ABA: Budućnost nastavila tradiciju pobjeda u Morači protiv Partizana

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Partizan 65:60 u derbiju osmog kola ABA lige.

Martin, Foto: KK Budućnost

Izabranici Petra Mijovića u prepunoj Morači slavili su nakon velikog preokreta i nastavili tradiciju s šest uzastopnih pobjeda kod kuće protiv crno- bijelih još od 2014. godine.

Partizan je bolje igrao u prvom dijelu, dok se Budućnost mučila u napadu.

Kao epilog takve igre Beograđani su na odmor otišli sa osam poena viška, 37:29.

Međutim, prvak Crne Gore probudio se tokom treće četvrtine. Serijom 11:2 uz snažnu podršku sa tribina, regionalni vicešampion obrisao se zaostatak u uveo meč u neizvjesnost.

A neizvjesnost je potrajala do samog kraja. Naš tim je mirnoću sačuvao u završnici, Ivanović je pogodio za dva, Bamfort iskoristio bacanje nakon isključenja Trinkijerija, a potom je Amerikanac sa penala ovjerio uspjeh našeg tima.

Budućnost ima sedam pobjeda u osam kola, dvije više od Partizana.

Džastin Kobs ubacio je 14, Nikola Ivanović 12, koliko je dodao i Hasan Martin, koji je uhvatio 12 lopti.

Sa druge strane dvocifren je bio samo Novica Veličković sa 11 poena.

U sljedećem kolu Budućnost Voli gostovaće Mornaru.

Budućnost – Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:08)

IV četvrtina:

65:60 – Velika serija u samoj završnici za Budućnost i nova pobjeda protiv Partizana u Morači.

60:60 – Kobs poentira, a Jaramaz uzvraća trojkom za izjednačenje dva minuta do kraja meča.

58:57 – Ivanović postiže trojku, a Mozli uzvraća iz reketa.

55:54 – Tri minuta se igralo bez pogotka ni s jedne strane i Hasan Martin prekida pasivnu seriju.

53:54 – Aleksa Ilić prvi poentira u posljednjoj četvrtini, Tomas uzvraća s linije slobodnih bacanja.

III četvrtina:

51:52 – Razmjena poena na obje strane i Partizan s pola koša prednosti ulazi u posljednju dionicu.

46:44 – Martin uspješnim bacanjima pravi novi preokret tek drugi od prve četvrtine.

42:42 – Nova serija Budućnosti za izjednačenje.

36:42 – Kobs pravi seriju od pet poena zaredom, koju prekida Gordić s linije slobodnih bacanja.

31:40 – Martin zakucavanjem otvara četvrtinu, Velićković uzvraća trojkom za novu najubjedljiviju prednost Partizana

II četvrtina:

29:37 – Zagorac s tri uspješna bacanja i Gordić s pogotkom uz zvuk sirene pravi najveću prednost Partizana za kraj prvog poluvremena.

29:32 – Razmjena poena na obje strane i Partizan čuva plus tri.

23:27 – Igra u serijama. Partizan pravi plus četiri, Budućnost poravnava i opet Partizan vraća plus četiri.

19:19 – Furiozna serija Budućnosti za izjednačenje.

14:19 –  Nikola Ivanović prvi poentira u drugoj dionici.

I četvrtina:

12:19 – Popović realizuje 1/2 bacanja, a Tomas poentira za plus sedam i kraj prve četvrtine

11:17 – Martin realizuje 1/2 bacanja, a Pejdž uzvraća trojkom za najveću prednost crno – bijelih.

10:14 – Partizan čuva prednost, dva minuta do kraja četvrtine.

8:12 – Mini serija Partizana za plus četiri.

5:4 – Veličković poentira, a Martin polaganjem i Bamfort trojkom uzvraćaju za prvo vođstvo plavih.

0:2 – Zaborac prvi postiže poene u Morači.

Podgorički tim, uz Cedevita Olimpiju, najuspješniji je tim regionalnog šampionata sa po šest pobjeda i porazom.

Partizan ima pobjedu manje, u prošlom kolu slavio je u “vječitom derbiju” protiv Crvene zvezde.

Budućnost i Partizan u “Morači” imaju neriješen skor 7-7, ali mora se istaći da beogradski tim nije slavio u Podgorici od marta 2014. godine.

“Plavi” su u dobroj formi, upisali su četiri uzastiopne pobjede u ABA ligi i dvije u Eurokupu, dok “crno-bijeli” imaju tri uzastopne pobjede u regionalnom takmičenju i osigurali su mjesto među 16 najboljih ekipa u Eurokupu.

Postave:

BUDUĆNOST: Kobs, Bamfort, Martin, Božić, Nikolić

PARTIZAN: Valden, Zagorac, Jaramaz, Miletić, Veličković

Sudijski trio koji će dijeliti pravdu u Morači su Slovenaci Saša Pukl i Milan Nedović, kao i Hrvat Damir Javor,