LŠ: PSŽ i Liverpul bez iznenađenja prošli u četvrtfinale

Fudbaleri Liverpula ponovo u Puškaš areni u Budimpešti igraju protiv Lajpciga nakon što su prvi meč slavili 0:2, dok Barselona traži čudo protiv Pari Sen Žermena na Parku prinčeva nakon što je prvi meč na Kamp Nou ubjedljivo poražena 1:4

Liverpul, Foto: AFP

Iznenađenje se nije dogodilo. PSŽ i Liverpul plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

PSŽ je na domaćem terenu večeras remizirao sa Barselonom (1:1), dok je Liverpul na neutralnom terenu u Budimpešti savladao Lajpcig (2:0).

Svjesna da nema šta da izgubi, Barselona je u Parizu od starta krenula na sve ili ništa.

”Blaugrana” je imala inicijativu, pritiskala, stvarala šanse, promašivala, a onda i primila gol. PSŽ je poveo u 31. minutu. Klemen Lengle je u šesnaestercu nagazio Maura Ikardija, a arbitar Martin Tejlor nakon konsultacija sa VAR-om pokazao na penal, koji je realizovao Kilijan Mbape.

Nakon primljenog gola Barsa je nastavila sa istom igrom i šest minuta kasnije izjednačila. Mesi je primio jednu loptu i sa skorom 30 metara poslao projektil u mrežu PSŽ-a.

Nakon spektakularnog gola Lionel Mesi je promašio i penal. Igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je Lajvin Kurzava u šesnaestercu oborio Antoana Grizmana. Mesi je šutirao, ali je Navas odbranio, da bi lopta potom pogodila prečku.

U drugom poluremenu Barselona nije uspjela da konkretnije ugrozi gol pa se nova ”remontada” nije dogodila.

Kada je riječ o drugom meču večerašnjeg programa, Liverpul je rutinski savladao Lajpcig 2:0 i obezbijedio četvrtfinale.

I večeras su kao i u prvom meču mrežu njemačkog kluba pogodili Mohamed Salah i Sadio Mane.

Liverpul – Lajpcig 2:0 (Salah 71’, Mane 74’) {4:0}

PSŽ – Barselona 1:1 (Mbape 31’ – Mesi 37’) {5:2}

Tok mečeva:

90+4 – I to je to. Nije bilo iznenađenje i PSŽ i Liverpul su prošli u četvrtfinale.

90’ – Briljantna solo akcija Mbapea. Vara nekoliko protivnika, ulazi u šesnaesterac i puca, ali malo iznad prečke.

90’ – Dvostruka izmjena za Liverpul. Okslejd-Čemberlejn i Cimikas mijenjaju Manea i Robertsona.

89’- Novi karton za PSŽ. Zaradio ga je Ikardi.

84’ – Izmjena za PSŽ. Verati izlazi, a mijenja ga Rafinja.

82’ – Izmjena za Liverpul. Milner mijenja Vajnalduma.

79’ – Trostruka izmjena za Barsu. Brejtvajt, Pjanić i Moriba mijenjaju Dembelea, Pedrija i Buskeca.

76’ – Izmjena za PSŽ. Dagba mijenja Florencija.

75’ – Ovo je moglo biti opasno. Trinkao je pokupio odbijanac unutar šesnaesterca, ali mu je šut izblokiran.

74’ – GOOOLL! Mane, Liverpul je povećao prednost.

72’ – Izmjene i za Liverpul i Lajpcig. Za ”redse” Origi i Kejta mijenjaju Žotu i Alkantaru, a za Lajpcig Haidara mijenja Olma.

71’ – GOOOLL! Mo Salah daje gol za Liverpul i otklanja dileme oko putnika u četvrtfinale.

66’ – Izmjena za Barselonu. Trinkao mijenja Desta.

65’ – Sjajna prilika za Lajpcig. Aleksander Sorlot je skočio visoko na dugi pas na otprilike 11m od gola, ali je glavom uspio pogoditi samo prečku.

61’ – Prilika za Barsu. Mesi je primio dobar pas u šesnaestercu, ali mu je šut izblokiran.

60’ – Dvostruka izmjena za Lajpcig. Forsberg i Poulsen izlaze, a mijenjaju ih Klajvert i Hvang.

