Kvalifikacije za OI: Ajkule bez poraza obezbijedile vizu za Tokio

Ajkule su danas u finalu savladale Grčku 10:9 u meču koji će dugo pamtiti mladi Dušan Matković

Crnogorski vaterpolisti pobjedom su zaključili fenomenalan nastup na kvalifikacionom olimpijskom turniru u Roterdamu i osvojili prvo mjesto.

”Ajkule” su danas u finalu savladale Grčku 10:9 u meču koji će dugo pamtiti mladi Dušan Matković.

Vaterpolista Primorca postigao je čak pet pogodaka za naš tim, u najboljoj partiji otkad je dio crnogorske selekcije.

Grci su vodili tokom cijele utakmice, tačnije do polovine posljednje četvrtine, kada je Aleksandar Ivović dao gol za 9:8.

Uslijedila je sjajna odbrana, pa kontra i gol Matkovića za nedostižnih 10:8.

Crna Gora je u velikom stilu izborila plasman na Olimpijske igre sa svih sedam pobjeda u Roterdamu.

Bravo ”ajkule”, a sad napad po olimpijsku medalju.

Crna Gora – Grčka 10:9 (2:3, 3:3, 1:2)

IV četvrtina:

Crnogorski vaterpolisti su slavili i u sedmom meču na kvalifikacionom turniru u Roterdamu. Savladana je Grčka u finalu rezultatom 10:9.

10:8 – Opet sjajni Matković, peti gol danas, do kraja još minut i po.

9:8 – Prvo vođstvo naše reprezentacije golom Ivovića.

8:8 – Fenomenalni Matković donosi našoj selekciji izjednačenje.

7:8 – Dušan Matković daje treći gol danas. Odlična partija mladog vaterpoliste.

III četvrtina:

Muče se danas naši momci sa igračem više, četiri uzastopna napada sa brojčanom prednošću nisu iskoristili, pa Grci sa plus dva ulaze u završnih osam minuta.

6:8 – Igrač više za Grčku i četvrti pogodak Argiropulosa.

6:7 – Popadić odmah uzvraća.

5:7 – Skupakis golom sa igračem više.

II četvrtina:

Crna Gora propušta akciju sa igračem više i Grčka vodi na poluvremenu 6:5.

5:6 – Sjajna kontra naše reprezentacije i egzekucija Brguljana.

4:6 – Argiropulos daje treći gol danas.

4:5 – I Grčka koristi igrača više i pogađa Gjuvecis.

4:4 – Ponovo Matković sa igračem više. Drugi gol igrača Primorca.

3:4 – Četvrti put vođstvo Grčke. Pogađa Fudulis s pet metara.

3:3 – Dušan Matković. Pogodak za naš tim sa igračem više poslije tri propuštene prilike u prvoj četvrtini.

I četvrtina:

Nakon osam minuta Grci vode 3:2. Naš tim nije dao gol u tri situacije sa igračem više.

2:3 – Novo vođstvo Grka i ponovo pogodak Argiropulosa.

2:2 – Novo izjednačenje i pogodak Brguljana.

1:2 – Opet vode Grci, pogodio je Argiropulos.

1:1 – Ivović je izjednačio golom iz peterca.

0:1 – Vodi Grčka, strijelac je Dervisis.

”Ajkule” su u polufinalnom susretu nakon peteraca savladale Hrvatsku 14:12, dok je Grčka bila bolja od Rusije 13:10.

Današnji rivali su igrali i u okviru grupne faze i slavili su izabranici Vladimira Gojkovića 8:4.

Podsjetimo se, ranije danas je Hrvatska nakon penal drame savladala Rusiju 25:24 i kao trećeplasirana obezbjedila vizu za Tokio.