Petak, 19 Aprila, 2024

Istorijski uspjeh lavova: Crna Gora nakon drame savladala Sloveniju i plasirala se u glavnu fazu EP

Imali su lavovi i po četiri gola minusa u ovom meču u kojem im je i bod donosio prolaz i osigurali su ga lavovski

Kakav uspjeh crnogorski rukometaša – savladali su Sloveniju 33:32 i plasirali se u glavnu fazu Evropskog prvenstva.

Imali su ”lavovi” i po četiri gola minusa u ovom meču u kojem im je i bod donosio prolaz i osigurali su ga lavovski.

Na kraju je junak bio Nebojša Simić, koji je ”skinuo” tri sedmerca u posljednjih 10 minuta, ali u napadu je odgovornost preuzeo mladi Radojica Čepić koji je mrežu tresao četiri puta.

Branko Vujović je bio najefikasniji sa devet pogodaka, ali kada se sve sabere – ovo je timski uspjeh, pogotovo nakon svih problema koje je selekcija imala u pripremi, ali i tokom turnira.

Crna Gora – Slovenija 33:32 (16:19)

Tok meča:

POOOOBJEDAAAA. Crna Gora je ostvarila istorijski rezultat i plasirala se u narednu fazu Evropskog prvenstva savladavši  Sloveniju 33:32.

59’ – Drama u završnici. Simić brani sednerac Dolonecu, koji se ispravlja u narednom napadu, Grbović pogađa za novo vođstvo da bi Simić odbranio novi sednerac ovog puta Makuču. 33:32.

56’ – Miloš Vujović postiže dva vezana pogotka za potpuni preokret. Imamo ogromnu šansu za prolazak dalje jer nam i remi donosi plasman dalje. 32:31.

53’ – Miloš Vujović propušta šansu sa sedam metara za izjednačenje, a na drugoj strani Simić brani sednerac Dolonecu, da bi Čepić pogodio za izjednačenje. 30:30.

50’ – Veoma važni pogoci Anđelića, Grbovića i Čepića za potpuni egal i rezultat koji nas vodi u narednu fazu, ali Nebojša Simović dobija crveni karton i Kodrin prekida nalet naših. 28:29.

45’ – Imali su ”lavovi” šansu da izjednače u par navrata ali nijesu uspjeli da materijalizuju napade i Slovenci iskorištavaju te propuste da se opet odlijepe. Crna Gora je tu ali ne uspijeva da napravi ključan pomak. 24:26.

40’ – Slovenci su ekspresno došli do plus četiri ponovo, ali fenomenalan odgovor naših rukometaša koji su vezali tri pogotka u nizu za samo minus jedan. 22:23.

35’ – Odlično lavovi funkcionišu u odbrani. Nakon što su Slovenci preko Kodrina vratili plus četiri, važni pogoci Branka Vujovića, Anđelića i Grbovića za minus dva. 19:21

31’ – Nastavlja se meč u Debrecinu.

Poluvrijeme. Nakon prvih 30 minuta Slovenija vodi protiv našeg tima 16:19. ”Lavovi” su u većem djelu meča držali potpuni egal gdje je 11 puta viđen neriješen rezultat, ali blagi pad u igri u posljednjih deset minuta su ”dežele” iskoristile i stekle opipljiviju prednost. Branko Vujović je najefikasniji sa šest pogodaka, a tri je dodao Grbović, dok je za Slovence najefikasniji Kodrin sa četiri gola.

25’ – Vasko Ševaljević je prekinuo nalet Slovenaca, upisao se i Grbović, ali ”dežele” čuvaju maksimalnu prednost. 13:17.

22’ – Slovenci hvataju zalet i stiču tri gola viška i naš selektor Roganović traži tajm aut. 11:14.

20’ – Igra se gol za gol i Slovenci čuvaju minimalnu prednost. Branko Vujović je najefikasniji u našem timu s četiri pogotka. 11:12.

15’ – Vrlo efikasna igra u napadu kod obje reprezentacije i trenutno je potpuni egal. 9:9.

13’ – Branko Vujović vezuje dva pogodka i prvo vođstvo za Crnu Goru. 8:7.

10’ – Anđelić postiže drugi pogodak za izjednačenje, ali Dolonec s sedam metara vraća prednost Slovencima. 5:6

7’ – Drugi pogodak Branka Vujovića, ali Slovenija čuva prednost. 3:4.

3’ – Slovenija je dva puta vodila, naša selekcija pogađala preko Branka Vujovića i Anđelića. 2:2.

1’ – Počeo je meč odluke u Debrecinu i Slovenci prvi stiču prednost. 0:1.

“Lavovi” u Debrecinu igraju protiv Slovenije i dovoljan im je bod za plasman u narednu fazu, jer nakon duela sa Danskom i Sjevernom Makedonijom imaju bolju gol-razliku od “dežele”, ali je problem što imaju izuzetno negativan skor na najzapadnijom republikom nekadašnje SFRJ, jer su izgubili svih sedam mečeva.

Igrači koji su na raspolaganju Ljubomiru Vranješu nastupaju za najbolje evropske klubove, redovno se bore za najveće trofeje, ali se čini da je timski duh prednost Vaska Ševaljevića i drugova.

Problem je samo što je lista odsutnih produžena – poslije Miloša Božovića, Stevana Vujovića i Stefana Čavora, koji ne igraju zbog koronavirusa, otpao je i Mirko Radović, jer je protiv Makedonaca povrijedio rame.