LŠ: Pobjeda građana nedovoljna za polufinale, Liverpul nemilosrdan na Daragau

"Građani" iako su pobijedili nijesu obezbjedili plasman u polufinale protiv Ajaksa, pošto su prvi meč na novom stadionu Totenhema izgubili 1:0, a Liverpul je potvrdio ulogu apsolutnog favorita i sa ukupnih 6:1 obezbjedio duel protiv Barselone.

Odigrana su posljednja dva revanš meča četvrtfinala Lige šampiona. U velikom spektaklu na Etihad stadionu Mančester siti je pobijedio Totenhem 4:3, dok je Liverpul bio nemilosrdan i savladao Porto 1:4 na Dragau.

“Građani” iako su pobijedili nijesu obezbjedili plasman u polufinale protiv Ajaksa, pošto su prvi meč na novom stadionu Totenhema izgubili 1:0, a Liverpul je potvrdio ulogu apsolutnog favorita i sa ukupnih 6:1 obezbjedio duel protiv Barselone.

Sterling je bio dvostruki strijelac za Siti, kao i Son za Totenhem, a golove su dali Benardo Silva i Serhio Aguero za “građane” i Ljorente za “spurse”.

Za Liverpul strijelci su bili Mane, Salah, Firminjo i Van Dajk, a počasni gol za Porto je postigao Militao.

Prvi polufinalni mečevi igraju se 30. aprila, a revanši su nedjelju dana kasnije.

Tok mečeva:

Mančester Siti – Totenhem 4:3 (0:1)

90'+6’ Drama je gotova i Totenhem porolazi dalje u polufinale protiv Ajaksa.

90'+3 Gol postiže Sterling ali je poništen zbog ofsajda.

90’ Zamjena Totenhema. Deni Rouz odlazi s terena, a ulazi Dejvinson Sančez. Igraće se još pet minuta.

86’ Kakva šansa Sitija. lkaj Gundogan  je pucao malo iznad prečke nakon što mu je sjajan pas u šesnasterac poslao Leroj Sane.

84’ Izmjena i za Siti. Leroj Sane ulazi, umjesto Benjamina Mendija.

82’ Izmjena igrača za Totenhem. Lukas napušta igru, a umjesto njega ulazi Ben Dejvis

77’ Kunejt Čakir je izvadio žuti karton za igrača Totenhema, a dobio ga je Viktor Vanijama za prejak start na protivnika.

73’ Gol za Totenhem. Fernando Ljorente je bio najbrži u petercu, te poslao loptu u mrežu tijelom. Sitiju opet treba gol za polufinale.

63’ Izmjena za Siti. David Silva je odradio svojei mijenja ga Fernandinjo.

59’ Gooool za Siti. Kevin De Brujne je dodao loptu koju je unutar kaznenog prostora pokupio Sergio Aguero unutar desne stative. Kakav nevjerojatan završetak akcije. Siti ima rezultat za polufinale.

54’ Nalet Sitija ne prestaje. Kevin De Brujne je primio tačan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao snažno u lijevu stranu gola. Međutim, golman je bio spreman i fantastično mu obranio.

50’ Ovo je bila loša reakcija za Bernarda Silve. Trebao je samo gurnuti loptu u mrežu, ali je promašio gol.

50’ Nova prijetnja Sitija preko Sterlinga koji je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola. Hugo Ljoris je bio oprezan i lagano mu je obranio šut

49’ Šansa Si tija.Kevin De Brujne je pokušao zabiti iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla par centimetara iznad prečke.

48’ Žuti karton za Totenhem. Zaradio ga je Hjong-Min Son za prežestok start i propušta narednu utakmicu.

46’ Nastavlja se spektakl.

45'+4’ Sudija daje znak za kraj prvog poluvremena.

45’ Meč se produžava za tri minuta.

41 Žuti karton za Totenhem. Dobio ga je Musa Sisoko i odmah ga Poketino mijenja za Fernanda Ljorentea.

31’ Nezgodan je Bernando Silva. Sad je lijepo prevario svog čuvara, šutirao je, ali mu je lopta prošla preko noge

20’ GOOOL! Kakva utakmica. Opet Citi vodi i opet Rahim Sterling. Nakon centaršuta pred vrata Lorsa, niko nije čuvao Sterlinga, a ovaj je neometan s pet metara ugurao loptu u mrežu.

20’ Eriksen je probao iz daljine, bilo je to potpuno neprecizno

16’ Aguero je iznudio solo prodorom slobodan udarac na nekih 30 metara, malo sa strane. Bernardo Silva je šutirao preko gola

11’ GOOOL! Novi gol. Sad je Citi izjednačio. 2:2 je. Bernando Silva je zabio.

