Srijeda, 24 Aprila, 2024

LŠ: Kopljanici pokorili Alijans stadion, Barselona rutinski do polufinala (VIDEO)

Kopljanici su napravili novi kam bek, kao i protiv Real Madrida, slavili u gostima i plasirali se u polufinale

Odigrani su prvi revanš mečevi četvrtfinala Lige šampiona. Ajaks je napravio novo čudo pobjedivši Juventus 1:2 na Alijans stadionu, dok je Barselona rutinski trijumfovala protiv Mančester junajteda 3:0 na Nou kampu.

Kopljanici su napravili novi kam bek, kao i protiv Real Madrida, slavili u gostima i plasirali se u polufinale. Ronaldo je prvi tresao mrežu Ajaksa u 28. minutu, pet minuta kasnije Van de Bek poravnava, a ključan pogodak postigao je Matis de Liht u 67. minutu meča.

Ajaks u polufinalu čeka Totenhem ili Mančester Siti, a spursi vode 1:0 nakon prvog duela.

U drugom duelu između Barse i Junajteda nije bilo iznenađenja. Mesi je bio dvostuki strijelac u 16. i 20. minutu, a Kutinjo je u 61. minutu zapečatio sve.

Katalonci su s skorom od 4:0 u oba meča rutinski osigurali polufinale gdje će igrati protiv boljeg između Porta i Liverpula, gdje “redsi” imaju prednost od 2:0 zbog pobjede na Enfildu.

Tok mečeva:

Barselona – Mančester junajted 3:0 (1:0)

90+2. minut – To je to Barselona je potvrdila ulogu favorita i plasirala se u polufinale.

90+1. minut – Novi pokušaj Barse. David de Hea sada uživa u pljesku navijača za svoju izvanrednu obranu. Uspio je zaustaviti udarac iz blizine koji je uputio Lionel Messi  veličanstvenom obranom. Lopta bi vjerojatno završila po sredini mreže.

90. minut – Igra se još dva minuta.

90. minut – Pokušaj Junajteda. Aleksis Sančez  je skočio visoko i pucao glavom dolje desno nakon centaršuta, ali je golman to sjajno obranio.

81. minut – Posljednje izmjene oba tima. Za Mančester ulazi Aleksis Sančez umjesto Džesi Lingarda, a za Barselonu ulazi Ousmane Dembele umjesto Filipea Kutinja.

79. minut – Opasan pokušaj junajteda. Viktor Lindelof  je snažno pucao s velike udaljenosti, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

77. minut – Luis Suarez dobija žuti karton zbog prigovaranja. Mogao je proći i gore zbog ružnog rječnika

75. minut – I Valverde je odlučio osvježiti ekipu, te ulazi Arturo Vidal, a izlazi Artur.

73. minut – Nova izmjena Mančester junajteda. Markus Rashford izlazi, a mijenja ga Romelu Lukaku.

71. minut – I Barselona pravi izmjenu. Serđi Roberto izlazi, a ulazi Nelson Semedo.

65. minut – Izmjena za Junajted. Entoni Martial izlazi i mijenja ga Đogo Dalot.

64. minut – Lionel Mesi je propustio sjajnu šansu u petercu. Lopta je proletila malo pokraj lijeve stative.

61. minut – Kakva golčina Barselone. Žordi Alba dodaje loptu koju prihvaća Filipe Kutinjo koji je opalio nevjerojatni dalekometni udarac. Lopta odlazi iza iznenađenog golmana u gornji desni kut.

47. minut – Ovo je bila velika prilika Barselone. Lionel Mesi je krasno zahvatio loptu volejem, ali je protivnički igrač stigao blokirati njegov šut.

46. minut – Nastavlja se duel.

45+3. minut – Sudija je dao znak za kraj poluvremena.

45. minut. Meč je produžen za 2 minuta.

42. minut. Nova šansa Barse. Ivan Rakitić je oslobodio nešto prostora ispred gola i ispratio centaršut iz slobodnjaka. Njegov precizni udarac glavom bi vjerojatno završio u donjem lijevom kutu, ali David de Gea je super refleksivnom obranom spriječio njegov pokušaj.

20. minut – Novi gol Mesija. Argentinac je fantastičnim šutom s ruba šesnaesterca pogodio donji desni ugao.

16. minut – Gol za Barsu. Lionel Mesi nije oklijevao i raspalio je iz sve snage malo izvan šesnaesterca, a lopta je završila u donjem lijevom uglu.

