Četvrtak, 25 Aprila, 2024

LŠ: Lajpcig i Atalanta među osam najboljih, blistavo veče Josipa Iličića

Fudbaleri Lajpciga su napravili brejku u prvom meču protiv Totenhema u Londonu 0:1 i u Red Bul areni će pokušati da se plasiraju u četvrtfinale, dok Valensija traži čudo pred praznim tribinama Mestaje protiv Atalante, nakon što su prvi meč na San Siru pretrpili težak poraz 4:1

Fudbaleri Atalante i Lajpciga plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Iličić, Foto: AFP

Obje ekipe su duplim pobjedama, nad Valensijom odnosno Totenhemom, osigurale prolaz među osam najboljih timova na Starom kontinentu.

Ekipa iz Bergama je na praznoj Mestalji savladala “slijepe miševe” sa 4:3.

Apsolutni junak večeri je Slovenac Josip Iličić koji je postigao sva četiri gola za Atalanta.

Na drugoj strani, dvostruki strijelc bio je Kevin Gameiro, a upisao se i Feran Tores.

Podsjetimo, italijanski tim je prvi duel riješio u svoju korist sa 4:1.

Lajpcig je, nakon minimalnog trijumfa u Londonu, ubjedljivo porazio Totenhem na Red Bul areni.

Bundesligaš je trijumfovao sa 3:0 – Marsel Sabicer dao je dva gola, dok je konačan ishod postavio Emil Forsberg.

U srijedu se sastaju Liverpul – Atletiko Madrid (0:1) i PSŽ – Borusija Dortmund (1:2), dok sljedeće nedjelje igraju Juventus – Lion, Mančester Siti – Real Madrid, Barselona – Napoli i Bajern – Čelsi.

Lajpcig – Totenhem 3:0 {4:0} (Sabicer 10’ 22’, Forsberg 87’)

Valensija – Atalanta 3:4 {4:8} (Gameiro 21’ 51, Tores 67’ – Iličić (p)3’ (p) 43’ 71’ 82’)

Tok mečeva:

90+7’ – Kraj: Lajpcig i Atalanta zasluženo prolaze u četvrtfinale.

90+1’ – Izmjena za Totenhem. Serž Orijer završava meč a zamijeniti će ga Malači Volkot.

90’ – Dva minuta je produžen meč na Mestaji, šest u Red Bul areni.

87’ – Gol za Lajpcig. Emil Forsberg tek što je ušao u igru bio je  na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu nisko uz desnu stativu. To je 3:0.

85’ – Karton za Atalantu. Dobio ga je Remo frojler zbog pregrubog starta.

83’ – Izmjena za Atalantu. Trener je odlučio da će igru napustiti Mario Pašalic, a zamijenit će ga Adrien Tameze.

82’ – Novi gol Atalante. Neprikosnoveni Iličić postiže i četvrti pogodak s ruba šesnaesterca nakon asistencije Frojlera.

79’ Izmjene i za Atalantu i Valensiju. Izlaze Alehandro Gomez i Rodrigo, a mijenjaju ih Ruslan Malinovski i Alesandro Florenci.

75’ – Šansa za Totenhem. Dele Ali je opalio volej iz blizine po sredini gola, ali je golman to obranio i sačuvao rezultat.

74’ – Izmjena za Valensiju. Denis Čerišev ulazi, a izlazi Fransis Conšelan.

71’ – Sjajan gol za Atalantu. Ilicic je savršeno primio loptu na rubu šesnaesterca, koju je poslao Duvan Zapata, i lijepo zabio u donji desni ugao za het-trik. Rezultat je 3:3.

71’ – Žuti karton i za Lajpcig. Dobio ga je Marsel Sabicer zbog prežestokog starta.

70’ – Sjajna prilika za Atalantu. Duvan Zapata je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u lijevu stranu gola. Džasper Silesen se bacio kao mačka i obranio mu šut.

70’ – Opet karton za Totenhem. Skrivio ga je Dele Ali

69’ Karton za Totenhem. Dobio ga je Džafet Tanganga.

67’ – Kakav je ovo sjajan gol Valensije, Feran Torres je primio loptu na rubu šesnaesterca i primjetio da je golman Marko Sportielo izašao s linije, te ga je savršeno prebacio i poslao loptu u mrežu. Daniel Pareho mu je asistirao kod gola. Rezultat je 3:2

64’ – Novi žuti karton za Valensiju. Ovidiu Hategan ga je dao Danielu Vasu zbog ružnog starta.

60’ – Odlična solo akcija Lajpciga. Verner je dobro vodio loptu i opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo iznad gola.

59’ – Nova izmjena za Lajpcig. Kristofer Nkunku izlazi, a mijenja ga Amadou Haidara.

58’ – Nova javna opomena za Valensiju. Džofri Kondogbia je požutio zbog prekršaja.

55’ – Prinudna izmjena za Lajpcig. Nordi Mukiele ne može nastaviti igru zbog povrede, pa ga mijenja Tajler Adamas.

