OI: Ajkule sigurne protiv Kazahstana, obezbijeđen plasman u četvrtfinale

''Ajkule'' su bez većih problema savladale Kazahstan 19:12 i sad čekaju meč Španaca protiv Australije, gdje bi pobjeda ''furije'' osigurala plasman u četvrtfinale. Ako ''kenguri'' naprave iznenađenje i osvoje bod ili dva, onda će Crna Gora odlučujući meć za plasman igrati protiv Srbije

Vaterpolisti Crne Gore odradili su svoj dio zadatka za prolazak u četvrtfinale Olimpijskih igara.

”Ajkule” su bez većih problema savladale Kazahstan 19:12. U drugom meču grupe, Španija je bez mnogo problema savladala Australiju (16:5) i poslala je kući, a Crnoj Gori otvorila vrata četvrtfinala.

Meč sa Kazahstancima bio je jači trening za momke Vladimira Gojkovića, ali ”bode oči” veliki broj primljenih golova – 12.

Selekcija koju vodi crnogorski trener Nemanja Knežević je u prethodnim mečevima četiri puta pogodila mrežu Španije, pet puta Srbije, a Hrvatske sedam.

Odbrana je bila ”sporna” i na prethodnom meču protiv Hrvatske, ali ostaje nada da će u ozbiljnijim mečevima – a takvi slijede, i taj segment biti ozbiljniji i na većem nivou.

Šta reći o meču u kojem se pitanje pobjednika nije postavljalo, ali u kojem su Kazahstanci sve do posljednje četvrtine imali “pristojan” zaostatak. Razliku od četiri, pa i pet golova, koja im je omogućila da igraju opuštenije, momci Vladimira Gojkovića napravili su krajem druge četvrtine.

Perković, Brguljan i Ivović dali su po tri gola, Petković i Vidović po dva, a Čučković, Matković, Banićević i Popadić po jedan.

Crna Gora – Kazahstan 19:12 (5:3, 6:3, 3:3)

IV četvrtina:

19:12 – Kazahstanci koriste posljednju akciju i pogađa Medvedev. Crna Gora nije imala nikakve poteškoće da slavi i čeka se meč Španaca protiv Australije da se otkrije idemo li direktno u četvrtfinale.

19:11 – Crna Gora čuva maksimalnih plus osam novim pogotkom Vidovića.

18:11 – Šakenov koristi igrača više za novi pogodak Kazahstana.

18:10 – Novih plus osam za ”ajkule”. Upisao se i Vlado Popadić.

17:10  – Marko Petković koristi igrača više i postiže svoj drugi pogodak.

16:10 – Četvrti pogodak Ivovića za novih plus šest.

15:10 – Nesmotrena akcija naših momaka i Rudaj postiže pogodak iz kontre.

15:9 -Plus šest za Crnu Goru i ekspresan pogodak Banićevića.

14:9 – Prvi napad u posljednjoj četvrtini pripada našim vaterpolitima.

III četvrtina:

14:9 – I treći gol u nizu za Kazahstan. Pogodio je Murat Šakenov.

14:8 – Dobra akcija Kazahstana i novi gol Šmidera.

14:7 – Kazahstanci prekidaju našu seriju golom Medvedeva.

14:6 – Pogodak i za Matkovića s penala. Serija 3:0 za našu selekciju u trećoj četvrtini.

13:6 – Čučković koristi igrača više za plus sedam.

12:6 – Velikih plus šest i četvrti pogodak Perkovića.

11:6 – Prvi napad u trećoj dionici pripada Crnoj Gori.

II četvrtina:

11:6 – Četvrti pogodak Brguljana za novih plus pet i time je završena druga četvrtina.

10:6 – Novi gol Vuksanovića uz igrača više za minus četiri.

10:5 – Brguljan koristi igrača više za velikih plus pet.

9:5 – Raspoloženi Perković upisuje i četvrti pogodak.

8:5 – Novih plus tri uz treći pogodak Perkovića.

7:5 – Drugi pogodak u nizu za Kazahstance i gol Rudaja, ponovo s igračem više.

7:4 – Kazahstanci ublažavaju preko Šmidej uz igrača više.

7:3 – Plus četiri za naše momke i novi pogodak kapitena Draška Brguljana.

6:3 – Ponovo plus tri za naše. Drugi pogodak za Perkovića.

5:3 – Prvi napad u drugom djelu za Kazahstan.

I četvrtina:

5:3 – I Kazahstanci koriste igrača više. Pogodio je Rudaj.

5:2 – Perković koristi igrača više za novih plus tri.

4:2 – Novi pogodak i za Kazahstan. Strijelac je Altajev.

4:1 – Plus tri za Crnu Goru. Ivović siguran s peterca.

3:1 – Novi pogodak za naš tim i po drugi put srijelac Aleksandar Ivović.

2:1 – Prvi pogodak i za Kazahstan. Gol za Srdana Vuksanovića.

2:0  – Novi pogodak za ”ajkule”. Upisao se i Brguljan.

1:0 – Ekspresan pogodak za naše momke i gol Ivovića.

0:0 – Počinje meč i prvi napad pripada naši vaterpolistima.

Nakon pobjede protiv Australije 10:15 i poraza od Španije 6:8 i Hrvatske 13:8, ”ajkule” su pod imperativom pobjede večeras protiv Kazahstana i ako nešto kasnije ”furije” savladaju ”kengure”, obezbjediće direktan plasman u četvrtfinale.

Izabranici Vladimira Gojkovića su veliki favoriti protiv već otpisanih Kazahstanaca koji su izgubili sva tri susreta i to ubjedljivo od Hrvatske 23:7, Srbije 5:19 i Španije 16:4.

Međutim, ako oni naprave iznenađenje uz pobjedu Australije protiv Španije, naši momci bi samo teoretski mogli da obezbijede plasman u četvrtfinale i sve bi zavisilo od mečeva u ponedjeljak gdje se Srbija sastaje sa našim momcima, a Australija sa Kazahstanom.

Večerašnji rivali se po šesti put sastaju na međunarodnoj sceni, i ”ajkule” su slavile u četiri susreta osmim u prvom gdje su poraženi u doigravanju za peto do osmog mjesta u Svjetskom kupu 2014. godine.

Podsjetimo se, pred pretposljednji meč grupne faze u grupi B, Španija je maksimalna s šest bodova, po četiri imaju Srbija i Hrvatska, Crna Gora i Australija imaju po dva, a Kazahstan je bez bodova.