EP: Lavovi mučili Hrvate pa posustali u drugom poluvremenu

Rukometna reprezentacija Crne Gore porazom je započela peti nastup na Evropskim šampionatima.

“Lavovi” su u prvom kolu grupe A u Gracu izgubili od favorizovane Hrvatske rezultatom 27:21.

Izabranici Zorana Roganovića fantastično su igrali u prvom dijelu susreta i bili bolji rival. Čvrstom odbranom i strpljivim napadom, uz mali broj tehničkih grešaka, Crnogorci su na odmor otišli sa golom prednosti (13:12).

Nažalost, taj ritam naš nacionalni tim nije zadržao u nastavku meča. Hrvati su maksimalno zatvorili prilaz golu, Domagoj Duvnjak je u tom segmentu odigrao važnu ulogu, a u napadu je rešetao Cindrić.

Razigrali su se i njegovi saigrači, pa “lavovi” nisu imali ni najmanju šansu da izvuku povoljan ishod na otvaranju prvenstva.

Nemanja Grbović je bio naš najefikasniji igrač sa šest golova, dok se kod Hrvata, sa istim učinkom, izdvojio Cindrić.

Crna Gora za dva dana, u terminu od 18.15, igra protiv Srbije koja je danas izgubila od Bjelorusije 35:30.

Hrvatska – Crna Gora 27:21 (12:13)

60’ – Grbović i Anđelić prave mini seriju i time je završen meč (27:21)

58’ – Nova serija “kauboja 4:0 za plus osam (27:19)

50’ – Hravtska se ne zaustavlja i pravi plus šest, A Grbović smanjuje (23:18)

47’ – Hrvati se dodatno odlijepiše na plus pet preko Horvata i Marića, a Lasica ublažava svojim prvim pogotkom (21:17)

43’ – Karačić i Cindrić za najveće vođstvo “kauboja”, a Bakić smanjuje na minus tri (19:16)

38’ – Velika serija Hrvatske 4:0 koju prekida Vujović(17:15) .

31– Počelo je drugo poluvrijeme i Hrvatska preko Marića poravnava u prvom napadu, a Grbović uzvraća (13:14).

30’ – Lipovina postiže pogodak za plus dva, ali Marić ublažava u posljednjim sekundama za kraj prvog poluvremena (12:13)

28’ – Velika serija “lavova” za preokret (11:12)

25’ – Nova mini serija Hrvata preko Ravnića i Cindrića (11:9)

19’- Prva opipljivija prednost “kauboja”, a Lipovina i Bakić (9:9)

17’ – Čvrsta igra s obje strane i trenutno je neriješeno (7:7)

11’ – Hrvatska pravi prvi preokret preko Stepančića i Cindrića, a Ševaljević uzvraća s sedam metara za izjednačenje (4:4)

8’ – Lipovina i Čavor postižu dva brza pogotka, ali im se revanšira i Duvnjak ostaje plus jedan za Crnu Goru (2:3)

3’ – Nemanja Grbović prvi postiže pogodak za “lavove” (0:1).

1’ – Počinje meč u Gracu!!!

Osim što su izabranici Lina Červara favoriti na papiru, “lavovi” se takođe suočavaju s brojnim povredama.

Naime, juče se povrijedio Miloš Božović i neće biti dostupan za večerašnji meč, a neizvjestan je za duele sa Bjelorusijom i Srbijom, dok su zbog povreda takođe iz kombinacije za Evropsko prvenstvo izostali Nebojša Simović i lijevo krilo Miloš Vujović.

Glavni arbitri meča su Švajcarci Artur Bruner i Morad Salah.

Podsjetimo se, Bjelorusija je na premijeri savladala Srbiju 35:30 i upisala prva dva boda u grupi A.