Uspjeh crnogorskog odbojkaša: Strugar osvojio trofej i MVP priznanje

Bojan Strugar je na najbolji način završio sezonu u Švajcarskoj.

Crnogorski odbojkaš je danas osvojio Kup Švajcarske, pošto je njegova Jona u finalu savladala Šeneverd, nakon preokreta, sa 3:2 (12:25, 22:25, 26:24, 25:23, 15:12).

To je prvi klupski trofej Jone u ovom takmičenju. Posljednji poen na meču osvojio je upravo Strugar, koji je nakon meča proglašen i za najboljeg igrača lige, u kojoj je bio i najbolji poenter (233 poena).

– Jedan od najljepših dana u mom životu. Prvi internacionalni trofej u karijeri, zlatna medalja i MVP lige, definitivno da se pamti, napisao je Strugar na svom Fejsbuk profilu.

Jona se, tako, revanširala za eliminaciju u četvrtfinalu plej-ofa, kada je Šeneverd slavio 3:1 u pobjedama za Šeneverd.

Dvadesetpetogodišnji ljevoruki korektor odigrao je prvu sezonu u švajcarskom klubu. Prije Švajcarske, Strugar je bio prvi poenter i u Finskoj, a u inostranstvu je još igrao u Rumuniji, Italiji i Grčkoj. Ponikao je u Budućnosti, a kratko je nastupao i u Jedinstvu iz Bijelog Polja.