Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Ubjedljiv poraz rukometašica Crne Gore

Najbolje rukometašice Crne Gore nisu se proslavile u prvom nastupu nakon više od 10 mjeseci.

“Lavice” su na startu Zlatne lige, tradicionalnog turnira, poražene od selekcije Francuske 29:13.

Izabranice Pera Johansona dobro su započele susret u Horsensu, povele sa 4:2, nakon čega je uslijedilo 15-minutno pomračenje u igri.

Crna Gora u tom periodu nije postigla niti jedan, a primila je čak devet golova.

Francuska je na poluvremenu imala ubjedljivih 15:6, a razlika u uigranosti bila je jasno vidljiva i drugom dijelu meča.

Naš nacionalni tim već u subotu ima priliku za popravni, igraće protiv Danske, dok će u nedjelju odmjeriti snage sa Norveškom.

FRANCUSKA – CRNA GORA 29:13 (15:6)
HORSENS – „Arena Horsens“. Gledalaca: 100. Sudije: Mortensen, Madsen (Danska). Sedmerci: Francuska 1 (1), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 6 minuta.
FRANCUSKA: Darlo (sedam odbrana), Frank (deset odbrana), Nokandi 2, Koatanea, Buke 6, Pino 1, N’Guan 2, Zadi, Kujate 2, Nijakate 2, Dembele Pavlović 3, Sersijen Ugolan 1, Flip 3, Kanor 1, Edviž, Fopa 1, Nze Minko 3, Lakrabe 2 (1).
CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana), Marinović (jedna odbrana), Radičević, Gugač, Jauković 4 (1), Mugoša 1, Džaferović, Klikovac, Ujkić, Premović 4 (1), Brnović, Ramusović, Mehmedović 4, Grbić, Vukčević.