EP u odbojci: Crveni osvojili prvi set pa pali protiv Ukrajine

Crna Gora poražena je od Ukrajine 3:1 u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za odbojkaše.

Crna Gora je odlično počela današnji meč. Dominirala je naša selekcija u prvom setu i lako ga dobila 25:19.

Međutim, uslijedio je veliki pad u igri ekipe Veljka Bašića.

Ukrajina je bila mnogo bolja u drugom setu 25:18, a onda u trećem od rezultata 12:11 i kontre Crne Gore za izjednačenje, koja nije iskorišćena, vezala devet poena i na kraju dobila set 25:15. U četvrtom setu viđena je najveća borba.

Ukrajinci su imali i četiri poena prednosti, naš tim uspio da stigne i preokrene na 17:15 da bi potom Ukrajina serijom 9:1 prelomila utakmicu.

Naš tim će sjutra od 17 sati igrati sa svjetskim prvacima Poljacima, dok će vjerovatno ključnu utakmicu za plasman u osminu finala odigrati u četvrtak protiv Češke.

Crna Gora – Ukrajina 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 19:25)

Tok meča:

IV SET:

I u četvrtom setu Ukrajinci uspostavljaju bolji ritam i stiču vođstvo od 1:4. Igralo se poen za poen da bi “crveni” sjajnim servisima Ječmenice i odličnom igrom u bloku smanjila zaostatak na samo poen zaostatka 6:7. Ukrajinci vežu dva poena uzastopce da bi naši odbojkaši napravili preokret 11:10. Bašićevi momci su imali dva poena prednosti pri rezultatu 17:15, da bi Ukrajinci vezali šest poena zaredom za 17:21. Tu je sve bilo jasno i Ukrajina je pobijedila i četvrti set ujedno i meč s 19:25.

III SET:

Ukrajinci bolje startuju i treći set i prvi stiču opipljiviju prednost 3:6. Ukrajinci su stekli i četiri poena viška, ali su se naši konsolidovali i stigli samo na jedan poen zaostatka 9:10. Imao je naš tim kontru kod 12:11 da izjednači poslije bombe Bojića iz servisa, ali je nije iskoristio, da bi Ukrajinci napravili ubitačnu seriju od osam uzastopnih poena za 11:20. Ukrajinci nijesu imali poteškoće do kraja i osvojili su svoj drugi set sa 15:25.

II SET:

Ukrajinci su dobro otvorili drugi set i poveli rezultatom 8:2. Igralo se poen za poen da bi Ćaćić s tri vezana poena smanjio zaostatak na 7:10. Ukrajinci se se ponovo konsolidovali i napravili svoju seriju i stekli sedam poena viška 10:17. Do kraja seta nijedna selekcija nije povezivala više od dva poena i Ukrajinci su pobijedili drugi set s 18:25.

I SET:

U prvom setu uglavnom se igralo poen za poen do 10:9, da bi proradio servis Ćulafića, ali i blok naše selekcije za 17:13. Ukrajinci su uspjeli da se približe na dva poena zaostatka nakon što smo vodili 21:16, da bi “crveni” s četiri vezana poena završili set 25:19 u svoju korist.

Naš selektor odlučio se za standardnu postavu na startu, Strugar je tehničar, Bojić i Ćaćić na prijemu, Ćulafić je korektor, Gojko Ćuk i Ječmenica su srednji blokeri, a Lakčević je libero.

Ekipa Veljka Bašića sastaće se sa Ukrajinom, selekcijom koja takođe ima pobjedu i poraz u prva dva kola grupne faze.

Bolji iz današnje utakmice mogao bi praktično da osigura mjesto u nokaut fazi prvenstva.

Naš selektor je duel sa Ukrajincima okarakterisao kao ključan u borbi za mjesto među 16 najboljih na Evropskom prvenstvu.