Četvrtak, 25 Aprila, 2024

EP: Ajkule poklekle pred domaćinom i ostale bez vize za Tokio

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u polufinalu Evropskog prvenstva od domaće reprezentacije Mađarske 10:8.

Ajkule, Foto: Aleksandra Krupanič

“Ajkule” nijesu ponovile igre iz susreta sa Italijanima, domaćin je pokazao više i onemogućio naš nacionalni tim da se bori za naslov prvaka Starog kontinenta, a ujedno i da izbori olimpijsku vizu za Tokio.

Crna Gora je duel protiv Mađara otvorila sjajno, povela 2:0 golovima Draškovića i Radovića i bila u prednosti do sredine druge četvrtine.

Tada je domaćin dodao gas, na krilima golmana Nađa i raspoloženog Varge, načinio preokret i stekao vođstvo od tri gola.

“Ajkule” su u finišu smogle snagu da vrate rezultatsku neizvjesnost, ali neprecizan pas Radovića na desetak sekundi prije kraja označio je i kraj nade u povoljan ishod.

Izabranici Vladimira Gojkovića će u nedjelju igrati protiv Hrvatske za bronzano odličje od 17:30 časova, dok će finalni meč između Španije i Mađarske početi od 19 časova.

Crna Gora – Mađarska 8:10 (2:1, 1:3, 2:4, 3:2)

Tok meča:

IV četvrtina:

8:10 – Varga pogađa i time je završen meč. Mađarska je obezbjedila vizu za Olimpijske igre i plasman u finale protiv Španije, a Crna Gora će igrati za treće mjesto protiv Hrvatske.

8:9 – Treći pogodak Radovića za samo minus jedan.

7:9 – Lazović brani pokušaj Vamoša.

7:9 – Novi gol Pješivca u akciji s igračem više.

6:9 – Sjajni Nađ brani pokušaj Ivovića.

6:9 – Vamoš pogađa s velike udaljenosti.

6:8 – Đurđić pogađa u akciji s igračem više.

5:8 – Lazović brani pokušaj Zalankija.

5:8 – Đurđić pogađa prečku, a Nađ brani naredni pokušaj Draškovića u akciji s igračem manje.

5:8 – Nađ brani pokušaj Ivovića, a Drašković pravi prestup prilikom šuta u narednom pokušaju.

5:8 – Prvi napad u posljednjoj četvrtini pripada Crnoj Gori i Brguljan promašuje.

III četvrtina:

5:8 – Crna propušata akciju i time je završena treća četvrtina.

5:8 – Lazović brani pokušaj Varge, ali Zalanki pogađa u narednom pokušaju

5:7 – Lazović brani pokušaj Vamoša.

5:7 – Varga pogađa s peterca.

5:6 – Pješivac pogađa u akciji s igračem više.

4:6 – Zalanki pogađa za plus dva.

4:5 – Propada novi napad Crne Gore nakon igrača više.

4:5 – Đurđić pokušava u pliži ugao, ali Nađ mu brani.

4:5 – Mezej pogađa u akciji s igračem više.

4:4 – Ivović promašuje svoj pokušaj s šest metara.

4:4 – Vamoš promašuje pokušaj s šest metara.

4:4 – Prvi napad u trećoj četvrtini pripada ajkulama, i Petković pogađa u akciji s igračem više.

II četvrtina:

3:4 – Đurđić pogađa prečku i propada napad “ajkula” s igračem više i time završava druga četvrtina.

3:4 – Mađarska koristi igrača više i Varga pogađa za preokret.

3:3 – Raspoloženi Viktor Nađ brani novi pokušaj Radovića u akciji s igračem manje.

3:3 – Nađ brani pokušaj Đurđića.

3:3 – Karaj propušta priliku za prvo vođstvo Mađara.

3:3 – Crna Gora propušta akciju s igračem više.

3:3 – Erdelji pogađa u akciji s igračem više.

3:2 – Radović postiže novi pogodak nakon akcije s igračem više

2:2 – Marko Petković promašuje iz povoljne pozicije.

2:2 – Varga pogađa za izjednačenje.

2:1 – Prvi napad u drugoj četvrtini pripada “ajkulama” i nema realizacije.

I četvrtina:

2:1 – Nađ brani novi pokušaj Radovića i završena je prva četvrtina.

2:1 – Lazović brani pokušaj Erdeljia, ali Pol ispravlja.

2:0 – Đuro Radović pogađa za plus dva u akciji s igračem više.

1.0 – Sjajan Lazović brani pokušaj Manherca u akciji s igračem manje.

1:0 – Dragan Drašković prvi postiže pogodak u akciji s igračem više.

0:0 – Brguljan pogađa prečku.

0:0 – Deniš Varga pogađa prečku, puno sreće za “ajkule”.

0:0 – Nađ brani pokušaj Radovića.

0:0 – Prva lopta u meču pripada Mađarima i Lazović brani pokušaj Varge.

Podsjetimo se, “ajkule” su napravile senzaciju pobjedivši u četvrtfinalu aktuelne svjetske šampione Italiju s 10:8, dok je Mađarska savladala Rusiju 14:10.

Takođe danas su se igrali mečevi za plasman od petog do osmog mjesta gdje je Srbija savladala Grčku 12:9 i u nedjelju će igrati protiv Italije koja je savladala Rusiju 14:12 za peto mjesto, dok će se poraženi boriti za sedmo.