Petak, 26 Aprila, 2024

LŠ: Real odolio na Enfildu, Siti opet bolji od Borusije

Mančester Siti, Foto: Reuters

Real i Mančester siti pridružili su se Pari Sen Žermenu i Čelsiju u polufinalu Lige šampiona.

Nakon trijumfa u prvoj utakmici 3:1, Madriđani su večeras odigrali bez golova na terenu Liverpula.

Dosta prilika imao je domaći tim, najbolje su propustili Salah, Mane i Firmino, a sa druge strane je Benzema pogodio stativu, uz još nekoliko solidnih pokušaja.

Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa će Real protiv Čelsija tražiti vizu za veliko finale.

Borusija je odlično započela revanš protiv Sitija i golom mladog Belingema vodila na poluvremenu.

Međutim, jeftino su dozvolili rivalu da se vrati u igru. Nakon što je rukom loptu udario u svom kaznenom prostoru Emre Džan, sviran je penal za ”građane”, koji je iskoristio Marez, da bi nedugo zatim mladi Foden lijepim golom sa distance otklonio sve dileme oko putnika u polufinale elitnog takmičenja.

Liverpul – Real Madrid 0:0 {1:3}

Borusija Dortmund – Mančester Siti 1:2 (Belingem 15’ – Marez 55’, Foden 75’) {2:4}

Tok mečeva:

90+4’ – Nova šansa za Siti, Sterling je bio sam pred golom Hica, ali se spetljao i otklonjena je opasnost.

75’ – GOOOLL!!! Siti preokreće rezultat i pred vratima je polufinala. Fil Foden je primio sjajan pas nakon brzog kornera i matirao Hica malo izvan šesnaesterca. Prethodno je De Brujne nakon solo akcije umalo postigao pogodak što je uslovilo korner za ”građane”.

69’ – Dobra šansa za Dortmund. Humels je skočio na centaršut iz slobodnog udarca i pucao glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

66’ – Sjajna reakcija golmana Liverpula. Žunior Vinisijus je driblao do šesnaesterca, ali je Alison istrčao s gola i zaustavio ga.

58’ – Siti zamalo da riješi sve. Rodri je sjajno dočekao loptu unutar peterca nakon kornera, ali njegov šut glavom je samo pogodio prečku. Puno sreće za Hica.

55’ – GOOOOLL! Rijad Marez je izjednačio u Dortmundu s bijele tačke! Prethodno je Emre Džan igrao rukom u šesnaestercu. Sada Siti ima rezultat za polufinale!

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Već na startu šansa za Liverpul, ali Firmino nije bio precizan.

Gotovo je prvo poluvrijeme. Na “Enfildu” nema golova, iako je Liverpul stvarao šanse, ali Salah dva puta, te Milner i Vajnaldum nijesu bili precizni. Na drugoj strani Benzema je pogodio stativu. Menadžer “redsa” Jirgen Klop će u nastavku krenuti u totalnu ofanzivu i treba očekivati Dioga Žotu umjesto večeras neprimjetnog Bobija Firmina.

U Dortmundu Borusija vodi 1:0 proitv Sitija, golom mladog Džuda Belingema. Nakon primljenog gola Siti je imao inicijativu, ali mrežu “milionera” nijesu zatresli.

42’ – Liverpul pritiska u završnici prvog dijela. Odlično se snašao Arnold, uposlio Vajnalduma, ali je Holanđanin iz dobre pozicije šutirao preko gola.

41’ – Na “Enfildu” je Salah imao još jednu šansu. Nema promjene rezultata – 0:0.

38’ – Siti napada, sada je šansu imao Zinčenko, ali je nije iskoristio.

32’ – Rijad Marez je imao sjajnu šansu, šutirao iz neposredne blizine, ali je njegov udarac blokirao Belingem.

25’- De Brujne pogađa prečku gola Borusije, ostaje 1:0!

20’- Benzema pogađa stativu, dosta sreće za Liverpul!

15’ -GOOOL! Mladi Belingem za vođstvo Borusije protiv Sitija. “Milioneri” imaju rezultat za polufinale!

10’ – Deset minuta je prošlo. Liverpul ima inicijativu i uglavnom napada po lijevoj strani. Tu je Fede Valverde, koji mijenja povrijeđenog Vaskesa, ne igra na prirodnoj poziciji i to Jirgen Klop želi da iskoristi.

2’ – Velika šansa za Liverpul. Dugu loptu ka Maneu uputio je Kabak, Senegalac je iz prve proslijedio Salahu, kome je zicer odbranio Salah.

1’ – Počinju okršaji na Enfildu i Signal Iduna parku!!!

Liverpul na svom terenu juri dva gola zaostatka (Real u prvom meču slavio 3.1), dok Siti ima gol viška uoči duela u Njemačkoj (pobjeda 2:1 prošle sedmice na “Etihadu”).

Siti u eri Pepa Gvardiola nije igrao polufinale ovog takmičenja.

Plasman u polufinale sinoć su obezbijedili PSŽ i Čelsi.

Sastavi:

Liverpul: Alison – Arnold, Filips, Kabak, Robertson – Vajnaldum, Fabiinjo, Milner – Salah, Mane i Firmino.

Real Madrid: Kurtoa – Mendi, Naćo, Militao, Valverde – Kros, Kazemiro, Modrić – Vinisijus, Asensio i Benzema.

Borusija Dortmund: Hic – Morej, Akandži, Humels, Gereiro – Belingem, Džan, Daud, Knauf, Rojs i Haland.

Mančester siti: Ederson – Zinčenko, Dijas, Stons, Voker – Gindogdan, Rodri, De Brujne – Foden, Marez i Bernardo Silva.