Utorak, 23 Aprila, 2024

LŠ: Gnabri i Levandovski pokorili London, Barselona mirnija pred revanš na Kamp Nou

Fudbaleri Bajern Minhena jednom nogom već su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Levandovski, Foto: Tanjug

Prvak Bundeslige je večeras na Stamford Bridžu preslišao Čelsi sa 3:0 i pravo čudo bi trebalo da se dogodi pa da Bavarce ispuste tu prednost u revanšu na Alijans areni.

Bajern je do ubjedljivog trijumfa stigao golovima u drugom poluvremenu. Gnabri je sa dva brza pogotka najavio pobjedu gostiju, da bi Levandoski u 76. minutu zapečatio sudbinu “plavaca”.

Susret Napolija i Barselone na San Paolu završio je neriješeno 1:1.

Poveli su domaći efektnim golom Mertensa na isteku pola sata igre, a izjednačenje Kataloncima osigurao je Grizman u 57. minutu.

Revanš mečevi zakazani su za 18. mart.

Čelsi – Bajern Minhen 0:3(51’ 54’ Gnabri, 76’ Levandovski)

Napoli – Barselona 1:1 (30’ Mertens – 57’ Grizman)

Tok mečeva:

90+6’ Kraj mečeva. Bajern je zasluženo trijumfovao u Londonu, a Barselona ima dobar rezultat pred revanš na Kamp Nou.

90+3’ – Prinudna izmjena za Barselonu – Žerar Pike je šepajući napustio teren, a mijenja ga Klemen Lengle.

90’- Pet minuta je produžen meč u Napulju, četiri u Londonu. Tijago Alkantara završava uzakmicu i mijenja ga Leon Gorecka.

88’ – Barselona završava meč s igračem manje. Arturo Vidal dobija drugi žuti u meču za isključenje. Žuti karton dobija i Fabian Ruiz

88’ – Izmjena za Barselonu. Ansu Fati mijenja Antoana Grizmana.

85’ – Izmjena za Bajern. Korentin Toliso je dobio dopuštenje suca da uđe u igru, a igru će napustiti Serž Gnabri.

83’ Novi žuti karton za Barselonu. Feliks Brih je utefterio i Grizmana.

83’ – Čelsi igra s igračem manje. Crveni karton dobio je Markus Alonso nakon što je ošamario Levandovskog.

82’ – Sporna situacija za Čelsi. Tami Abraham je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo na prigovore igrača.

80’ – Izmjena za Napoli. Diego Deme napušta igru, a ulazi Alan.

76’ – Novi gol Bajerna. Alfonso Davies je tako dodao loptu da je Robert Levandovski morao samo skrenuti loptu u praznu mrežu, što je i učinio.

76’ – Kakva šansa za Barselonu. Samuel Umtiti je bio najbrži u šesnaestercu nakon centaršuta iz kornera i pucao glavom, ali je lopta prozujala iznad prečke.

74’ – Zamjena za Napoli. Mateo Politano mijenja Hoze Kaljehona.

73’ – Posljednja izmjena za Čelsi. Pedro mijenja Cezara Aspilikuetu.

66’ – Novi karton za Barselonu. Dobio ga je Mesi i mora biti oprezan do kraja meča.

66’ – Prinudna izmjena za Bajern, Kingsli Kolman izlazi iz igre, a mijenja ga Filipe Kutinjo.

63’ – Sporna situacija za Bajern. Andreas Kristensen je igrao rukom u šesnaestercu Čelsija, ali sudija nije dosudio penal i igra se nastavila.

61’ – Prilika za Napoli. Lorenco Insinje  je uputio obećavajući udarac nakon prekrasnog solo prodora, ali Marc-Andre ter Štegen je sjajnom obranom zaustavio njegov pokušaj koji je išao nisko po sredini gola i rezultat se ne mijenja. Insinje dobija takođe žuti karton zbog starta.

61’ Dvostruka izmjena za Čelsi. Olivije Žiru i Ros Barkli izlaze, a mijenjaju ih, Tami Abraham i Vilijan.

59’ – Nova prilika za Bajern. Gnabri je promašio veliku šansu za het trik. Pucao je imalo iznad gola.

57’ – Barselona izjednačila u Napulju. Antoan Grizman je ušao u obećavajuću šansu nakon lijepe asistencije Semeda. Zabio je odmah uz desnu stativu. Kakav precizan šut.

56’ Izmjenu prave i Napoli i Barselona. Mertens se povrijedio i mijenja ga Arkadius Milik, dok  sdruge strane artur mijenja Ivana Rakitića.

