Srijeda, 24 Aprila, 2024

Kvalifikacije za SP: Radunović majstorijom donio bod sokolima u Istanbulu

Završeno je 2:2, a lijevi bek je u sudijskoj nadoknadi opalio po lopti, vjerovatno niko na “Vodafon parku” nije bio svjestan šta čeka domaćina u tom trenutku

Marušić, Foto: Reuters

Crnogorska fudbalska reprezentacija je na čudesan način došla do boda u Istanbulu – golom, i to kakvim, Rista Radunovića u 97. minutu.

Završeno je 2:2, a lijevi bek je u sudijskoj nadoknadi opalio po lopti, vjerovatno niko na ”Vodafon parku” nije bio svjestan šta čeka domaćina u tom trenutku.

Ali, malo čudo se dogodilo – oslabljena Crna Gora se vratila nakon minusa od dva gola i zaslužila remi. Prije svega zato što je vjerovala u povoljan rezultat.

Mnogo bolja igra u prvih pola sata donijela je domaćinu velikih 2:0 (golovi Undera i Jazidžija), ali je finiš prvog poluvremena pripao našem timu nakon nekoliko promašaja domaćina.

Kosović je u 40. asistirao Marušiću, koji je prvim pogotkom u nacionalnom timu smanjio na 2:1 i vratio nadu ”sokolima” pred nastavak.

Očekivalo se da Crna Gora nastavi u tom ritmu, ali Turska je potom vratila kontrolu, držala našu ekipu daleko od gola i prijetila da postigne i treći pogodak.

Jilmaz je u 94. promašio zicer za 3:1 i kazna je bila surova – Radunović je izrastao u junaka ”sokola”.

Turska ima osam bodova, a po sedam Crna Gora, Holandija i Norveška, koje su remizirale u Oslu – 1:1.

Letonija je na četiri, Gibraltar je bez bodova.

Turska – Crna Gora 2:2 (Under 9’, Jaziki 30’ – Marušić 40’, Radunović 90+6’)

90+7’ – I to je to. Crna Gora je uzela veliki bod od Turske u Istanbulu!!!

90+6’ – GOOOOOOOLLLL!!! Kakva majstorija Rista Radunovića iz slobodnog udarca za izjednačenje. Ovaj gol je zlata vrijedan.

90+4’ – Greška Vujačića, kontru su imali Turci, završili su je nespretno, udarcem Jilmaza.

90+1’ – Nezgodan sudar Jilmaza i Mijatovića – turski napadač je u padu udario u glavu našeg golmana. Nije bilo namjere, Jilmaz je odmah provjerio u kakvom je stanju Mijatović. Dobio je žuti karton.

I Savić je zbog prigovora dobio žuti karton.

Karton za Vujačića koga neće biti u timu protiv Holandije.

86’ – Vešović je lijepo ubacio sa desne strane, Osmajić između dva igrača Turske zahvatio loptu glavom – preko gola.

81’ – Izlazi Under, najbolji pojedinac meča, mijenja ga Unal, a na terenu je i Ozturk.

Žuti karton za Đurđevića zbog prigovora.

77’ – Osmajić umjesto Hakšabanovića.

75’ – Karamana mijenja Kerem iz Galatasaraja, još 15-ak minuta.

72’ – Hakšabanović je sa ivice kaznenog prostora šutirao, ali pravo u golmana domaćih.

Karton za Vešovića, zbog faula nad Mertom.

69’ – Prva napadačka akcija Crne Gore. Vešović za Đurđevića, koji je primio loptu pored Ajhana, ali je defanzivac Turske blokirao njegov šut.

65’- Tomašević je povrijeđen, ne može da nastavi. Mijenja ga Radunović, dok umjesto Božovića ulazi Ivanović.

59’ – Šansa za Tursku, Ajhanov šut je blokiran, nakon još jednog napada po desnoj strani i dodavanja Čelika.

57’ – Raičković na terenu umjesto Kosovića.

Žuti karton za Božovića, zbog faula nad Demiralom. Žute kartone imaju Under i Čalhanoglu.

