EP: Lavice u nastavku pale i ubjedljivo izgubile od Danske, protiv Slovenije meč odluke

Crna Gora je odigrala dobro u prvom poluvremenu, imala dva gola minusa i aktivan rezultat, ali je u nastavku imala mnogo problema u napadu. Čak 17 minuta naše djevojke nisu dale gol, Danska je u tom periodu dala devet i riješila utakmicu

Crnogorske rukometašice su izgubile od Danske 28:19 pa će u posljednjem kolu protiv Slovenije igrati direktan meč za plasman u drugu fazu prvenstva.

Radičević, Foto: Anze Malovrh / kolektiff

Crna Gora je odigrala dobro u prvom poluvremenu, imala dva gola minusa i aktivan rezultat, ali je u nastavku imala mnogo problema u napadu.

Čak 17 minuta naše djevojke nisu dale gol, Danska je u tom periodu dala devet i riješila utakmicu.

Nije oslabljena crnogorska reprezentacija uspjela da ponovi igru poput one iz meča protiv Francuske u prvom kolu, kada je malo nedostajalo da “lavice” savladaju zvanične evropske šampionke.

U našoj reprezentaciji po četiri gola Eme Ramusović i Jovanke Radičević.

Meč odluke Crna Gora će odigrati u utorak od 18.15 protiv Slovenije.

Crna Gora – Danska 19:28 (11:13, 8:15)

Tok meča

60’ – I to je to. Dajana Mugoša daje sjajan pogodak za kraj, ali Dankinje su slavile s ubjedljivih 19:28. Izabranice Kima Rasmusena su praktično 17 minuta bile bez pogotka u drugom poluvremenu što je i prelomilo meč.

55’ – Post u napadu trajao je 17 minuta, ali onda su naše dame za nepuna dva minuta dale tri gola. Međutim, kasno je za preokret jer Dankinje imaju velikih 16:24.

50’ – Ne ide u napadu našim djevojkama, bez gola praktično 15 minuta. Danska vodi 13:22.

45’ – ”Lavice” bez rješenja u napadu i samo dva gola u nastavku. 10 minuta bez pogotka i Danska ima velikih 13:22.

40’ – Skandinavska selekcija daje tri gola zaredom za maksimalnu prednost, 13:18.

35’ – Danska je imala i tri gola prednosti, a naše djevojke i napad kod minus dva da se potpuno vrate. Sada je 13:15 za Skandinavke.

31’ – Nastavlja se meč!!!

30’ – Danska na poluvremenu vodi 11:13. U našoj selekciji četiri gola Jovanke Radičević, tri Eme Ramusović. I pored zaostatka, naše djevojke imaju šansu u ovoj utakmici.

25’ – Naše djevojke i dalje pružaju sjajan otpor Dankinjama. Samo gol zaostatka u vrlo izjednačenoj utakmici, 9:10.

20’ – Vodi Danska 7:8, bilo je i 6:8, ali je sjajna Ema Ramusović već trećim golom od početka utakmice smanjila.

15’ – I dalje se igra gol za gol, mada su naše dva puta pogodile okvir gola. Neriješeno je 5:5 na polovini prvog dijela.

10’ – Igra se tvrdo, Crna Gora uglavnom vodi, a istakla se sa tri odbrane i naša golmanka Marta Batinović. 3:3 je trenutan rezultat.

5’ – Naš tim igra snažno u odbrani, primili smo samo jedan gol, dok su mrežu Danske zatresle Mehmedović, pa Ramusović. 2:1 za našu selekciju.

1’ – Počinje meč u Herningu!!!

”Crvene” dame neće imati lak posao protiv favorizovane Danske, koja je u prošlom kolu savladala Sloveniju 30:23, ali nakon prikazane igre protiv aktuelnog šampiona Evrope ima razloga da se razmišlja o pobjedi.

Ranije danas Francuskinje su ubjedljivo savladale Sloveniju 27:17 i već obezbijedile plasman u glavnu fazu, a ukoliko Crna Gora večeras trijumfuje gotovo izvjesno bi obezbijedila prolazak dalje.

Glavne sutkinje u Juske Bank Boksenu su Rumunke Kristina Nastase i Simona – Raluka Stancu.