10’ GOOOL! Nevjerojatno! Što se ovo događa. Opet Son. Gol za 2:1. Citi sad treba zabiti tri gola.

7’ GOOOL! Kakva je ovo utakmica. Son nakon greške Laportea, ali i očajne reakcije Edersona. Citi sad mora dati dva gola i ne primiti ništa

4’ GOOOOL! Kakav gol Sterlinga u prvom napadu. Fanatstičan udarac s 16 metara s lijeve strane u suprotni kut Llorisa.

1’ Počela je utakmica

Porto – Liverpul 1:4 (0:2)

90'+3’ To je to. Liverpul ide u polufinale protiv Barselone.

90’ Igra se još 2 minuta.

84’ Novi gol za Liverpul. Virdžil Van Dajk se sjajno snašao nakon kornera Sadio Manea i lagano zakucao u mrežu.

82’ Tikinjo Soares je pucao s ruba šesnaesterca. Lopta je prozujala kraj lijeve stative. Ovo je bila dobra šansa za Porto.

81’ Posljednja izmjena Porta. Trener je odlučio da će igru napustiti Jacine Brahimi, a mijenja ga Bruno Kosta.

78’ Izmjena za Porto. Hesus Manuel Korona izlazi, a mijenja ga Fernando.

77’ Novi gol Liverpula. Roberto Firminjo skače kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Džordan Henderson i poslao loptu glavom nisko po sredini gola. Iker Kasiljas je bio bespomoćan.

68’ Porto ublažava rezultat. Elder Militao je najviše skočio unutar šestnaesterca kako bi pokupio loptu koju je iz kornera savršeno poslao Aleks Nikolao Teles. Njegov udarac je bio precizan i završio je unutar desne stative. Golman nije imao šanse.

66’ Izmjena Liverpula. Trent Aleksander-Arnold napušta igru, a ulazi Džoe Gomez.

65’ Gooool za Liverpul. Mohamed Salah udvostručuje vođstvo nakon sjajnog niskog šuta u lijevi ugao u situaciji jedan na jedan s golmanom.

46’ Izmjene za obje ekipe na poluvremenu. Za Porto Tikinjo Soareš ulazi, a izlazi Otavio, a za Liverpul Divok Origi izazi, a mijenja ga Roberto Firminjo.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+3’ Sudija je dao znak za kraj prvog djela igre.

45’ Igraće se još dva minuta.

44’ Pokušaj simulacije Porta. Musa Marega je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo na prigovore igrača.

36’ Žuti karton za Porto. Pepeje ružno startao i Deni Makeli je bez oklijevanja izvadio karton.

31’ Sadio Mane je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika. Deni Makeli je donio kristalno jasnu odluku.

29’ Prilika za Porto. Fini dugi pas je primio Jasine Brahimi  jer je ostao nemarkiran. On je pucao po sredini gola, tako da je golman to lagano obranio.

26’ GOOOOOOOOOL! Liverpool vodi! Salah je povukao kontru i nakon sjajne akcije Mane potpuno sam na drugoj stativi gura loptu u prazan gol. Linijski sudija je podigao zastavicu, ali glavni nakon konsultacije s VAR-om priznaje gol!

25’ Porto je puno aktivniji, ali zadnjih desetak minuta im se napadi svode samo na udarce izvan 16 metara koje Liverpul lako brani.

15’ Teles ubacuje s lijevog krila, Marega šutira iz voleja, lopta odlazi pored gola!

10’ Nova gužva pred golom gostiju. Telles je ubacio iz kornera, neko je prebacio loptu na drugu stativu do Pereire, ali on očajno zahvata loptu

10’ Jako loš početak Liverpula i jako dobar Porta, koji bez imalo straha igra protiv Redsa

7’ Prilika za Porto! Marega je bio u čistoj šansi, ali je pucao direktno u Alisona

1’ Prilika za Porto! Korona je lijepo prošao po desnoj strani i gađao suprotne rašlje, ali udarac odlazi malo preko gola

Sastavi timova:

Porto:Kasiljas – Militao, Pepe, Felipe, Teles – Otavio, Pereira, Erera – Korona, Marega, Braimi.

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson – Vajnaldum, Fabinjo, Milner – Salah, Origi, Mane.

Mančester Siti – Totenhem 0:0 (0:1)

Postave:

Mančester Siti: Ederson – Voker, Kompani, Laport, Mendi – De Brujne, Gundogan, Silva – Sterling, Aguero, Silva.

Totenhem: Loris – Tripije, Aldervejreld, Vertongen, Rouz – Sisoko, Vanijama – Ali, Eriksen, Lukas Moura – Son.

Glavni arbitar Meča u Dragau je Holanđanin Deni Makeli, dok će na Etihadu pravdu dijeliti Kunejt Čakir iz Turske.