OI: Lavice dobro počele pa poklekle protiv Japanki, težim putem do četvrtfinala

Rukometašice Crne Gore poražene su u drugom kolu olimpijskog turnira od Japana 29:26.

Ništa nije slutilo na ovakav ishod jer su izabranice Bojane Popović dobro počele utakmicu.

Vodila je Crna Gora 10:6 sredinom prvog poluvremena i činilo se da ”lavice” imaju sve u svojim rukama.

Međutim, razbranila se tada Kametani, i uslijedio je pad u igri naših djevojaka.

Japanke su to iskoristile i do poluvremena preokrenule na 14:13, da bi u startu druge dionice brzo stekle pet golova viška.

Nijesu uspjele naše djevojke da se do kraja vrate u meč. Dolazile su ”lavice” do minus dva ali bez prave energije da se napravi preokret.

U našem timu šest golova Tanje Brnović, četiri Jovanke Radičević, ali nijedan iz igre, dok je četiri pogotka dala i Ema Ramusović.

Japanku je predvodila fenomenalna golmanka Kametani sa 21 odbranom, a po šest golova dale su Hara i Ikehara.

Poslije ovog poraza ”lavice” su se zadržale na dva boda i čeka ih težak put za plasman u četvrtfinale.

Naredni meč Crna Gora igra za dva dana protiv Norveške s početkom u 9:15 po našem vremenu.

Japan – Crna Gora 29:26 (14:13, 15:13)

60’ – I to je to. Japanke su zasluženo savladale naše rukometašice i uključile su se u borbu za četvrtfinale.

55’ – Japanke su imale plus šest ali lavice ublažavaju s dva pogotka Radičević i Despotović. Na našu nesreću golmanka Kametani ostvaruje svoju 19 odbranu nakon novog pokušaja Despotović za minus tri. 26:22.

50’ – Opet plus pet za Japanke. Golmanka Kametani je odbranila čak 18 pokušaja naših rukometašica i naravno s druge strane stiže kazna. Naše golmanke su imale samo četiri odbrane. 25:20.

46’ – Period malo bolje igre naših rukometašica koje smanjuju zaostatak na minus dva. Prvo je pogodila Brnović nakon odbijanca zatim Ramusović. 22:20.

41’ – Japanke su imale plus pet, ali ”lavice” smanjuju zaostatak nakon što su stekle tri igračice viška. Pogađale su Grbić s distance i Radičević s sedam metara za minus tri. 20:17. Golmanka Kametani je i dalje najzaslužnija za ovakvu situaciju na terenu koja je ostvarila 13 odbrana.

35’ – ”Lavice” bez pravog rješenja za golmanku Sakuru Kametani koja je upisala svoju devetu odbranu i Japanke to vješto koriste za velikih plus tri. 17:14

31’ – Nastavlja se meč i Hara odmah uvećava prednost Japanki. 15:13.

Poluvrijeme – Japanke vode 14:13 nakon prvih 30 minuta. Naše rukometašice su vodile većim djelom meča nakon čega je uslijedio pad u samoj završnici i Japanke su napravile preokret.

Dijana Mugoša je vratila egal, ali je Sasaki potvrdila vođstvo Japanki na poluvremenu.

Ikehara je najefikasnija kod domaćina s pet pogodaka, dok je Đina Jauković za našu selekciju postigla tri.

28’ – Japanke su povele prvi put u meču. ”Lavice” trenutno bez rješenja za savršenu odbranu domaćih rukometašica na čelu s golmankom Kametani. 13:12.

25’ – Izabranice Bojane Popović šest minuta nijesu znale za pogodak, što su Japanke kaznile i poravnale rezultat, da bi Ramusović konačno prekinula post. 12:11.

20’ – Imale su naše rukometašice četiri gola viška, nakon čega je uslijedila bolja igra Japanki, prije svega u odbrani i smanjile su zaostatak na minus dva. Golmanka Kametani je pokazala veliko umjeće odbranivši i zicer Ramusović. 9:11.

14’ – ”Lavice” ponovo uspostavljaju svoj ritam i imaju tri gola prednosti. Nakon drugog pogotka Andree Klikovac, dva gola zaredom postiže Itana Grbić i Japanke su prinuđene na tajmaut. 6:9.

10’ – Period loše igre u napadu naših rukometašica. Kametani brani pokušaje Mehmedović i Klikovac, dok s druge strane Japanke kažnavaju propuste. 5:5.

7’ – Prvi put ”lavice” imaju dva gola prednosti nakon pogotka Brnović i sedmerca Radičević. 5:3.

5’ – Agresivna igra u napadu na obje strane i trenutno je neriješeno. 3:3

2’ – Radičević pogađa sa sedam metara za prvo vođstvo, ali Japanke odmah uzvratiše. 1:1.

1’ – Počeo je drugi okršaj naših rukometašica i one imaju prvi napad. Srećno!!!

Nakon ubjedljivog trijumfa na startu protiv Angole, ”lavice” u ”Jojogi nacionalnoj gimnaziji” igraju protiv domaće reprezentacije Japana i ukoliko pobijede gotovo izvjesno će osigurati plasman u četvrtfinale.

Japanke su u prvom meču ubjedljivo poražene od Holanđanki 32:21, dok su izabranice Bojane Popović bile bolje od Angole 33:22.

Večerašnje rivalke se po peti put sastaju na međunarodnoj sceni i naše rukometašice imaju tri pobjede i jedan poraz.

U okviru grupe A Norveška, Crna Gora i Holandija imaju po dva boda, dok su bez bodova Angola, Japan i Južna Koreja.