OI: Ajkule loše počele pa slomile Australijance u Tokiju

''Ajkule'' su jutros savladale Australiju 15:10 i napravile korak ka četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila takmičenje na Olimpijskim igrama

“Ajkule” su jutros savladale Australiju 15:10 i napravile korak ka četvrtfinalu!

Početak nije bio dobar, Australija je vodila 3:0 i 4:1 u prvoj četvrtini, potom u drugoj imala dva gola prednosti (6:4), ali sve je došlo na svoje u drugom poluvremenu.

Crna Gora je u drugom dijelu odigrala sjajnu odbranu, posebno sa igračem manje, u napadu je ralizacija bila na nivou, a golom Uroša Čučkovića “ajkule” su povele 8:7 i održavale prednost do samog kraja.

Australijanci nijesu imali rješenja pred golom raspoloženog Tešanovića i naši momci su ostvarili najubjedljiviju pobjedu protiv neugodnih ”kengura”.

U sljedećem kolu izabranici Vladimira Gojkovića igraju protiv Španije od 4:30 po našem vremenu (11:30 po lokalnom)

Australija – Crna Gora 10:15 (5:4, 2:2, 1:4, 2:5)

IV četvrtina

I to je to, Sjajan performans vaterpolista Crne Gore na startu Olimpijskih igara u Tokiju

10:15 – Pogodak Perkovića za novih plus pet.

10:14 – Janger prekida nalet naših momaka.

9:14 – Naši vaterpolisti djeluju nezaustavljivo u ovim momentima, pogodak Dušana Matkovića za plus pet.

9:13 – Plus četiri za ”ajkule” i novi pogodak Petkovića, njegov treći gol.

9:12 – Naši vaterpolisti ne popuštaju i novi pogodak Petkovića u napadu s dva igrača više.

9:11 – Edvards koristi igrača više i smanjuje na minus dva.

8:11 – Četvrti pogodak Ukropine za novih plus tri.

8:10 – I u četvrtoj četvrtini prvi napad za Australiju.

III četvrtina:

8:10 – Tomašević prekida nalet naših koji su postigli četiri gola zaredom.

7:10 – Tri pogotka prednosti za ”ajkule”, pogodio je i Petković.

7:9 – Sjajan pogodak Ukropine za plus dva.

7:8 – Prvi put vodi Crna Gora u današnjem meču. Strijelac je Čučković.

7:7 – Ukropina donosi izjednačenje u napadu s igračem više.

7:6 – Prvi napad za Australijance i u trećoj četvrtini.

II četvrtina:

Poluvrijeme: Australija ima gol prednosti (7:6) poslije 16 minuta igre.

7:6 – Vraćaju prednost Australijanci. Strijelac je Edvards u napadu s igračem više.

6:6 – Novo izjednačenje nakon pogotka Matkovića. Bio je to napad ”ajkula” s igračem više.

6:5 – Opet je Crna Gora na minus jedan. Ivović je bio strijelac iz peterca.

6:4 – Vodi Australija nakon kontranapada i gola Jangera.

5:4 – Prvi napad u drugoj četvrtini ponovo ima Australija.

I četvrtina:

5:4 – Opet vodi Australija. Treći put se upisao Kempbel.

4:4 – Čučković je poravnao 38 sekundi prije kraja prve četvrtine. Serija naše selekcije 3:0.

4:3 – Upisao se Matković u napadu s igračem više.

4:2 – Nakon pogotka Ukropine. Krenuo je i napad “ajkula”.4:1 za Australiju, drugi pogodak Kempbela.

3:1 – Gol Brguljana s igračem više.

3:0 – Australija povećava prednost, strijelac je Ford, nakon napada s igračem više. Loš početak ”ajkula” koje imaju tri gola minusa poslije nešto više od tri minuta igre.

2:0 – Imaju ”kenguri” dva gola viška, sada je strijelac Put.

1:0 – Vodi Australija. Gol Kempbela.

0:0 – Počeo je meč, prvi napad ima Australija.

”Ajkule” na startu najvećeg svjetskog takmičenja igraju protiv Australije i žele da se revanširaju nakon što su poslije peteraca poraženi na Svjetskom prvenstvu prije dvije godine 11:13.

Jutrošnji rivali su odigrali još osam međunarodnih mečeva kako na Svjetskom prvenstvu tako i u Svjetskoj ligi i izabranici Vladimira Gojkovića su slavili u sedam susreta uz jedan remi.

Podsjetimo se, osim Australije, naši vaterpolisti u grupi B igraju još s Hrvatskom, Srbijom, Španijom i autsajderom Kazahstanom, a prolaz u četvrtfinale ostvaruju četiri najbolje selekcije.