EP: Italija u četvrtfinalu, Crna Gora na Rumuniju

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, borila se od prvog do poslednjeg minuta, ali je u meču odluke za prvo mjesto u grupi, Italija slavila sa 13:8 (1:0, 3:3, 6:2, 3:3).

Italijani, koji su osvojili srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu i zlatnu na finalnom turniru Svjetske lige, stigli su do četvrtfinala, a Crna Gora će igrati u osmini finala protiv Rumunije.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Bogdan Đurđić i Vasilije Radović po dva, Marko Mršić, Miroslav Perković, Aleksa Ukropina, Dušan Matković po jedan. Prevagu na tasu Italije, donijeli su Đakomo Kanela sa tri, Frančesko Di Fulvio, Vićenco Dolče, Luka Damonte i Vićenco Rencuto sa po dva gola.

Italija je nešto bolje počela meč, a Crna Gora je imala problema sa realizacijom. Vićenco Dolče je pogodio za 1:0, Lazović je odbranio peterac Di Somi, a do kraja prve dionice Crna Gora nije uspjela da zatrese mrežu rivala – 1:0.

Italija je preko Đakoma Kanele povela sa 2:0, a Miroslav Perković i Bogdan Đurđić donijeli izjednačenje – 2:2. Uslijedio je novi peterac za Italiju i nova prednost, Lazović nije uspio da neutrališe precizan udarac Vićenca Rencuta. Izjednačenje je donio Aleksa Ukropina, ali je nedugo zatim, precizan bio Đakomo Kanela – 4:3.

Rat nerava uz izuzetno jake odbrane je nastavljen i u trećem kvartalu. Marko Mršić je poslao pravi projektil u mrežu Italijana za 4:4, ali je već u sljedećem napadu, Luka Marciali pogodio za 5:4. Nije se predavala Crna Gora. Bogdan Đurđić je bio precizan za 5:5, ali je ponovo uslijedio napad sa igračem više i gol Italijana u režiji Vićenca Dolčea – 6:5.

U tom momentu, Crna Gore je potpuno stala. Di Fulvio je postigao dva gola za 8:5, a zatim su mrežu Dejana Lazovića pogađali Luka Damonte i Đakomo Kanela, za 10:5 uoči posljednje dionice.

U tom momentu, bilo je jasno da je Italija izborila plasman u četvrtfinale, a da će Crna Gora, 4. septembra, u osmini finala igrati protiv Rumunije.

LIVE PRENOS

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

8:11 – Vasilije Radović daje drugi gol večeras, ali prekasno za povratak. Još dva minuta do kraja.

7:11 – Dušan Matković pogađa, do kraja pet minuta.

6:11 – Rencuto Jodiće vraća pet golova prednosti selekciji Italije.

6:10 – Konačno gol za naše, pogodio je Vasilije Radović sa igračem više.

TREĆA ČETVRTINA:

5:10 – Potpuni potop naše ekipe, Kanela iz kontre daje gol.

5:9 – Damonte sa igračem više, ogromno vođstvo Italije.

5:8 Di Fluvio postiže novi pogodak, Italija sada pravi veliku prednost uoči posljednje četvrtine.

5:7 Italija stiže do dva gola prednosti.

5:6 – Dolće na isteku akcije sa čovjekom više u bazenu.

5:5 – Bogdan Đurđić sa igračem više. Polovina treće četvrtine.

4:5 – Marcijali za novo vođstvo Italije. Naš Murišić je završio meč zbog tri isključenja.

4:4 – Marko Mršić efektno pogađa, novo izjednačenje, opet naši uzvraćaju udarac.

DRUGA ČETVRTINA:

Na polovini meča Italija vodi 4:3. Naš tim je proradio u napadu, ali i dalje moramo bolje sa igračem više jer smo dali samo dva pogotka u šest prilika.

3:4 – Kanela sa čovjekom više u bazenu. Još minut i 50 do poluvremena.

3:3 – Aleksa Ukropina pogađa sa igračem više za novo izjednačenje. Gol za ljevorukog bombardera u 100. meču u kapici “ajkula”.

2:3 Italija ponovo iz peterca dolazi do prednosti.

2:2 Bogdan Đurđić donio izjednačenje, a naši vaterpolisti iskoristili su po prvi put igrača više

1:2 – Pogodak za Crnu Goru nakon skoro 10 minuta. Miroslav Perković dobio je loptu na dva metra i sjajno pogodio.

0:2 – Slaba komunikacija u našoj odbrani i još jedan peterac, koji je iskoristio Kanela.

PRVA ČETVRTINA:

Imali su Italijani veliku šansu, ali je Dejan Lazović odbranio peterac Di Somi. I dalje 1:0 za “azure”.

0:1 – Vinćenco Dolće, Italija koristi prvi napad sa igračem više.

Pobjednik meča ide direktno u četvrtfinale i izbjeći će neugodnu prvu rundu nokaut faze, ali i raspucanu Mađarsku u borbi za polufinale.

Poraženi će u osmini finala igrati sa Rumunijom, trećeplasiranom ekipom grupe C, u nedjelju od 15 sati.

Obje selekcije su ostvarile maksimalan učinak u prva dva kola.

Pobijedile su očekivano Gruziju i Slovačku.

Izabranici Vladimira Gojkovića imali su dosta oscilacija, međutim imaju šansu protiv “azura”.