Četvrtak, 28 Marta, 2024

Grčka kaznila promašaje Crne Gore, još jedna šansa za Svjetsko prvenstvo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Grčke sa 14:12 (1:2, 2:3, 6:2, 5:5), pa će se boriti za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu, a na talonu će biti mjesto na Svjetskom prvenstvu koje se naredne godine igra u Fukuoki.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Marko Petković tri, Kanstanin Averka, Bogdan Đurđić, Dušan Matković i po dva, Marko Mršić, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić po jedan. Prevagu na tasu Grčke, donijeli su Konstantinos Genedijunas sa pet, odnosno Stilijanos Agriropulos i Aleksandros Papanastasiju sa po dva gola.

Izabranici Vladimira Gojkovića, dobro su počeli meč. Dobili su prvu dionicu sa 2:1. Strijelci su bili Kanstanin Averka i Vladan Spaić. S druge strane, mrežu odličnog Petra Tešanovića, uspio je da zatrese Guvetsis.

Rat nereva je nastavljen u drugom kvartalu. Vlahopulos je pogodio za 2:2, Dušan Matković sa 3:2, a Agriropulos ponovo donio izjednačenje. Crna Gora je preko Bogdana Đurđića i Alekse Ukropine stigla do 5:3, Vlado Popadić je promašio nevjerovatan zicer, ali je sa druge strane Petar Tešanović odbranio peterac – 5:3.

Papanastasiju je pogodio peterac sa 4:5, a Crna Gora promašila dva čista zicera.

Kazna je stigla u vidu gola koji je postigao Nikolaidis – 5:5. Velika nervoza se uvukla u redove Crne Gore, uslijedile su još dvije velike greške, dva laka gola Grčke, u režiji Papanastasijua i Genedijunasa za 7:5. Ofanzivnu agoniju Crne Gore, prekinuo je Dušan Matković – 6:7. Međutim, već u sljedećem napadu, sa dva igrača više, pogodio je Alafrakis – 8:6. Đurđić je realizovao peterac za 7:8, ali je i Genedijunas bio miran sa pet metara – 9:7.

Dilema je bila, da li Crna Gora može da preokreta? Matković je smanjio na 8:9, a Agriropulos pogodio za 10:8. Nedugo zatim, Kakaris je pogodio za 11:8 i sve je bilo gotovo. Do kraja meča, Crna Gora je uspjela da smanji na 12:13, ali…

Crna Gora će u meču odluke za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Fukuoki, igrati protiv poražene selekcije iz duela između Francuske i Gruzije.

Meč sa Grčkom mogli ste pratiti na portalu AKTUELNO.

Tok utakmice

POSLJEDNJA ČETVRTINA

12:13 Brzi gol Petkovića. Još 21 sekunda do kraja utakmice.

11:13 – Strijelac Mršić za naše vaterpoliste.

10:13 Grčka sa igračem više postiže gol i vjerovatno rješava ovaj meč.

10:12 Marko Petković pogađa i vraća nadu našim vaterpolistima. Još dva i po minuta do kraja meča.

9:12 Averka smanjuje prednost efektnim pogotkom.

8:12 Sve je manje šansi za Crnu Goru. Grčka sasvim kontroliše meč i stiže do četiri gola prednosti.

8:11 Prvi put selekcija dolazi do tri gola prednosti.

8:10 Lako Grčka korisiti igrača više.

8:9 Marko Petković postiže pogodak i smanjuje prednost Grčke.

Još osam minuta igre.

TREĆA ČETVRTINA

Loš period igre naših vaterpolista, koji su ovu četvrtinu izgubili sa čak 2-6. Ostaje nada da u posljednjoj četvrtini preokrenemo rezultat.

7:9 Ponovo dva gola prednosti za Grčku.

7:8 Đurđić iz peterca smanjuje prednost i postiže drugi gol u ovom meču. Naši vaterpolisti su i dalje u igri.

6:8 Grčka lako postiže gol sa dva igrača više.

6:7 Konačno. Dušan Matković postiže pogodak za Crnu Goru, nakon serije Helena od 0:4.

5:7 Veliki pad u igri naših vaterpolista. Grčka ima dva gola prednosti. Tešanovića je matirao Genidunias.

5:6 Grčka pravi seriju 0:3, strijelac Papanastasiu.

5:5 – Opet je neriješeno, Grčka je poravnala preko Nikolaidisa.

5:4 – Grci su smanjili minus, Papanastasiu je pogodio iz peterca.

Nastavljen je meč.

DRUGA ČETVRTINA

Tešanović odbranio peterac.

5:3 – Ukropina je donio prvi put dva gola prednosti.

4:3 – Nova prednost “ajkula”, Đurđić je iskoristio brojčanu prednost u bazenu.

3:3 – Grci prate ritam, strijelac je Argiropulos.

3:2 Dušan Matković vraća prednost za Crnu Goru.

2:2 – Vlahopulos je matirao Tešanovića za drugo izjednačenje na utakmici.

Odlično za sada brani naš golman Tešanović koji je upisao već sedmu odbranu.

Počeo je drugi period.

PRVA ČETVRTINA

2:1 Vladan Spajić donosi prednost za Crnu Goru u samoj završnici prve četvrtine.

1:1 – Izjednačenje nakon gola Kjuvecisa.

1:0 Konstantin Averka donosi prednost našoj reprezentaciji golom u posljednjim sekundama napada.

Počela je utakmica.

“Ajkule” se bore za plasman na Svjetsko prvenstvo (čiji je domaćin Japan naredne godine) i treba im pobjeda u posljednja dva susreta na ovom turniru i da izbore vizu za Fukuoku.

Ako danas izgubi od Helena, tim Vladimira Gojkovića posljednju šansu ima u subotu kada će protivnik biti poraženi iz duela Gruzije i Francuske.