51’  – Gol za Valensiju. Gameiro je utrčao na centaršut i savršeno pogodio glavom lijevi dio gola. Sportielo je bio nemoćan.

50’ – Kakva šansa za Atalantu. Remo Frojler je pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

50’ – Žuti karton za Lajpcig. Dobio ga je Konrad Lajmer zbog grubog starta.

46’ – Arbitri Del Sero i Hategan su dali znak i nastavljaju se mečevi. Valensija odmah na startu mijenja Muktara Diakabija za Gonsala Kuedeša.

45+4 – Poluvrijeme: Lajpcig i Atalanta su jednom nogom u četvrtfinalu Lige šampiona, istovremeno na dobrom putu da dobiju i revanše protiv Totenhema i Valensije.

45+1 – Žuti karton za Totenhem. Dobio ga je Hari Vinks.

45’ – Nova šansa za Lajpcig. Patrik Šik je primio odbijenu loptu nakon haosa u šesnaestercu i lijepo pucao u donji desni ugao. Međutim, Ljoris je sjajno obranio.

44’ – Prva izmjena za Atalantu. Marten de Run ne može nastaviti zbog povrede i mijenja ga Duvan Zapata.

43’ – Novi gol za Atalantu. Diakabi je opet skrivio penal igrajući rukom u šesnaestercu i Iličić ponovo hladnokrvno realizuje dobijeno.

42’ – Dobar pokušaj Totenhema. Sjajan solo prodor je napravio Đovani Lo Selso u kojem je prošao dva defanzivca i opalio s ruba šesnaesterca u donji lijevi ugao, ali je Gulaši bio spreman i odlično mu odbranio.

34’ – Prva javna opomena i za Totenhem. Žuti karton je dobio Rajan Sesegon.

33’ – Prvi žuti karton na meču za Valensiju. Dobio ga je Fransis Konšelan.

29’ – Kakva šansa za Lajpcig. Verner je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u desnu stranu gola. Hugo Ljoris se bacio kao mačka i obranio mu šut.

22’ – Novi Gol za Lajpcig. Sabicer je savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i svladao Ljorisa! Ostao je sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol. Odlična završnica!

21’ – Gol za Valensiju. Kevin Gameiro pogađa nakon odbijanca za izjednačenje.

19’ – Verner postiže gol za Lajpcig ali je poništen zbog ofsajda.

10’ – Gol za Lajpcig. Timo Verner je poslužio loptu koju je dobio Marsel Sabicer na rubu šestnaesterca i zakucao ju u donji lijevi ugao. Rezultat je 1:0.

9’ – Sjajna prilika za Valensiju. Rodrigo je primio dobar pas i pucao iz velike udaljenosti u desnu stranu gola. Pokušao je iznenaditi golmana, ali mu je Marko Sportielo odgovorio odličnom obranom.

3’ – Već gol za Atalantu: Muktar Diakabi je napravio faul u kaznenom prostoru za penal koji je hladnokrvno izveo Josip Iličić po sredini gola. 0:1

1’ – Počinju revanš mečevi u Lajpcigu i Valensiji !!!

Julijan Najdželsman pred večerašnji revanš u Lajpcigu neće računati na Orbana zbog povrede koljena, a upitni su Ampadu, Kampi i Konate, dok Žoze Murinjo zbog povreda neće računati na glavne napadače Sona i Kejna, kao i Bergvajna, Dejvisa i Sisoka, a upitan je Fojt.

S druge strane, Albert Selades ima mnogo povrijeđenih i neće računati na Kostu, Garaja, Gomeza, Mangalu, Pićinija, Valjeha, kao i Gabrijela zbog crvenog kartona, dok Đan pjer Gasperini u svom sastavu neće imati samo Sutala i Toloia zbog povreda.

Postave:

Lajpcig: Gulaši – Upamekano, Halštenberg, Klojsterman – Sabicer, Lajmer, Anhelinjo, Mukiele – Šik, Verner, Nkunku

Totenhem: Ljoris – Tanganga, Aldervireld, Sesenjon, Orijer – Vinks, Dier – Ali, Lamela, Lo Selso – Lukas

Valensija: Silesen – Diakabi, Konšelan, Gaja, Vas – Kondogbia, Pareho, Soler, Tores – Rodrigo, Gameiro

Atalanta: Sportielo – Kaldara, Palomino, Đimsiti – Frojler, de Run, Gosens, Hatebur – Pašalić – Gomez, Iličić

Glavni arbitar duela u Red Bul areni je Španac Karlos del Sero, dok je na Mestaji Ovidiu Hategan iz Rumunije.

Podsjetimo se, zbog ozbiljnosti širenja koronavirusa, osim duela na Mestaji, bez publike će se igrati i revanš mečevi između Barselone i Napolija na Nou kampu, kao i PSŽ-a protiv Borusije Dortmunda na Parku prinčeva, a četvrtfinalni dueli će biti odloženi do daljnjeg.