliminisala Madriđane.

Golom Vernera Čelsi je poveo u prvom dijelu u kojem je i Real dva puta preko Benzeme bio blizu gola.

Međutim, u nastavku su “plavci” pregazili Real.

Promašio je Čelsi pet velikih prilika, sve dok u završnici nije poentirao Maunt i osigurao plasman Čelsija u finale.

Londonski tim igraće za drugu titulu prvaka Evrope 29. maja protiv Mančester sitija.

Čelsi je Ligu šampiona osvojio 2012. pobjedom nad Bajernom.

Čelsi – Real Madrid 1:0  (Verner 28’, Maunt 85’) {2:1}

85’ – GOOOLLL!!! 2:0! Konačno je Čelsi dao gol u nastavku, Mejson Maunt je pogodio, ”plavci” su pred vratima finala.

75’ – Čelsi nije iskoristio brojne šanse da riješi meč. Ipak, “plavci” i dalje imaju prednost i blizu su plasmana u finale.

59’ – Zicer za Haverca brani Kurtoa. Mnogo šansi je prokockao Čelsi.

55’ – Prošlo je deset minuta igre u drugom dijelu. Čelsi je bolji rival, “plavci” stvaraju šanse i kontrolišu meč.

52’ – Još dvije šanse za Čelsi, prvo Silva, pa Maunt, ali nema ponovo gola.

48’ – Kai Haverc je još jednom pogodio prečku.

46’ – Nastavlja se meč!!!

Poluvrijeme u Londonu. Odličan fudbal, šanse sa obje strane i minimalnih 1:0 za Čelsi.

35’ – Još jedna šansa za Benzemu. Modrić je centirao, Francuz glavom šutirao, a Mendi još jednom odbranio.

28’ – GOOOOLLL!!! Čelsi vodi 1:0, gol je postigao Timo Verner. Kante je povukao loptu, dodao do Haverca koji je pogodio prečku, potom se lopta odbila do Vernera koji je zatresao praznu mrežu.

26’ – Prva ozbiljnija šansa na utakmici. Šutirao je Karim Benzema sa ivice šesnaesterca, ali je Mendi odbranio udarac.

18’ – Timo Verner je postigao gol, koji je poništen, jer je Nejmac bio u ofsajdu.

14’ – Prvi žuti karton na meču. Zapisan je Žoržinjo.

10’ – Deset minuta je prošlo. Miran početak, Real ima više loptu u nogama, igrači Čelsija prilično oštri.

1’ – Počeo je okršaj na Stamford bridžu!!!

Prvi susret ovih ekipa prošlog utorka u Madridu završen je neriješeno (1:1).

Čelsi je na tom meču vodio golom Kristijana Pulišića, a gol za Real postigao je Karim Benzema.

Sastavi su već poznati. U timu Reala je Serhio Ramos, čiji je nastup uoči meča bio pod znakom pitanja.

Postave:

Čelsi: Mendi – Kristensen, Silva, Ridiger – Aspilikueta, Kante, Žoržinjo, Čilvel – Haverc, Maunt i Verner.

Real Madrid: Kurtoa – Mendi, Ramos, Militao, Naćo – Modrić, Kros, Kazemiro – Azar, Vinisijus i Benzema.

Jedan zanimljiv podatak uoči početka utakmice. Fudbaler Reala Karim Benzema je 16 sezona zaredom postizao makar po gol u Ligi šampiona.

Real Madrid večeras igra prvu zvaničnu utakmicu na Stamford bridžu u istoriji.

Glavni arbitar meča je Danijele Orsato iz Italije.