UŽIVO: PSŽ prekinuo nestvaran niz Bajerna, Čelsi miran pred revanš u Londonu

Bajern je poražen u Ligi šampiona nakon dvije godine i 19 odigranih mečeva, na kojima je njemački gigant 18 puta slavio, a jednom remizirao.

Mbape, Foto: Reuters

Fudbaleri PSŽ savladali su Bajern u Minhenu 3:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je Čelsi na neutralnom terenu u Sevilji savladao Porto 2:0.

Posljednji poraz u Ligi šampiona Bajern je pretrpio 13. marta 2019. kada ih je u revanšu osmine finala u Minhenu savladao Liverpul 3:1. “Redsi” su te sezone osvojili titulu šampiona Evrope.

Sjajan meč odigran je večeras u Minhenu, ponovo je blistao Kilijan Mbape, a odličnu ulogu imao je i Nejmar.

Prvi gol na “Alijanc areni” viđen je u trećem minutu. PSŽ je krenuo u napad, Nejmar pronašao Mbapea, koji je matirao Nojera. Doduše, golman Bajerna je u ovoj situaciji morao bolje da reaguje.

Na drugi pogodak čekalo se do 28. minuta. Ponovo je asistent bio Nejmar, a ovog puta mrežu šampiona Evrope pogodio je Markinjoš. Dva udarca u okvir gola i dva pogotka francuskog šampiona.

Bajern je pritiskao, imao inicijativu, stvarao šanse, ali su promašivali Miler, Gorecka i Sane. Blistao je u tim trenucima golman PSŽ-a, Kejlor Navas, koji je u 37. minutu ipak morao da vadi loptu iz mreže – Benžamin Pavar je centrirao, a Erik Maksim Čupo Moting, koji je mijenjao povijeđenog Robeta Levandovskog, smanjio rezultat.

Bajern je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu i do izjednačenja došao nakon prekida u 60. minutu. Džošua Kimih je centrirao, Tomas Miler skočio i postigao pogodak.

Činilo se da će Bavarci uspjeti da slome protivnika. Kružili su oko gola rivala stvarali šanse, nijesu ih iskoristili, a onda su primili gol iz kontre – Anhel di Marija je pronašao Mbapea, a fudbaler PSŽ-a postigao još jedan gol i postavio konačan rezultat.

Nakon het-trika Barseloni u prvom meču osmine finala, Kilijan Mbape je pokazao da je čovjek za velike utakmice.

U drugom meču večerašnjeg programa Čelsi je na neutralnom terenu u Sevilji sa 2:0 savladao Porto.

“Plavci” su poveli u 32. minutu, kada je Žoržinjo proigrao Maunta, a mladi Englez savladao Markesina.

Drugi gol postigao je Ben Čilvel pet minuta prije kraja meča.

Revanši u Parizu i ponovo u Sevilji na programu su 13. aprila.

Bajern Minhen – PSŽ 2:3 (Čupo-Moting 37’, Miler 60’ – Mbape 4’ 68’, Markinjos 28’)

Porto – Čelsi 0:2 (Maunt 32’, Čilvel 85’)

Tok mečeva:

Završen je meč u Sevilji. Porto – Čelsi 0:2. Veliki korak “plavaca” ka polufinalu. S druge strane PSŽ je s 2:3 savladao Bajern nakon dvije godine bez poraza u najelitnijem klupskom takmičenju.

85’ – GOOOLL! Ben Čilvel, Čelsi vodi 2:0 protiv Porta.

68’ – GOOOLLL! Kilijan Mbape! Drugi put večeras trese mrežu Nojera, 2:3 u Minhenu!

60’ –  GOOOLL! Bajern je izjednačio, Tomas Miler je pogodio mrežu PSŽ-a. Kimih je izveo slobodan udarac, a nakon njegovog centaršuta Miler je glavom savladao Navasa.

52’ – Dvije velike prilike za Nejmara i Mbapea. Bajern je preživio ovaj napad PSŽ-a, potom imao priliku preko Alabe i Pavara, ali je golman Parižana, Kejlor Navas izvanredno reagovao.

46’ – Nastavljaju se mečevi.

Poluvrijeme: PSŽ nakon 45 minuta vodi 2:1 na terenu Bajerna, dok Čelsi ima prednost 1:0 u duelu sa Portom u Sevilji.

37′-GOOOOL! Čupo Moting je prepolovio zaostatak Bajerna. Odličan skok i pogodak glavom.

32′-GOOOL! Vođstvo i za Čelsi protiv Porta. Lijep gol Mejsona Maunta.

28′-GOOOLL! 0:2 u Minhenu. Asistencija Nejmara i gol Markinjosa.

19′- Šansa za Bajern, Leon Gorecka glavom iz blizine, ali sjajna intervencija Kejlora Navasa.

3’ – GOOOLL! Sjajna akcija PSŽ-a, asistencija Nejmara i gol Kilijana Mbapea! 0:1 u Minhenu.

2’ – Prva šansa za Bajern. Čupo Moting glavom nakon kornera pogađa prečku gola Parižana.

1’ – Počinju okršaji u Minhenu i Sevilji!!!

U Minhenu je repriza prošlogdišnjeg finala – Bavarci su oslabljeni, u timu nema povrijeđenog Roberta Levandovskog, dok je Serž Gnabri na jučerašnjem testiranju bio pozitivan na koronavirus.

Trener PSŽ-a, Maurisio Poketino ne računa na Marka Veratija.

U drugom meču, Porto na “Ramon Sančes Pichuanu” u Sevilji traži još jedno iznenađenje nakon eliminacije Juventusa u osmini finala.

Postave:

Bajern Minhen: Nojer – Pavar, Zile, Alaba, Ernandes –  Gorecka, Kimih – Sane, Miler, Koman – Čupo Moting.

PSŽ: Navas – Dagba, Markinjoš, Kimbembe, Dialo –  Gej, Danilo – Di Marija, Nejmar, Draksler – Mbape.

Porto: Markesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Korona, Grujić, Uribe, Otavio – Marega, Luis Dijas.

Glavni arbitar meča na Alijans areni je Španac Antonio Lahoz, dok će pravdu na Ramon Sančes Pichuanu dijeliti Slovenac Slavko Vinčić