US open: Serena preokretom do osmine finala

Prva favoritkinja na njujorškom Gren slemu namjerila se na zemljakinju Sloun Stivens i do pobjede stigla preokretom. Stivens je sjajno odigrala uvodni set (6:2), da bi Serena ubacila u brzinu više i preslišala rivalku

Težak posao sačekao je Serenu Vilijams u trećoj rundi US Opena.

Vilijams, Foto: Usopen.org

Prva favoritkinja na njujorškom Gren slemu namjerila se na zemljakinju Sloun Stivens i do pobjede stigla preokretom.

Stivens je sjajno odigrala uvodni set (6:2), da bi Serena ubacila u brzinu više i preslišala rivalku.

Naredna dva seta Vilijams je riješila u svoju korist istovjetnim rezultatom – 6:2.

Treća nositeljka će za plasman u četvrtfinale igrati protiv Grkinje Marije Sakari.

Nastavak takmičenja izborila je i Viktorija Azarenka.

Bjeloruskinja je sa 6:4, 6:2 savladala Igu Svjatek i zakazala duel protiv Karoline Mučove iz Češke.

Sigurna je bila i druga kosturašica Sofija Kenin, koja je maksimalnim rezultatom porazila Ons Žabur iz Tunisa.

Njena naredna protivnica biće Belgijanka Elis Mertens.