Utorak, 16 Aprila, 2024

Učinak sokola: Bećiraj donio pobjedu Netanji protiv Šmona, Boljević strijelac za Standard u Kupu

Prošlo je još jedno kolo i predstavljen je učinak naših fudbalskih reprezentativaca prethodnog vikenda.

Boljević, Foto: Fscg.me

Aleksandar Boljević je postigao pogodak za Standard Lijež u Kupu nad Rebekom 3:0, dok je Fatos Bećiraj takođe bio strijelac za Makabi Netanju u pobjedi nad Šmonom 1:0.

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže): Opet na klupi Anže izgubio od Rena u gostima rezultatom 2:1.

MILAN MIJATOVIĆ (Levski Sofija): Siguran na golu protiv Vitoše kod kuće (2:0), Levski kasni pet bodova za liderom Ludogorecom.

MATIJA ŠARKIĆ (Livingston): Odličan na gol crti, Livingston kao domaćin lako pobijedio Kilmarnok (3:0).

ODBRANA

MARKO SIMIĆ (Pakhtakor): Šampionat Uzbekistana je završen u srijedu, Pakhtakor je već ranije osvojio titulu, a Simić je u ubjedljivoj gostujućoj pobjedi nad AGMK-om (6:2) igrao od 58. minuta.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio): Zbog povrede sa tribina gledao veliki trijumf Lacija na Olimpiku protiv Juventusa (3:1).

STEFAN SAVIĆ (Atletiko Madrid): Nije bio ni na klupi zbog povrede u remiju “kolčonerosa” protiv Viljareala na strani (0:0).

MARKO VEŠOVIĆ (Legija Varšava): U utorak u Kupu nije igrao protiv Gornika na strani (pobjeda 2:0), standardno dobar u trijumfu nad Slaskom u gostima u prvenstvu (3:0). Legija je poslije 18 kola izjednačena na liderskoj poziciji sa Pogonom (35 bodova).

BORIS KOPITOVIĆ (BATE Borisov): Kopitović je na odmoru, prvenstvo u Bjelorusiji je završeno 1. decembra.

DUŠAN LAGATOR (Soči): Postigao gol u 39. minutu za 1:0 u remiju kod kuće sa Rubinom iz Kazanja (1:1), igrao cijeli meč.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra): Odigrao dva dobra meča u nedjelju dana u četvrtak bio bolji od Vitorula na strani (1:0), a u nedjelju od Krajove kod kuće (1:0). Astra je lider u Rumuniji sa dva boda više od Kluža.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan): Nije bio u sastavu u porazu od Napretka u Humskoj u srijedu (3:2), a protiv Rada na Banjici je presjedio cijeli meč na klupi (pobjeda 2:1).

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka): Igrao od 66. minuta u pobjedi Rijeke nad Istrom (2:0)
kod kuće.

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska): Odigrao svih 90 minuta u razočaravajućem remiju sa Grbljem u četvrtak u Radanovićima (1:1).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Težak ritam od jula utiče na ekipu i igrače igrao cijeli meč protiv Grblja (1:1).

NEMANJA SEKULIĆ (Zeta): Kvalitetna partija u važnom trijumfu nad Titogradom u Golubovcima 1:0.

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante): Igrao od 70. minuta u porazu kod kuće od Valensije (4:2).

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec): Zamijenjen u 86. minutu u gostujućem trijumfu nad Opavom (2:1).

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan): Nije igrao u porazu od Napretka u Humskoj (3:2) tokom nedjelje, za vikend ušao u 75. u pobjedi nad Radom u gostima (2:1).

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež): Postigao gol kod kuće u Kup pobjedi nad Rebekom (3:0), a u nedjelju zamijenjen u 69. minutu u remiju na strani sa Muskronom (2:2).

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Prvenstvo Švedske je završeno 2. novembra.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Visla Krakov): Zbog povrede nije bio ni na klupi, Visla izgubila na strani od Gornika (4:2).

DENI HOČKO (Muskron): Protiv Anderlehta u Kupu (poraz kod kuće 3:2) nije bio ni na klupi, za vikend kod kuće presjedio cijeli meč u remiju sa Standardom iz Liježa (2:2).

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska): Odigrao ispod nivoa u remiju sa Grbljem u Radanovićima (1:1).

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska): Niko iz Sutjeske nije bio na nivou, pa ni Kojašević protiv “trikolora” (1:1).

MARKO JANKOVIĆ (SPAL): Prvi put bio starter u Seriji A, SPAL kod kuće poražen od Breše sa 1:0.

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako): Monako je imao dobru nedjelju u srijedu je odrađen Tuluz na strani (2:1), u subotu Amijen kod kuće (3:1), a Joveta nije bio u konkurenciji za sastav.

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja): Postigao gol u 26, pa zbog povrede zamijenjen u 32. minutu u utorak u trijumfu kod kuće nad Šmonom (1:0), za vikend nije bio u konkurenciji za sastav na gostovanju Makabiju iz Tel Aviva (0:0).

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted): Šampionat u Južnoj Koreji je završen 30. novembra.