Četvrtak, 28 Marta, 2024

Učinci sokola: Vukčević dobar protiv Barselone, Vijačić i Šćekić sjajni u trijumfu Partizana

Nikola Vukčević bio je na visokom nivou u dresu Levantea protiv Barselone, a njegov tim je gol na “Nou Kampu” primio tek u završnici, kada je crnogorski reprezentativac izašao iz igre.

Tandem Partizana Igor Vujačić – Aleksandar Šćekić odigrao je besprekorno u trijumfu nad Voždovcem u prvenstvu Srbije, dok je Vladimir Jovović pokrenuo Jablonec do preokreta i pobjede nad Plzenom 3:2, nakon zaostatka od 0:2 na poluvremenu.

GOLMANI

MILAN MIJATOVIĆ (MTK) Tim sa stadiona “Nandor Hidegkuti” nakon dva kola (remi i poraz) vratio se pobjedama (l:0 Diošđer) “jedinica sokolova nezamjenjiva i sigurna na golu.

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) Bez upisanih minuta ove sezone ponovo nije bio ni na klupi Anžea.

MATIJA ŠARKIĆ (Šruzben) Sačuvao mrežu na gostovanju kod Hala (l:0), Šruzberi mnogo bolji od kada se vratio naš golman.

MILOŠ DRAGOJEVIĆ (Budućnost) Šampion Crne Gore “odradio” i Dečić (4:0), Dragojević bez greške i kada je imao posla.

ODBRANA

STEFAN SAVIĆ (Atletiko M) – “Kolćonerosi” poraženi nakon 26 utakmica u La ligi (2:0 od Reala), prema španskim medijima naš štoper jedini bio na nivou. Dobio žuti karton, jer je sudiji Mateu Lahozu zamjerio na naujednačenom kriterijumu.

MARKO SIMIĆ (Lijepaja) – Prvenstvo u Letoniji je završeno, Lijepaja osvajanjem Kupa izborila plasman u UEFA Ligu konferencija. Naš štoper bio nezamjenjiv u timu iz baltičke luke.

ŽARKO TOMAŠEVIĆ (Astana) Prvenstvo Kazahstana je završeno njegova Astana poslije šest godina predala titulu.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) – Tim iz Rima neočekivano poražen od Verone na Olimpiku (2:1), naš reprezentativac odigrao cijeli meč i dobio žuti karton.

MARKO VEŠOVIĆ (Legija) Oporavio se od teške povrede poljski mediji ga na terenu očekuju u 1. kolu proljećnjeg dijela sezone.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) – Nakon meča pauze vratio se u tim Partizana i ponovo bez greške komandovao odbranom “crno-bijelih” protiv Voždovca (2:0). Ove sezone na četiri utakmice na kojima je Vujačić nastupio velikan iz Beograda nije primio gol.

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) Ni u ovom kolu nije bio u sastavu Rijeke hrvatski mediji nijesu pisali zbog čega.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) Nije igrao u ovom kolu, predsjednik Astre Danut Koman potvrdio da naš bek prelazi u veliku Steauu – čeka se još samo zvanično predstavljanje.

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) Standardan u novoj pobjedi Sutjeske (2:1 protiv Petrovca).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Protiv Petrovca odigrao j oš j edan dobar meč nakon što se oporavio od bolesti.

VLADAN ADŽIĆ (Budućnost) Oporavio se, ali je pobjedu Budućnosti protiv Dečića gledao sa klupe.

MARKO VUKCEVIĆ (Podgorica) Neza mjenjivu timu sa “DG arene” u pobjedi Podgorice nad Titogradom (2:1) dobio žuti karton.

SASA BALIĆ (Zaglebje) Drugo kolo zaredom nije bio u sastavu tima iz Lublina.

MILOŠ MILOVIĆ (Voždovac) Tim sa krova bez šansi protiv Partizana (2:0), novi štoper “sokolova” odigrao svih 90 minuta.

