Ponedjeljak, 15 Jula, 2024

Ukrajina preokretom do pobjede protiv Slovačke

Ukrajina je nakon lošeg prvog poluvremena odlučnije ušla u drugih 45 minuta i pobijedila sa 2:1 Slovačku golovima Šaparenka i Jeremčuka.

Ukrajina je gubila na poluvremenu od Slovečke i bila na pragu eliminacije sa Evropskog prvenstva, ali je golovima u drugom poluvremenu zakuvala situaciju u grupi E.

Slovačka je neočekivano povela u 17. minutu utakmice. Hancko je izveo aut za svoju selekciju u visini kaznenog prostora Ukrajine, lopta je stigla do Haraslina, koji je centrirao na drugu stativu, a Šranc je glavom poslao u mrežu za slavlje Slovaka.

Imala je nakon gola Ukrajina priliku da izjednači, a najbliža je bila golu u 34. minutu kada je Timčuk pogodio stativu.

Odlučnije je krenula Ukrajina u drugo poluvrijeme i kao plod takve igre stigao je preokret i trijumf protiv Slovačke.

Ukrajina je osvojila loptu na svojoj polovini i odmah krenula u kontra napad. I taman kada se činilo da je napad propao i nepotrebno usporen Mudrik je uposlio Dovbika, koji je dodao loptu do Zinčenka, a fudbaler Arsenala asistirao Šaparenku.

Ukrajina je pobjedu obezbjedila u 80. minutu kada je Jeremčuk iz neposredne blizine lagano poslao loptu pored nemoćnog Dubravke za 2:1 i tri boda.