59’ – Dvostruka izmjena za PSŽ. Di Marija i Danilo mijenjaju Drakslera i Gejea.

51’ – Žuti kartoni za PSŽ. Zapisani su Geje i Paredeš.

46’ – Nastavljaju se mečevi u Budimpešti i Parizu. Lajpcig je iskoristio trenutak da uvede Sorlota umjesto Kempla, kao i PSŽ koji je uveo Diala umjesto Kurcave.

Završeno je prvo poluvrijeme u Parizu i Budimpešti. PSŽ i Barsa igraju sjajan meč i u nastavku nas očekuje spektakl! U Mađarskoj nema golova, mada je bilo šansi. Olmo na jednoj, Salah i Žota na drugoj strani su bili neprecizni.

45+2’ – Mesi je promašio penal! Navas je odbranio, a potom je lopta pogodila prečku. Ostaje 1:1.

45’ – Kurzava ruši Grizmana, penal za Barselonu!

38’ – Karton za Barselonu. Upisan je i De Jong.

37′-GOOOOLL! Kakav gol Lea Mesija! Bomba sa preko 25 metara za 1:1.

30’ – GOOOLL! Mbape iz penala za vođstvo Parižana.

29’ – Lengle je nagazio Ikardija i skrivio penal, iako je lopta bila daleko do Argentinca. Entoni Tejlor mu je dodjelio žuti karton.

25’ – Žuti karton za Barsu. Zapisan je Mingueza.

24’ – Nova prilika za Liverpul. Salah je izašao sam ispred Gulašija, ali je šutirao pravo u golmana Lajpciga.

23’ – Kakva prilika za Barsu. Prodor Desta i udarac koji je zaustavila prečka. Barsa mnogo bolja, ali bez gola u Parizu.

19’ – Dobar pokušaj za Liverpul. Žota je sjajno skočio nakon kornera i pucao glavom pod prečku, nego je Gulaši fenomenalno intervenisao.

18’ – Opet Dembele iz dobre pozicije, međutim opet je Navas odlično intervenisao.

16’ – Prvi pokušaj domaćih, ali Mbape nije jako šutirao sa 18 metara. Lak posao za Ter Štegena.

11’ – Dobra akcija Barse i udarac Dembelea, ali je spremno reagovao Navas.

10’ – Kakva šansa za Lajpcig. Dani Olmo je skoro zabio gol. Mogao je bolje iskoristiti ovu loptu. Loše je pucao iz blizine, ravno u golmana i Alison je odbranio taj udarac.

8’ – Prva javna opomena za PSŽ. Žuti karton je dobio Kurcava.

1’ – Počinju okršaji u Budimpešti i Parizu!!!

Strateg Liverpula Jirgen Klop prolazi kroz ogromnu krizu zbog nedostatka igrača u odbrani i večeras neće računati na Gomeza, Hendersona, Matipa i Van Dajka, dok trener Lajpciga Julijen Najdželsman u svom timu neće imati Lajmera i Šoboszlaija.

S druge strane menadžer PSŽ-a Maurisio Poketino neće računati na super zvijezdu Nejmara zbog povrede prepona, kao i Bernata i Kena, dok strateg Barselone Ronald Kuman neće imati na raspolaganju Kutinja, Fatija, Pikea i Robertsa.

Postave:

Liverpul: Alison – Kabak, Filips, Robertson, Aleksander-Arnold – Fabinjo, Alkantara, Vajnaldum – Žota, Salah, Mane

Lajpcig: Gulaši – Upamekano, Klosterman, Mukiele, Enkunku, Adams – Sabicer, Kempl, Forsberg, Olmo – Poulsen

PSŽ: Navas – Kimpembe, Markinjos, Kurcava, Florenci – Paredeš, Verati, Geje – Ikardi, Mbape, Draksler

Barselona: Ter Štegen – Lengle, Mingueza, Alba, Dest – Buskec, Pedri, De Jong – Grizman, Dembele, Mesi

Glavni arbitar meča na Puškaš areni će biti Francuz Klement Turpin, dok će pravdu na Parku prinčeva dijeliti Entoni Tejlor iz Engleske.