Holandija je izjednačila protiv Norveške golom Klasena.

46’ – Nastavlja se meč u Istanbulu!!!

Poluvrijeme. Turska – Crna Gora 2:1.

Turci su preko Undera, strijelca i asistenta, razbili odbranu Crne Gore po desnoj strani i poveli 2:0.

Adam Marušić je vratio naš tim u igru, golom u 40. minutu, na asistenciju Kosovića.

Crna Gora može da ugrozi Tursku, ali defanzivna postavka, posebno po lijevoj strani, gdje Tomašević ne može da se nosi sa Underom i Čelikom, mora da se stabilizuje.

40’ – GOOOOLLLL!!! 2:1, Adam Marušić. Odlična akcija, Marušić se ubacio iz drugog plana, Kosović mu poslao sjajnu loptu, a igrač Lacija rutinski završio situaciju jedan na jedan. Prvi njegov gol za Crnu Goru.

38’ – Prva šansa za Crnu Goru. Iznenada je Đurđević stvorio poziciju za šut, ali nije bila laka, pored gola sa desetak metara.

30. minut – 2:0 za Tursku.  Strijelac Jusuf Jaziki, na asistenciju Undera, nakon što su turski igrači potpuno “razbili” lijevu stranu odbrane Crne Gore.

26’ – Munjeviti Under je probio po desnoj strani, ubacio pred gol, a Burak Jilmaz iz dobre pozicije tukao preko gola.

Norveška vodi protiv Holandije 1:0, golom Halanda.

22’ – Prvi šut naše selekcije, Vešović sa 25 metara, lako za Altaja.

16’ – Puno sreće za našu selekciju. Nakon loše reakcije iz prekida i ubacivanja Čalhanoglua, Ajha je tukao sa 13-14 metara iskosa sa lijeve strane i pogodio suprotnu stativu.

9’ – 1:0 za Tursku. Čengiz Under. Velika greška Tomaševića, koji je predao čistu loptu protivničkim igračima, ostavio i mnogo prostora po svojoj strani. Under je šutirao, lopta zakačila Šćekića i preletjela Mijatovića.

1’ – Počeo je okršaj u Istanbulu!!!

”Hrabri sokoli” gostuju favorizovanoj reprezentaciji Turske na ”Vodafon parku” u Istanbulu i svaki rezultat osim poraza bio bi ogroman uspjeh.

Turska je nakon tri prethodna kola lider u grupi G sa sedam bodova uz dvije pobjede i remi, po bod manje sa dvije pobjede i porazom imaju Holandija, naša selekcija i Norveška, Letonija ima bod nakon jednog remija i dva poraza, a Gibraltar je bez bodova nakon tri poraza.

Izabranici Miodraga Radulovića su pred večerašnji meč u teškom položaju budući da se kapiten Stevan Jovetić povrijedio u posljednjem kolu Bundeslige gdje je njegova Herta igrala protiv Bajerna u Minhenu.

Osim njega u timu neće biti ni Stefana Mugoše koji je preskočio meč zbog ligaških obaveza u Sjevernoj Koreji, kao ni Esteban Saveljić koji je nakon obećanja odbio da igra za naš nacionalni tim.

Takođe u timu nema Vukčevića, Bakića, Boljevića i Jovovića, dok će Draško Božović biti u startnoj postavi nacionalnog tima u napadu zajedno sa Đurđevićem.

Postave:

Turska: Baindir – Muldur, Demiral, Ajhan, Čelik – Jokuslu – Karaman, Čalhanoglu, Jaziki, Under – Jilmaz

Crna Gora: Mijatović – Tomašević, Vujačić, Savić, Vešović – Hakšabanović, Šćekić, Kosović, Marušić – Božović, Đurđević

Glavni arbitar meča na stadionu Bešiktaša je Francuz Benoa Bastijen.

Večeras se igraju i preostala dva susreta grupe G gdje Letonija dočekuje Gibraltar, a Holanđani gostuju Norveškoj.