Srijeda, 24 Aprila, 2024

Evroliga: Budućnost nastavila crnu seriju

Izabranici Jasmina Repeše poraženi su u Morači od raspoloženog Olimpijakosa rezultatom 76:89 i upisali svoj 19 poraz uz šest pobjeda u evropskom takmičenju.

Košarkaši Budućnost Volija nastavili su seriju loših izdanja i u 25. kolu Evrolige.

Izabranici Jasmina Repeše poraženi su u Morači od raspoloženog Olimpijakosa rezultatom 76:89 i upisali svoj 19 poraz uz šest pobjeda na evropskom takmičenju.

Plavi su loše započeli meč i nakon prve četvrtine imali su minus šest 21:27.

U drugom djelu su se skroz pogubili što su izabranici Dejvida Blata iskoristili i završili četvrtinu rezultatom 34:51 na kraju poluvremena.

U nastavku meča Podgoričani su se malo trgli i bili ravnopravan rival ali to je bilo blijedo u odnosu na seriju iz prvog djela meča i ta četvrtina je završena rezultatom 54:73.

U posljednjem kvartalu Olimpijakos je nastavio da teroriše i imali su čak 23 poena viška. Podgoričani su se probudili i napravili seriju od 14:3 i ublažili poraz za konačnih 76: 89.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Georgios Printezis s 19 postignutih poena, a sjajnu partiju je pružio i Nikola Milutinov koji je postigao dabl-dabl učinak 15 poena uz 12 skokova.

Kod Podgoričana Filip Barović i Edvin Džekson su postigli po 13 poena, kao i Noris Kol 10.

U narednom kolu koji se igra 15. marta Budućnost gostuje Baskoniji, a dan ranije Olimpijakos gostuje Milanu.

IV četvrtina:

Posljednja dionica počinje!!! Trojka Danila Nikolića 57:73. Olipijakos uzvraća serijom 5:0 rezultat je 57:78. Nova trojka za Budućnost 60:78, a legende opet serija od pet poena 60:83. Serija plavih 7:0 rezultat je 67:83. Seriju prekida Vilijams Gros trojkom 67:86. Nova serija za Podgoričane 7:0 za 74:86 i tajmaut za Olimpijakos. Spanulis trojkom prekida seriju, a Barović polaganjem završava duel za konačnih 76: 89.

III četvrtina:

Pauza je prošla i meč se nastavlja!!! Razmijenjeni su prvi poeni na obje strane rezultat je 36:53. Milutinov postiže jedno od 2 bacanja 36:54. Olimpijakos nastavlja terorisanje serijom 9:3 39:63. Suad Šehović postiže 5 poena uzastopce 44:63. Razmjena poena na obje strane rezultat je 49:67. Milutinov postiže nove poene 49:69. Devon se revanšira 51:69. Treća četvrtina je gotova rezultat je 54:73.

II četvrtina:

Nastavlja se duel !!! Prve poene u nastavku postiže Tupan 21:29. Razmjena trojaka Saše Vezenkova i Edvina Džeksona 24: 32. Razmjena poena na obje strane rezultat je 28:36. Mantazaris postiže trojku 28:39. Gordić trojka 33:42. Tri minuta bez koša. Budućnost ima 5 defanzivnih skokova u odnosu na deset Olimpijakosa. Milutinov postiže za Olimpijakos 33:44. Olimpijakos u naletu postiže još 5 poena zaredom 33:49. Novi poeni za Olimpijakos pogađa Vilijams-Gos 33:51. Devon Vilijams postiže jedno slobodno bacanje i rezultat na kraju poluvremena je 34:51.

I četvrtina:

Meč je upravo počeo!!! Odmah serija za Olimpijakos od  0:6. Budućnost to ublažava trenutno je 4:8. Trojka za Legende srijelac Papanikolau 4:11. Nova mini serija za Blatove izabranike rezultat je 4:15. Serija Budućnosti 8:0 rezultat je 12:15. Budućnost je u naletu. još 2 poena za Norisa Kola 14:15. Prvi tajmaut traži Blat. Novi poeni za Kola 16:15. Pintezis postiže prve poene nakon duge serije plavih. 16:17. Serija Legendi 2:8 rezultat je 18:25. Trojka Šehovića 21:25. Prizentis pogađa svoje nove poene ukupno deset i rezultat na kraju četvrtine je 21:27.

Najava:

Budućnost Voli u meč protiv Olimpijakosa ulazi oslabljen za gruzijskog centra Gogu Bitadžea. On je na treningu povrijedio koljeno i pitanje je koliko će biti van parketa.

U startnoj postavi plavih su: Barović, Klark, Bel, Kol i Suad Šehović.

Olimpijakos u ovaj meč ulazi sa mnogo više motiva, budući da se bore za osam najboljih u elitnom društvu.

U prvoj postavi legendi su: Milutinov, Papanikolau, Vezenkov, Veberi i Vilijams Gros.

Za meč u Morači sudiće sledeći arbitarski trio. Ukrajinac Boris Rizik je glavni arbitar, a pomoćnici su mu Španac Karlos Peruga i Litvanac Arturas Sukis.

Izabranici Jasmina Repeše se trenutno nalaze na pretposljednjoj poziciji sa šest pobjeda uz 18 poraza, dok se Grci nalaze na osmoj poziciji s 12 pobjeda uz isto toliko  poraza.