11. minut – Sudac Feliks Brih je vidio da je Fred  podmetnuo nogu i odmah je svirao faul. Barselona je trebala da izvodi penal, ali Var tehnologija je pokazala da nema prekršaja za najstrožu kaznu.

2. minut – Odmah velika prilika za Junajted. Markus Raš ford je primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao, a njegova bomba je zatresla prečku. Mogao je to biti lijep gol.

1. minut – Počeo je meč!!!

Juventus – Ajaks 1:2 (1:1)

90+3. minut – Sve je gotovo i Ajaks je napravio novo čudo za plasman u polufinale.

90. minut igraće se još dva minuta.

87. minut – Posljednja izmjena Ajaksa – Hakim Zijeh odlazi s terena, a ulazi Klas-Jan Huntelar.

82. minut. Trener Ajaksa Ten Hag je odlučio osvježiti ekipu, te će ulazi Lisandro Magalan umjesto Delaja Sinkgravena.

80. minut – Ajaks postiže novi pogodak ali je poništen zbog ofsajda.

74. minut – Kakav promašaj Ajaksa. David Nereš je primio tačan pas duboko u šesnaestercu i pokušao pucati iz prve, a lopta je otišla daleko od gola.

69. minut – Prvi žuti karton za Juventus, a dobija ga Emre Kan.

67. minut – Gol Ajaksa. Lase Šone je poslao ubojiti centaršut u šestnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Matis de Liht koji najviše skače i mirno šalje svoj torpedo glavom u lijevu stranu gola. Ajaks ima rezultat za polufinale.

64. minut – Izmjena Juventusa. Žoao Kanselo ulazi i mijenja ga

63. minut – Ovo je bilo opasno. Dušan Tadićje dodao loptu koju je primio Hakim Zijeh, ali mu je obrambeni igrač oduzeo loptu.

58. minut – Nova prijetnja Ajaksa. Doni van de Bek je uputio snažan udarac sa ruba šestnaesterca, a njegov opasni pokušaj, upućen pod prečku, je blokirao Vojčeh Šćešni koji sa odličnom obranom zaustavlja loptu

52. minut – Kakva šansa Ajaksa. Hakim Zijeh je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati ispod prečke. Vojčeh Sćešni se bacio kao mačka i obranio mu šut.

46. minut – Izmjena za Juventus. Moize Kin je ušao u igru u drugom poluvremenu, a izašao je Paulo Dibala.

46. minut – Pauza je prošla i počelo je drugo poluvrijeme.

45+6. minut. Gotovo je prvo poluvrijeme.

45. minut – Igra se još pet minuta.

35. minut – Ajaks poravnava. Doni van de Bek se našao u odličnoj šansi u šesnaestercu i zabio gol. Ovo je rezultat za produžetke.

28. minut – Gol za Juventus. Miralem Pjanić je fino nabacio iz kornera, a loptu je savršeno pratio Kristijano Ronaldo i snažno zabio u desnu stranu gola. Stigla je kazna.

23. minut – Veliku priliku je propustio Paulo Dibala da kazni zicer Ajaksa. Napravio je korak i sa srednje udaljenosti ispalio torpedo prema desnoj strani gola. Na nesreću za njega, Andre Onana je fantastičnom obranom spriječio njegov pokušaj.

21. minut – Kakav promašaj Ajaksa. Doni van de Bek je promašio zicer s pet metara. Pucao je visoko iznad gola.

11. minut – Trener Ajaksa Erik Ten Hag je prisiljen napraviti zamjenu. Nosair Mazrui ne može nastaviti igru zbog povrede, pa ulazi Delaj Sinkgraven.

1. minut – Sve je spremno i duel može da počne!!!

Postave:

Barselona: Ter Štegen – Lengle, Pike, Alba, Roberto – Artur, Buskec, Rakitić – Kutinjo, Suarez, Mesi

Mančester junajted: De Hea – Lindelof, Smoling, Džons, Jang, MekTominej, Fred, Pogba – Lingard, Rašford, Martial

Juventus: Šćešni – Bonući, Rugani, Aleks Sandro, De Siljo – Matuidi, Pjanić, Kan – Ronaldo, Dibala, Bernardeši

Ajaks: Onana De Liht, Blind, Veltman, Mazrui – De Jong, Šone – Zijeh, Van de Bek, Nereš – Tadić

Glavni arbitar duela na Nou kamp je Njemac Feliks Brih, dok Francuz Klement Turpin dijeli pravdu u duelu na Alijans stadionu.