OI: Savršeno drugo poluvrijeme i briljantan start lavica

Lavice su na startu bile bolje od Angole 33:22

Crnogorske rukometašice idealno su počele Olimpijske igre.

”Lavice” su na startu bile bolje od Angole 33:22.

Imale su naše problema u prvih 30 minuta, imale samo gol prednosti 13:12, a onda od starta drugog poluvremena razbile rivake.

Serijom 6:0 počele su drugi dio meča, stvorile 19:12 i tu riješie pitanje pobjednika.

Imale su naše maksimalnih 12 golova razike, što dovoljno govori o tome koliko su dobro odigrale.

Jovanka Radičević dala je 12 golova bez promašaja!

Crna Gora – Angola 33:22 (13:12, 20:10)

Tok meča:

60. minuta: Kraj, 11 razlike. Bilo je i plus 12! 33:22.

56. minut: Deset golova razlike, odavno je Bojana Popović počela da rotira. Savršen meč! 30:20.

52’ – Fenomenalno drugo poluvrijeme naših rukometašica. Baš raduje ovakva predstava. Pobjeda je blizu! 27:18.

49’ – Jovanka Radičević 11 golova iz 11 šuteva! Idemo ka pobjedi! 25:17.

43’ – 10:2 imamo u drugom poluvremenu! Nevjerovatna odbrana i rastrčani napad! 23:14.

38’ – Brijantan start naših djevojaka u drugom djelu meča. Serija 6:0 i sedam golova prednosti. Jovanka 9 od 9, Itana tri gola! 19:12.

34’ – Tanja Brnović sa crte. Angola natjerana da traži tajm aut. 17:12.

33’ – Jovanka iz kontre. Prvi put četiri gola razlike, Jovanka osam pogodaka! Odbrana sjajna u ovim momentima! 16:12.

32’ – Sjajno otvaramo drugo poluvrijeme, Jauković, pa Mehmedović iz kontre! 15:12.

31’ – Nastavlja se meč!!!

Poluvrijeme13:12 poslije 30 minuta. Imale su naše cure u više navrata dva gola prednosti, ali je Angola pokazala da će biti težak protivnik. Izuzetno su brze, imaju veliku rotaciju i čeka nas neizvjestan meč.

25’ – Napadački znatno tiši dio meča. Za pet minuta dva gola, po jedan na obije strane. Držimo prednost, ali Angola je tu. Imala je Ljubica Nenezić nekih sjajnih odbrana. 12:11.

20’ – Šest golova Jovanke Radičević, pogađale su Grbić i Mugoša, ali Angola se drži! 11:10.

14’ – Odlično naše otvaraju meč. Imamo dva gola prednosti i dva uzastopna pogotka iz kontri prvo Tanja Brnović, pa Jovanka Radičević. 8:6.

9’ – Prvo vođstvo nam donosi Jovanka Radičević iz sedmerca. 5:4.

6’ – Ne koristimo najbolje situaciju da smo već četiri minuta sa igračicom više. Angola dobro napada. Sa druge strane Radičević tri gola, jedan sa centra. 4:4.

4’ – Angola je dva puta vodila, ali naše imaju odgovor, Radičević pogađa sa krila. 2:2.

1’ – Počeo je okršaj u ”Jojogi nacionalnoj gimnaziji” u Tokiju!!!

”Hrabre lavice” u okviru grupe A u ”Jojogi nacionalnoj gimnaziji’ igraju protiv rukometašica Angole i žele da se iskupe za poraz na prethodnim Olimpijskim igrama kada su izgubile u Riu 2016. godine takođe u okviru prvog kola 27:25.

Izabranice Bojane Popović su osim pomenutog poraza na predhodnim Olimpijskim igrama odigrale još tri susreta u sklopu Svjetskog prvenstva 2015., Olimpijskih igara u Londonu 2012. i opet Svjetskog prvenstva 2011. godine i u sva tri susreta su slavile ”lavice”.

Selektorka Bojana Popović je odlučila da od 15 igraćica koje su otputovale u Tokio van protokola bude Ivona Pavićević.

Podsjetimo se, osim Angole u grupi A zajedno s našom selekcijom su još Norveška, Holandija, Južna Koreja i Japan.

Prolazak u četvrtfinale ostvariće četiri najbolje selekcije.