Srijeda, 24 Aprila, 2024

LŠ: Siti preokretom osvojio Pariz, De Brujne i Marez slomili PSŽ

Revanš je za šest dana na ''Etihadu''

Mančester Siti, Foto: Reuters

Preokretom u drugom poluvremenu, Mančester siti je pobijedio Pari Sen Žermen 2:1 i zakoračio ka finalu Lige šampiona.

”Sveci” su bili bolji rival u prvom dijelu i inicijativu krunisali u 15. minutu.

Di Marija je centrirao, a Markinjoš glavom poentirao.

Propustili su do kraja prvog poluvremena domaći šanse da uvećaju prednost, da bi nakon odmora igru preuzeli ”građani”.

Igrao se 64. minut, kada je Kevin De Brujne centrirao, a lopta prevarila golmana Navasa i završila u mreži.

Sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca Rijad Marez je kompletirao preokret.

Domaći su meč završili sa desetoricom jer je zbog grubog prekršaja na Gundoganu isključen Gej.

Revanš je za šest dana na ”Etihadu”.

PSŽ – Mančester siti 1:2 (Markinjos 15’ – De Brujne 64’, Marez 71’)

77’ – PSŽ će ostatak meča igrati s igračem manje. Idrisa Gej je napravio neshvatljiv prekršaj nad Gundoganom i Feliks Brih mu je dao direktan crveni karton.

Ogromna promjena na terenu u drugom poluvremenu. Siti kontroliše sve, PSŽ povučen i uplašen, bez rješenja za visoki presing…

71’ – GOOOOOLLL!!! Siti preokreće na 1:2. Rijad Marez je izveo savršen slobodnjak i savladao nemoćnog Kejlora Navasa.

64’ – GOOOLLL!! 1:1, Kevin de Brujne. Siti je bio konkretniji u nastavku, PSŽ povučen, a izjednačenje je stiglo ipak iznenada. De Brujne je ubacio loptu, Navas čekao da je neko izbaci iz opasne zone i kasno reagovao.

61’ – Atraktivno De Brujne, makazice sa 12-13 metara, preko gola. Prva izmjena za Siti – Zinčenko umjesto Kansela.

56’ – Sjajna solo akcija Mbapea, koji je stvorio poziciju da ubaci loptu sa desne strane okružen dvojicom čuvara, za malo je kratak bio Verati.

Mančester siti se preselio na polovinu domaćina u prvim minutima nastavka, a za igru se spremaju Gabrijel Žezus i Sterling.

46’ – Sudija Brih je dao znak za nastavak meča!!!

Poluvrijeme. Odlična fudbalska predstava na Parku prinčeva. PSŽ konkretniji i pogodak Markinjosa u 15. minutu, dok je Siti najbolju šansu propustio preko Fodena u 42. minutu meča.

42’ – Konačno nešto konkretno od Sitija. Prvi opasan šut, Fil Foden je sa 13-14 metara tukao pravo u Navasa, mogao je mnogo bolje.

28’ – Nova šansa za PSŽ. Nejmar je izveo korner, a Paredeš pucao glavom malo pored lijeve stative.

21’ – Prva opasnost pred golom PSŽ-a. Bernando Silva je pokušao iz teške pozicije, na mjestu Navas.

15’ – GOOOLLL!! Vodi PSŽ. Korner Di Marije i sjajni Markinjos na pravom mjestu.

13’ – Napada PSŽ, dva opasna udarca, prvo Florencija, pa Nejmara, blokirali su defanzivci Sitija.

2’ – Odmah pokušaj Nejmara, ali brani Ederson.

1’ – Počeo je meč na ”Parku prinčeva”!!!

PSŽ želi u drugo finale, Siti u premijerno, nakon što je prvi put sa Pepom Gvardiolom došao među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Strateg ”svečeva” Maurisio Poketino neće računati na Bernata i Leteliera, dok ”građani” izlaze u kompletnom sastavu.

Ponovo je Gvardiola izveo neobičan tim, bez klasičnih napadača, bez Sterlinga.

PSŽ: Navas – Florenci, Markinjoš, Kimpembe, Baker – Paredeš, Gej – Di Marija, Verati, Nejmar – Mbape.

Mančester siti: Ederson – Voker, Stons, Dias, Kanselo – De Brujne, Rodri, Gundogan – Marez, Foden, Bernardo Silva.

Glavni arbitar meča na ”Parku prinčeva” je Njemac Feliks Brih.