UNIŠTAVANJE Liverpul ponovo mušterija kod Jovetića

Valja podsjeti i da Jovetiću nije prvi put da ovako nešto radi Liveruplu. Nešto slično je izveo i dok je igrao u dresu Mačester Sitija i Fiorentine. Liverpul mu dođe nešto kao redovna mušterija…

Agencijska vijest glasi kako je odigran prijateljski meč Herta – Liverpul u Insbruku u kojem je njemački prvoligaš izvojevao pobjedu 4: 3. Uz šturo saopštenje navodi se i da je crnogorski napadač Stevan Jovetić u prvom nastupu za tim iz Bundes lige postigao dva gola.

I to bi, kao, trebalo da bude sve. Ipak, istina staje u nekoliko sasvim drugačijih riječi – Jovetić je uništio Liverpul.

Naš reprezentativac ušao je u igru u 60. minutu. Prvi gol postigao je u 66. minutu, čime je svojoj novoj ekipi donio prednost od 3:2.

A onda je došao i taj 80. minut.

Jovetić je dobio loptu blizu centru terena, istrčao rame uz rame u pratnji Van Dajka kojeg fintira jednom u trku, a onda i u šesnaetercu kada ovog igrača koji je proglašen za najboljeg u Evropi 2019. i koji važi za najboljeg defanzivca Premijer lige šalje sljedećom fintom na travu i zaborav. Sljedeći je bio engleski reprezentativac Robertson kojeg Jovetić lažnjakom “šalje po burek”. Golman Liverpula se, valjda, ne računa. I to je bilo 4:2 za ovjeru pobjede Herte. Ovaj i ovako postignut gol se, bar prema sudu svakog čovjeka iole upućenijeg u fudbalsku vještinu može smatrati samo uništavanjem odbrane jednog tima. I nikako drugačije.