VEZNI

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Novih 68 minuta nakon oporavka od povrede. Koliko je bitan u koncepciji Paka Lopeza najbolje govori da je Barsa “otvorila” Levente tek nakon što je naš vezista izašao iz igre.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Ušao na početku drugog poluvremena i pokrenuo tim ka “ludom” preokretu od 0:2 u prvom dijelu do konačnih 3:2 protiv Viktorije iz Plzenja. Reakciju našeg fudbalera pohvalio i trener Petr Rada.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) Ponovo odličan na sredini Partizana tim iz Humske slavio na gostovanju kod Voždovca (2:0).

MARKO JANKOVIĆ (SPAL) Još jednom sa klupe gledao svoj tim, koji je u ovom kolu poražen u gostima od Ćitadele (2:0).

NEBOJŠA KOSOVIĆ (Kairat) Prvenstvo u Kazahstanu je završeno, Kairat je poslije 16 godina “zgrabio” titulu, a vezista “sokolova” bio jedan od boljih u timu iz Almatija.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) I dalje ima problema sa leđima, pa ni u ovom kolu nije bio u sastavu tima iz Liježa.

MARKO BAKIĆ (Muskron) Zbog kartona nije igrao ovog vikenda.

DENI HOČKO (Muskron) – Novih 90 minuta za vezistu Crne Gore i dobra partija u pobjedi Muskrona nad Beršotom (3:1).

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Prvenstvo u Švedskoj završeno je prošlog vikenda Norčeping na kraju bio šestoplasirani. Naš majstor imao sjajnu sezonu – bio je najbolji asistent lige (11 asistencija), a postigao je i sedam pogodaka.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Samsunspor) – Ušao u drugom poluvremenu, ali već je bilo kasno Samsunspor ubjedljivo poražen od Burse (3:0).

NIKOLA VUJNOVIĆ (Voždovac) Standardan u timu Voždovca, ali protiv raspoloženog Partizana nije imao mnogo prostora.

MILOŠ RAIČKOVIĆ (Budućnost) Očekivano još jedan dobar meč u veznom redu šampiona Crne Gore kod drugog pogotka protiv Dečića sjajno otvorio odbranu tima iz Tuzi.

LUKA MIRKOVIĆ (Budućnost) Još jednom kao sat u veznom redu “plavih”.

IGOR IVANOVIĆ (Budućnost) Odličan meč “desetke” Budućnosti gol i asistencija protiv Dečića.

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) Treće kolo zaredom propustio zbog povrede.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (bez kluba) Raskinuo ugovor sa Sutjeskom, od januara će igrati na Kosovu, ali ime kluba još nije poznato.

VASKO KALEZIĆ (Zeta) Nije mogao mnogo da pruži u slabom izdanju “vukova” protiv Iskre (poraz 2:0) u finišu utakmice imao dobar pokušaj sa 18 metara.

ANĐELKO JOVANOVIĆ (Podgorica) Ušao u 68. minutu i odmah pokrenuo ekipu, koja je do kraja savladala Titograd (2:1).

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako) Niko Kovač ga se konačno sj etio i to nakon što je Monako gubio 2:0. Kapiten Crne Gore igrao od 58. minuta protiv Marseja i donekle je uspio da “razdrma” ekipu, koja je do kraja uspjela samo da smanji na 2:1.

FATOS BEĆIRAJ (Visla Krakov) Nije bio u sastavu tima sa “Miejski” stadiona u porazu od Legije (2:1).

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Prvenstvo u Koreji je završeno krajem oktobra Mugoša sjajnim mečevima u finišu spasio Inčon ispadanja.

DINO ISLAMOVIĆ (Rozenborg) Prošlog vikenda dobio crveni karton, pa naredna dva meča tokom sedmice nije igrao.

ŠALETA KORDIĆ (Podgorica) Igrao do 90. minuta protiv Titograda u drugom poluvremenu imao veliku šansu, ali kao da ga je lopta iznenadila, pa je slabo reagovao.

MILUTIN OSMAJIĆ (Sutjeska) Standardan u napadu Sutjeske imao nekoliko dobrih pokušaja, ali bez pogotka u ovom kolu.