ABA: Dela Vale riješio dramu, Budućnost vjeruje

Dela Vale, Foto: KK Budućnost

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Crvenu Zvezdu 75:71 u trećem meču finala ABA lige.

Podgoričani su dobili zahvaljujući Amadeu Dela Valeu, koji je pogodio prvo trojku, a onda i dva bacanja u posljednjih 30 sekundi!

Meč je bio izuzetno izjednačen. Dominirale su odbrane, a u takvoj igri je na kraju presudio motivisani Dela Vale.

Italijan je ubacio četiri od sedam trojki Budućnosti Voli, ukupno 19 poena, po 11 su dodali Danilo Nikolić i Ivanović.

Na drugoj strani 19 poena Lojda.

Četvrti meč je za dva dana takođe u Morači.

Budućnost – Crvena zvezda 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24) {1:2}

IV četvrtina:

75:71 – Dela Vale sa penala riješava dramu i Budućnost smanjuje u seriji na 1:2.

73:69 – Dela Vale vraća Dobriću trojku. Bila je Zvezda na minus jedan. Manje od 40 sekundi do kraja.

70:64 – Manje od dva minuta do kraja. Nikola Ivanović savršen sa penala dosada.

68:61 – čuva Budućnost sedam poena prednosti. Proradio je pik Ivanovića i Rida tu dobijamo prednost.

64:57 – Vezane trojke Dela Valea i Danila Nikolića. Budućnost opet na sedam razlike.

58:55 – Opet period dobrih odbrana u kom se teško daju poeni. Malo manje od šest minuta do kraja, tri poena prednosti ima Budućnost.

53:53 – Očajan start posljednje četvrtine Budućnosti. Zvezda odmah to kažnjava i vraća se u egal!

III četvrtina:

51:47 – Častila je Budućnost Davidovca tri poena uz zvuk sirene. Kraj treće četvrtine, trebalo je da bude više od ovih plus 4.

51:44 – Pravi seriju Budućnost. 10:0 parcijal uz šest poena Edžima. Dva skoka u napadu je imao i konačno kaznio to što ostane pod košem sa Lojdom.

45:44 – Vezani poeni Budućnosti i tajm aut Radonjića.

41:44 – Plus tri za Zvezdu na polovini trećeg perioda. Ogromni problemi Budućnosti u napadu i jedini poeni iz igre, trojka Danila Nikolića. Četiri vezana poena Dobrića na drugoj strani za plus tri i tajm aut Milojevića.

36:38 – Samo poen Budućnosti za četiri minuta treće četvrtine i preokret Zvezde.

II četvrtina:

35:32 – Poluvrijeme. Mali broj poena, uz očajan šut za tri poena na obije strane! Ukupno pet trojki, tri Budućnosti. Zvezda je u prvom poluvremenu imala osjetan broj ofanzivnih skokova, ali ne u nastavku. Dela Vale 9 poena Mitrović i Kobs po 6. Lojd na drugoj strani 11.

32:30 – Budućnost sa penala dolazi do tri poena prednosti 100 sekundi prije kraja poluvremena. Edžim jedno, pa Danilo Nikolić jedno.

27:30 – Plus tri za Zvezdu na četiri minuta prije poluvremena. Tajm aut Milojevića nakon poena Noka za dva.

26:25 – Mitrović daje već šest poena za Budućnost, što je odlična vijest. Zvezdu drži Lojd, koji pogađa ”duge” dvojke iz teških pozicija.

20:21 – Prva trojka Budućnosti, Ivanović. Radonjić odmah zove tajm aut.

I četvrtina:

15:19 – Trojka Dadvidovca uz zvuk sirene, za plus četiri koje Zvezda ima poslije 10 minuta. Budućnost nije pogodila nijednu trojku, a za dva puca 4 od 10.

9:9 – Ušao je Dobrić i vezao pet poena.

8:4 – Plus četiri za ”plave” na polovini prve čevrtine. Odličnu odbranu igra Budućnost do sada.

3:2 – Samo pet poena za tri minuta. Budućnost još bez poena iz igre, tri sa penala Dela Valea. Na drugoj strani samo polaganje Simonovića.

Tim Dejana Milojevića u finalu gubi 2:0 i pokušaće da dođe do trijumfa, kojim bi produžio seriju i obezbijedio četvrti meč, koji bi se, u slučaju večerašnjeg trijumfa ”plavih”, igrao u ponedjeljak, takođe u Podgorici.

Duel u ”Morači” sudiće Sreten Radović, Matej Boltauzer i Damir Javor.

Najbolji košarkaš Budućnosti u prethodnom meču bio je Danilo Nikolić. On je siguran da će njegova ekipa uspjeti da odbrani domaći teren i izbori majstoricu.

U ekipi Crvene zvezde je i Kori Volden, koji je propustio prethodna dva meča zbog povrede.