Četvrtak, 28 Marta, 2024

“Lavice” izgubile dobijeno, Španija nakon velikog preokreta i drame savladala Crnu Goru!

Pteokreti, drama, uzbuđenja...

Rukometašice Crne Gore poražene su od Španije 26:27 u posljednjem meču grupne faze na Svjetskom šampionatu u Japanu.

Jako uzbudljiv meč viđen je između dvije selekcije, a na kraju slavila je Španija nakon preokreta i prenijela u glavnu fazu četiri boda, a naša selekcija dva.

Veoma uzbudljivo je bilo od starta meča, vodila je Crna Gora 4:1, ali je uslijedio preokret i Španija je došla do tri gola viška. Ipak, na poluvremenu je bilo 14:14.

Odlično je Crna Gora započela drugo poluvrijeme, okrenula rezultat u svoju korist i povela 23:19. Tada je uslijedio veliki pad, Španjolke su napravile seriju 7:0 i povele 26:23.

Uslijedio je uzbudljiv finiš jer je Crna Gora uspjela da poravna, ali je Barbosa na tri sekunde prije kraja pogodila za pobjedu svoje selekcije.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija na utakmici sa sedam pogodaka, na drugoj strani gol manje dale su Barbosa Kabral i Nerea Penja.

Tok meča:

Kraj meča, slavila je Španija 26:27.

54. Minut – Ipak su Španjolke stigle do poravnanja, nevjerovatno.

50. Minut – Polako ulazimo u finiš meča, vodi Crna Gora 23:21.

45. Minut – Velikih četiri gola prednosti za našu selekciju nakon što je pogodila Radičević, 23:19.

42. Minut – Rasplamsala se borba, ali Crna Gora održava prednost, 21:19.

37. Minut – Sjajna sada igra naše selekcije, odlične Brnović i Radičević, Crna Gora vodi 18:16.

34. Minut – Egal i na startu drugog dijela, 15:15.

Kraj prvog poluvremena, Crna Gora – Španija 14:14.

27. Minut – Rasplamsala se sada borba, odlična rola naše selekcije, samo gol prednosti za Španiju 13:14.

24. Minut – Uspjeli smo sada malo da se trgnemo, Despotović je pogodila dva puta i smanjila na 11:13.

20. Minut – Ne uspijevamo da se približimo Španiji, 8:12.

16. Minut – Jako brzo se igra u ovim momentima, ali su Španjolke uspjele da dođu do svoje igre i vode 10:7.

10. Minut – Velika serija španskih rukometašica i sada one vode 4:6.

4. minut – Odličan poetak Crne Gore, “Lavice” već vode 4:1.

Najava meča:

Izabranice Pera Johansona do sada su ostvarile četiri pobjede i sa Španjolkama će se boriti za poziciju broj jedan i prenošenje maksimalnog broja bodova u narednu fazu.

U slučaju pobjede Crna Gora bi se veoma približila i samoj završnici prvenstva.