SP: Ruskinje prejake za podmlađene lavice

Crnogorske rukometašice poražene su od Rusije 31:25, u meču drugog kola glavne faze Svjetskog prvenstva u Španiji.

Naše djevojke su loše ušle u utakmicu, Ruskinje su brzo povele 8:1 i već tada se mogao naslutiti konačan pobjednik.

Odlično je prije svega funkcionisao napad rivala, dok su se naše mučile u ofanzivi, sa izuzetkom Jovanke Radičević i donekle Đine Malović.

Tokom nastavka je Rusija povećala prednost do plus 12, a “lavice” su u finišu prepolovile zaostatak.

U drugom poluvremenu razigrala se i Tanja Brnović, pa je utisak poslije slabog prvog dijela popravljen.

Crna Gora će posljednji meč na Svjetskom prvenstvu odigrati u utorak od 15.30 protiv Poljske.

Crna Gora – Rusija 25:31 (10:18)

55’ – Tri gola u nizu za ”lavice”, ali nažalost ne koristi potom zicer Ivona Pavićević. 22:29.

50’ – Našla je ritam u napadu i Tanja Brnović, dala je četiri gola u nastavku. Ipak, naše su i dalje daleko, 19:27 je za Rusiju.

45’ – Imala je Rusija maksimalnih plus 10, ali su naše vezale dva gola od kojih je drugi, koji je djelo Sanje Premović bio naročito efektan. 16:24.

40’ – Ravnopravnije igraju ”lavice” u nastavku, dva lijepa gola dala je Tanja Brnović, ali je zaostatak i dalje veliki 13:21.

35’ – Tvrd početak drugog djela meča, po gol na obje strane i nekoliko dobrih intervencija Ljubice Nenezić. Rusija vodi 11:19.

31’ – Nastavlja se meč u Granoljersu i prvi napad je za našu selekciju.

Poluvrijeme. Ruskinje su bile mnogo bolje u prvom djelu meča od naših rukometašica i zasluženo vode 10:18. U našem timu ubjedljivo najbolja Jovanka Radičević sa šest pogodaka.

25’ – Nema promjena u odnosu snaga na terenu. Ruskinje drže sve konce i imaju prednost, 7:16.

20’ – Dobra stvar za ”lavice” je što minutažu koristi Đina Malović, koja je dala dva gola. Ruskinje su u napadu besprekorne, vode 5:14.

15’ – Raste prednost Rusije, sada je 3:11. U međuvremenu je Jovanka promašila prvi sedmerac na prvenstvu, ali se nedugo zatim ispravila.

10’ – Naše i dalje bez pravog rješenja u oba smjera, Rusija vodi 1:7, pa je Bojana pozvala minut odmora.

5’ – Ruskinje su meč otvorile sa tri pogotka Sabirove, da bi nas sa nule pokrenula golom Đina Malović. Na isteku petog minuta Iljina je povisila na 1:4.

1’ – Počeo je meč u Granoljersu i odmah pogodak Sabirove. 0:1.

”Lavice” su bez šansi za plasman u četvrtfinale, izgubile su posljednju nadu porazom od Srbije 27:25 prije dva dana na startu glavne faze.

Rusija se bori za plasman među osam – ima pet bodova, jedan manje od lidera grupe Francuske, jedan više od Srbije, a dva od Slovenije.

Prve dvije ekipe idu dalje.

Rusija je u četvrtfinalu OIimpijskih igara u Tokiju savladala Crnu Goru 32:26, ali su obje ekipe bile u drugačijim i jačim sastavima.