Subota, 20 Aprila, 2024

Rusija slomila otpor Crne Gore u drugom poluvremenu, “Lavice” daleko od OI i polufinala

Rukometašice Crne Gore poražene su od Rusije 28:35 u drugom meču Glavne faze Svjetskog šampionata u Japanu.

Crna Gora je pružila dobar otpor favorizovanom rivalu u prvom poluvremenu, ali je u nastavku do izražaja došao kvalitet Rusije.

Odlično je Crna Gora počela meč, konstantno vodila, a u jednom momentu imala i četiri gola viška, 11:7.

Ipak, Rusija je u finišu prvog dijela zaigrala znatno bolje i došla do preokreta, pa su naše rivalke na poluvremenu vodile 16:17.

Držala se naša selekcija na početku drugog poluvremena, ali su Ruskinje sredinom tog perioda došle do svoje prepoznatljive igre, podizale konstantno razliku i na kraju stigle do zasluženog trijumfa.

Ovim porazom Crna Gora se značajno udaljila od plasmana na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, ali i od plasmana u polufinale šampionata.

Ipak, sve će biti odlučeno u posljednjem kolu Glavne faze kada će Crna Gora igrati protiv Švedske.

Tok meča:

Kraj meča, Crna Gora je poražena 28:35.

54. Minut – Plus pet za Rusiju, 25:30.

49. Minut – Rusija podiže razliku i približava se pobjedi, 23:28.

44. Minut Smanjile su naše na dva gola zaostatka, 23:25.

40. Minut – Rusija sada konstantno ima prednost, 20:23.

36. Minut – Ide sada Rusija na plus dva, 18:20.

32. Minut – Pogodila je Bulatović, rezultat je 17:17.

Kraj prvog poluvremena, vodi Rusija 16:17.

24. Minut – Potpuni preokret Rusije, 13:14.

22. Minut – rsukinje su već stigle do poravnanja, 11:11.

20. Minut – Prepolovile su Ruskinje prednost naše selekcije, 11:9.

17. Minut – Četiri gola prednosti za “Lavice”, 11:7.

14. Minut – Odlično se za sada razvija situacija, Mehmedović pogađa iz kontre, vodimo 8:6.

8. Minut – Radičević realizuje sedmerac, vodimo 4:2.

3. Minut – Dobar početak naše selekcije, vodimo 2:1.

Crna Gora je na startu glavne faze bila bolja od domaćina Japana, a sada je očekuje znatno teži rival koji je do sada zabilježio sve pobjede.

U slučaju trijumfa “Lavice” bi bile nadomak plasmana u polufinale, ali i izborila plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.