Petak, 19 Aprila, 2024

EP: ”Lavice” poražene od Francuske, sa Rumunkama za polufinale

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske u Skoplju 27:19 u prvom meču druge faze Evropskog šampionata

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske sa 27:19 (12:9), na startu glavne runde takmičenja na šampionatu Evrope, ali razloga za tugovanje nema, jer Crnu Goru jedna pobjeda u preostala dva meča, protiv Rumunije ili Holandije dijeli od plasmana u polufinale. U drugom meču grupe, Španija i Holandija su odigrale neriješeno 29:29 (15:17).

Francuska i Crna Gora su u derbi ušle silno motivisane jer su poslije svega što se dešavalo u prethodnim mečevima, remi Španije i Holandije, poraz Holandije od Njemačke, pobjeda Rumunije nad Španijom, bile svjesne da ih dva boda gotovo sigurno vode u polufinale, a obje selekcije su željele da iskoriste prvu meč loptu.

Francuska je bila bolji rival u prvom poluvremenu. Granitnom odbranom su zatvorile sve prilaze golu, odlično je u odbrani igrala i Crna Gora, ali je Francuska vodila sa 10:5, a na kraju ovog perioda igre sa 12:9.

U nastavku meča, Francuska je kaznila tehničke greške Crne Gore, pobjegla je na 16:9, a u tom momentu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Francuska je praktično obezbijedila plasman u polufinale, a Crna Gora do cilja može da stigne već u narednom kolu, u slučaju da slavi protiv Rumunije. Oprez je neophodan i to veliki, jer je Rumunija na startu glavne runde, pobijedila Španiju.

Do kraja glavne runde takmičenja, snage će odmjeriti: Crna Gora – Rumunija, Francuska – Njemačka, Crna Gora – Holandija, Rumunija – Nemačka i Francuska – Španija.

Tabela: Francuska (-1) šest, Crna Gora (-1) četiri, Španija tri, Holandija tri,  Njemačka (-1) i Rumunija (-1) po dva.

Tok meča:

Kraj. Pobjeda Francuske 27:19.

Novi gol za Francusku, 27:19. Još jedna dobra akcija večerašnjeg rivala.

Valentini pogađa za Francusku, rezultat na četiri minuta do kraja je 26:19.

Gol i za našu selekciju, 25:19.

Kontra Francuske, rezultat 25:18.

Smanjuje Ivona Pavićević, rezultat 24:18.

Novi gol za Francusku, 24:17.

Ipak Zadi precizna za francusku selekciju, rezultat 23:17.

Neuspješan napad francuske selekcije.

Jovanka Radičević pogađa, 22:17. Sada je pet razlike, dobra serija naših djevojaka.

Gol za našu selekciju, 21:12.

Sedam metara za Francusku, Horaček neprecizna.

Plus deset za ekipu Francuske, 21:11.

Gol za Francusku, 20:11.

Jauković neprecizna sa sedam metara.

Tajm-aut za našu selekciju.

Turlan precizna, 19:11.

Plus sedam za Francusku, rezultat je 18:11.

Pauleta Fopa pogađa, 17:11.

Dva vezana gola za našu selekciju.

Pogađa i Ivona Pavićević, smanjili smo na 16:11.

Precizna je Malović, rezultat je 16:10.

Još jedan neuspješan napad naše selekcije, preko pet minuta bez datog gola.

Novi gol za Francusku, sada vode 16:9.

Pogađa Turlan, Francuska vodi 15:9. Serija 3:0 za francuske djevojke, naša selekcija još bez gola u nastavku.

Uspješna francuska kontra, plus pet, 14:9.

Kano je precizna u francuskom napadu, vode 13:9. Dva minuta isključenja za Jauković.

Počelo je drugo poluvrijeme, nije prošao prvi napad naše selekcije.

Kraj prvog poluvremena, vođstvo Francuske 12:9.

Jovanka Radičević pogađa – rezultat 12:9

Sedmerac za naše, sedam sekundi do poluvremena.

Malo više do minut do poluvremena, neuspješan napad Francuske.

Gol za Francusku, 12:8. Laura Fric postiže gol.

Matea Pletikosić precizna, 11:8.

Precizne i Francuskinje, sada je 11:7.

Sjajna Jauković, dva vezana gola, rezultat je 10:7.

Treći gol Jovanke Radičević, dobro se snašla u teškoj situaciji, rezultat je 10:6.

Na drugoj strani, precizna Kano, 10:5 za Francusku.

Sjajan gol Milene Raičević, smanjili smo na 9:5.

Najubjedljivija prednost za Francuskinje, vode 9:4.

Zadi je precizna u kontri, vodi Francuska 8:4.

Pogađa i Fopa, vodi Francuska 7:4.

Precizna Kano na drugoj strani, Francuska vodi 4:6.

Dva vezana gola za našu reprezentaciju, pogađa Brnović. Sada je 4:5.

Sjajno, drugi gol za Jovanku Radičević, rezultat je sada 5:3.

Naša selekcija nije postigla gol već duže, moramo popraviti napadački skor.

Novi gol za francusku ekipu, vode 5:2.

Precizna Alisija Tublan, Francuska vodi 4:2.

Novo vođstvo Francuske, Filip pogađa za 3:2.

Gol za našu selekciju, rezultat je 2:2, Jovanka Radičević precizna sa sedam metara.

Francuska je postila pogodan i opet povela.

Gol za izjednačenje, Jauković se istakla sjajnim golom.

Za četiri i po minuta, naše djevojke još nijesu uspjele da zatresu mrežu rivala. Sreća, imamo dobru odbranu, Rajčić je izvanredno otvorila utakmicu.

Francuska je povela, gol je postigla Popa.

Nakon prvih dva minuta, nema golova. Sjajna odbrana Marine Rajčić.

Uoči meča u Skoplju, selektorka Bojana Popović kazala je da prilično dobro poznaju Francusku, da je riječ o izuzetnim atletama, da su Francuskinje dosta dobro uigrane jer dosta njih igra zajedno u klubovima, pa je jasno da Crnu Goru očekuje teška utakmica.

“Sa Francuskom se znamo poprilično dobro, znamo da raspolažu sa izvanrednim atletama, sve su one dobro uigrane. Jedna teška utakmica na početku i fizički i trkački, ali spremni čekamo Francusku. Kroz prethodne utakmice smo dobile taj neki dio što se tiče fizikalija i trke, pa se nadam da smo uuspjeli da podignemo nivo, i da spriječimo ono što Francuska najviše želi – da postigne lake golove”, poručila je Popović.

Rukometašica podgoričke Budućnosti i reprezentativka Crne Gore Ivona Pavićević zna da je Francuska težak protivnik.

“Francuska je odlična reprezentacija i očekuje nas težak meč, ali vjerujem da ćemo dati svoj maksimum u tom meču jer je mnogo važan za nas. One imaju odlične igračice na svim pozicijama, ali imamo i mi. Ta utakmica će za nas biti finale. Nećemo dati na sebe, daćemo 100 odsto na utakmici i borićemo se”, kazala je Pavićević.

“Lavice” su u prvoj fazi šampionata ispunile sve što su željele i obećale – dale su sve u tri meča pred domaćim navijačima, a rezultat su tri pobjede u grupi D, za maksimalna četiri boda u drugoj fazi takmičenja, koliko imaju i Francuskinje.