Utorak, 23 Aprila, 2024

LŠ: Van de Bek napravio brejk u Londonu (VIDEO)

Pobjedonosni pogodak za "kopljanike" postigao je Doni Van de Bek u 15. minutu meča nakon što je primio loptu unutar šestnaesterca i brzom reakcijom zakucao loptu nisko unutar lijeve stative i na taj način obezbjedio Ajaksu značajnu prednost pred revanš u Johan Krojf areni u Amsterdamu

Odigran je prvi polufinalni meč Lige Šampiona. Fudbaleri Ajaksa su napravili brejk i savladali Totenhem 0:1 na njihovom novom stadionu.

Pobjedonosni pogodak za “kopljanike” postigao je Doni Van de Bek u 15. minutu meča nakon što je primio loptu unutar šestnaesterca i brzom reakcijom zakucao loptu nisko unutar lijeve stative i na taj način obezbjedio Ajaksu značajnu prednost pred revanš u Johan Krojf areni u Amsterdamu.

Tokom cijelog meča vođena je fer plej borba bez puno grubih reakcija kod oba tima. Ajaks je bio dominantniji u prvom dijelu meča što su i krunisali pogotkom, dok je u nastavku Totenhem bolje zaigrao, ali su “kopljanici” staloženo držali prednost.

Ajaks je i u 78. minutu mogao udvostručiti prednost, ali se stativa ispriječila šutu Davida Nereša.

Revanš meč u Johan Krojf Areni biće odigran osmog maja.

Totenhem – Ajaks 0:1

90+4’ Više ništa se nije desilo i sudija Antonio Mateu Lahoz je označio kraj prvog meča u Londonu.

90’ Igraće se još tri minuta.

87’ Izmjena za Ajaks. Klas Jan Huntelar mijenja Hakima Zijeha.

80’ Dvostruka izmjena za Totenhem. Deni Rouz i Kieran Tripier izlaze, a mijenjaju ih Ben Dejvis i Huan Fojt.

78’ Kolosalna prilika za Ajaks. David Nereš  je primio dobar pas od Dušana Tadića u šesnaestercu i odmah pucao na gol, ali je pogodio desnu stativu. Baš nije imao sreće.

75’ Kakva prilika za Totenhem. Deni Rouz je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

71’ Ovo je moglo bolje da se završi za Ajaks. Dušan Tadić je primio dobar pas malo izvan šesnaesterca i pucao iz obećavajuće pozicije, ali mu je obrambeni blokirao šut.

65’ Izmjena za Ajaks. Lase Šone izlazi a mijenja ga Nusair Mazraui.

63’ Novi žuti karton za Ajaks i krivac je Džoel Veltman.

50’ Nema izjednačenja Totenhema nakon što je pucao Dele Ali. Pucao je nakon odbijanca, ali je Onana to lako odbranio.

47’ Ajaks je opet priprijetio. Nikolas Taljafiko je primio prekrasan pas i pucao snažno s velike udaljenosti, ali šut mu je prozujao malo pored desne stative.

46’ Opasan pokušaj Totenhema. Dele Ali je primio dobar pas malo izvan šesnaesterca i pucao iz obećavajuće pozicije, ali mu je obrambeni blokirao šut.

46’ Počinje drugo poluvrijeme.

45+6’ To je to i sudija Lahoz daje znak za kraj prvog poluvremena.

45+4’ Kakva prilika za Totenhem! Tobi Aldervireld  je visoko skočio kako bi pokupio sjajan centaršut iz slobodnog udarca i u blizini bijele točke tukao glavom, ali lopta odlazi za dlaku iznad prečke.

45’ Pet minuta je nadoknada vremena.

41’ Novi opasan pokušaj Totenhema. Lukas se izborio za prostor na rubu šesnaesterca i ispalio projektil prema golu. Golman bi imao velikih problema s ovim šutem da mu saigrač nije pomogao i ušao u blok.

40’ Polušansa za Totenhem. Lukas je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Andre Onana dobro reagovao i prekinuo napad.

39’ Prinudna izmjena za Totenhem. Jan Vertongen zbog zadobijene povrede glave nije mogao da nastavi meč i zamijenio ga je Musa Sisoko.

30’ Prvi žuti karton za Ajaks. Zaradio ga je Nikolas Taljafiko nakon zakašnjelog starta s leđa.

26’ Prva opasna prilika za Totenhem. Fernando Ljorente je propustio veliku šansu kada je na području bijele točke skočio visoko kako bi ispratio centaršut iz slobodnog udarca. Uputio je udarac glavom koji je otišao kraj desne stative.

24’ Kakva prilika za Ajaks. Dusan Tadić je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati. Hugo Ljoris je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

15’ Goool za Ajaks. Doni van de Bek je primio loptu unutar šestnaesterca. Reagovao je brzo i zakucao loptu nisko unutar lijeve stative. Sudije su provjeravale reugularnost pogotka i nije bilo dileme 0:1 za Ajaks.

5’ Prva ozbiljnija akcija Ajaksa. Doni Van de Bek je poslao nisku loptu u šestnaesterac ali su je defanzivci presjekli.

1’ Sudija je dao znak i polufinalni meč može da počne!!!

Postave:

Totenhem: Ljoris – Vertongen, Sančez, Aldervireld – Rouz, Vanijama, Eriksen, Tripier – Lukas, Ljorente, Ali

Ajaks: Onana – De Liht, Blind, Veltman, Taljafiko – Van de Bek, Šone, De Jong – Zijeh, Tadić, Nereš

Glavni arbitar duela u Londonu je Španac Antonio Mateu Lahoz.

Drugi polufinalni duel na Nou kampu između Barselone i Liverpula biće odigran sjutra.