Liga šampiona: Remi u Madridu, Čelsi mirniji pred revanš u Londonu

Benzema i Silva, Foto: Uefa.com

Fudbaleri Reala i Čelsija odigrali su 1:1 u Madridu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Tim iz Londona ostvario je povoljan rezultat u prvom meču, pa će u revanšu imati koliko-toliko veće šanse za prolazak.

Čelsi je počeo da prijeti već od starta meča, Timo Verner je bio najopasniji, a “Plavci” su u vođstvo došli u 14. minutu kada je pogodio Kristijan Pulišić, a asistirao Antonio Ridiger.

Real je nakon toga zaigrao angažovanije, a do poravnanja Madriđani su stigli u 29. minutu kada je sjajno pogodio Karim Benzema.

Po jakom pljusku odličan fudbal igrao se i nakon izjednačujućeg gola Madriđana, bilo je dosta šansi na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremeju znatno drugačija slika. Ekipe su bile opreznije, nije bilo puno prilika, pa je rezultat ostao 1:1.

Drugi polufinalni par čine Mančester siti i PSŽ i oni će svoj prvi meč odigrati sjutra veče.

Real Madrid – Čelsi 1:1 (Benzema 29’ – Pulišić 14’)

88’ – Prva opasnija situacija u nastavku, i to nakon prekida pred golom Čelsija – Varan je pokušao glavom, lopta zakačila Čilvela i prošla pored gola.

Nema uzbuđenja u nastavku. Real je vidio koliko je Čelsi opasan, gosti imaju dobar rezultat…

66’ – Ušao je Eden Azar umjesto nevidljivog Vinisijusa, tri izmjene pravi Čelsi – Haverc, Ziješ i Džejms, umjesto Pulišića, Vernera i Aspilikuete.

Veliki izbor igrača ima Tuhel.

Drugo poluvrijeme je počelo u sporijem ritmu. Real je imao dosta problema u prvih 45 minuta, odbrana sa tri igrača u liniji se nije snašla, a bočni igrači bili neupotrebljivi.

Real je sada povučeniji, nema mnogo prostora između linija tima…

46’ – Nastavlja se meč!!!

Poluvrijeme. Odlična fudbalska predstava u Madridu. Čelsi bolji, opasniji, skladan u svim linijama tima, ali bez rješenja za klasu Benzeme. Gosti su poveli preko Pulišića, prethodno je Verner promašio zicer, a nekoliko opasnih napada pred golom Reala nije završeno šansama… 1:1 u prvom djelu meča!!!

Benzema je upisao 71. gol u Ligi šampiona i izjednačio se sa Raulom na četvrtom mjestu vječne liste – ispred njega samo su Ronaldo, Mesi i Levandovski.

29’ – GOOOLLL!!! Veliki Karim Benzema za 1:1. Čelsi je bio mnogo bolji, a Real bez igre izjednačio. Ubacio je Marselo, Varan vratio loptu pred gol, a Benzema se sjajno snašao, spustio je glavom na desnu nogu i pospremio je u mrežu.

23’ – Prva prilika za Real, Benzema je bio blizu da izjednači rezultat. Francuz je strahovitim udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu.

14’ – GOOOLLL!!! Čelsi vodi. Kristijan Pulišić je pokazao talenat i klasu – Amerikanac se ubacio iz drugog plana, prevario Kurtou, zadržao mirnoću da pogodi za 1:0.

10’ – Kakav zicer za Čelsi. Sjajna akcija Maunta i Pulišića, a Timo Verner – mister promašaj – nije dao gol sa pet metara. Odbranio je Kurtoa.

1’ – Počeo je okršaj u Madridu!!!

U ambijentu koji je sve samo ne glamurozan – na stadionu u kompleksu Valdebebas, bez publike, Real će ugostiti Čelsi.

Kraljevski klub će na megdan ”plavcima” izaći bez Mendija, Lukasa, Ramosa i Valverdea, dok se u konkurenciju vratio Toni Kros, a na raspolaganju Zidanu je i Eden Azar koji se oporavio od povrede. Sa druge strane, Tuhelu će samo nedostajati Mateo Kovačić.

Postave:

Real Madrid: Kurtoa – Militao, Varan, Naćo – Karvahal, Kros, Kazemiro, Modrić, Marselo – Vinisijus, Benzema.

Čelsi: Mendi – Aspilikueta, Kristensen, Tijago Silva, Ridiger, Čilvel, Kante, Žoržinjo -Pulišić, Maunt, Verner.

Glavni arbitar biće Dani Mikeli iz Holandije.