54’ – Novi gol Bajerna. Skoro preslikana akcija Levandovskog i Gnabrija i Serž udvostručuje vođstvo Bajerna,

51’ – Gol za Bajern. Serž Gnabri pronalazi put do mreže Kabaljera, nakon sjajne asistencije Levandovskog.

50’ – Novi karton za Bajern. Dobio ga je Kimič zbog ružnog starta.

49’ – Žuti karton za Barselonu. Dobio ga je Buskec i propustiće naredni meč na Kamp Nou.

49’ – Prvi žuti karton za Čelsi. Dobio ga je Žoržinjo.

46’ – Prošla je pauza i nastavljaju se okršaji !!!

45+2’ – Poluvrijeme. Napoli je taktički sjajno pripremio meč za zasluženo vođstvo bez prave akcije Barselone. Bajern konkretniji u Londonu ali posljednja akcija Čelsija obećava vatrenije drugo poluvrijeme.

45+1’ Prvi žuti karton za Bajern. Dobio ga je Tijago Alkantara zbog zakašnjelog starta.

43’ – Kakva šansa za Čelsi. Markos Alonso je uzeo loptu i cik-cak prošao kroz obranu. Na kraju je pucao nisko po sredini gola, ali mu je šut savršeno odbranio Manuel Nojer.

43’  Puno sreće za Barselonu. Lorenco Insinje je odigrao dobro dodavanje koje je pokupio Konstantinos Manolas, ali nije uspio pogoditi. Njegov udarac unutar šestnaesterca je otišao malo pokraj desne stative.

35’ – Sjajna šansa za Bajern. Miler je ponovo bio u dobroj prilici nakon centaršuta sa boka i pucao s otprilike 11m. Međutim, nije bio dovoljno precizan i pogodio je prečku.

30’ – Gol za Napoli. Zjelinski je uputio precizan pas iz kontre Drisu Mertensu, koji je s ivice šesnaesterca našao pud do mreže Ter Štegena.

30’ – Nova šansa za Bajern. Tomaš Miler se našao sam na rubu šestnaesterca, ali je pucao pokraj desne stative.

28’ – Nova prilika za Bajern. Kabaljero ponovo u centru pažnje pravovremenom reakcijom na šut Levandovskog nakon sjajne asistencije u šesnaestercu Čelsija.

22’ – Bez prave prilike u Napulju ni za jedan tim na polovini prvog poluvremena.

16’ – Kakva prilika za Bajern. Wilfredo Cabaljero zaslužuje aplauz od publike! Fenomenalno se bacio da zaustavi opasni udarac sa ruba peterca. Robert Levandovski je taj koji je iskušao njegove reflekse. Svakako dobre golmanske vještine posjeduje.

11’ – Prva prava prilika za Bajern. Kingsli Coman je napravio mjesta u šestnaestercu za udarac, ali njegov pokušaj je otišao van pokraj desne stative.

1’ – Počinju okršaji u Londonu i Napulju !!!

Aktuelne šampione drugog po redu evropskog takmičenja čeka težak zadatak protiv Bavaraca, ali tradicionalno je da Bajern ima probleme protiv Engleskih timova kao što je prošle godine takođe u osmini finala ispao od Liverpula, dok “napolitanci” pod upravom Đenara Gatuza nemaju šta da izgube protiv favorizovane Barselone i kao autsajder naprave iznenađenje.

Lampard za večerašnji meč neće moći da računa na Hadson Odoia, Kantea, Pulišića i Van Ginkela zbog povreda, dok u Flikovoj večerašnjoj kombinaciji neće igrati Martinez, Perišić i Šule takođe zbog povreda.

S druge strane Gatuzo za večerašnji meč ne računa na Gulama, Kulibalija, Ljorentea, Malkuta i Džounsa, dok Setetjen neće uvrstiti Albu, Brejtvajta, Dembelea, Roberta i Suaresa.

Postave:

Čelsi: Kabaljero – Kristensen, Rudiger, Alonso, Aspilikueta – Žoržinjo, Kovačić, Barkli – Žiru, Maunt, Džejms

Bajern Minhen: Nojer – Alaba, Boateng, Dejvis, Pavard – Kimnih, Alkantara – Miler, Koman, Gnabri – Levandovski

Napoli: Ospina -Manolas, Maksimović, Di Lorenco, Rui – Deme, Zjelinski, Ruiz, Mertens, Insinje, Kaljehon

Barselona: Ter Štegen – Pike, Umtiti, Junior, Semedo – Buskec, Rakitić, de Jong – Grizman, Vidal, Mesi

Glavni arbitar meča u Londonu je Francuz Klement Turpan, dok je u Napulju Feliks Brih iz Njemačke.