Treći poraz košarkaša na Evropskom prvenstvu

Naša košarkaška juniorska reprezentacija bez pobjede je završila nastup u grupnoj fazi Evrposkog prvenstva.

Crna Gora je na kraju doživjela i najubjedljivji poraz u grupi, od Italije 76:41.

Napadački problemi nastavili su se i u ovom meču, a tek u posljednjoj četvrtini smo malo popravili utisak.

Italija je fizičku nadmoć pretočila u dvocifrenu prednost već u prvom periodu. 18:8 bilo je nakon deset minuta.

Dosta problema sa defanzivnim skokom za naše momke u drugoj četvrtini, pa se rival odlijepio i praktično tu riješio pitanje pobjednika. 42:19 bio je rezultat poslije prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini smo postigli svega šest poena, u posljednjoj 16.

Igor Joković je sa 10 poena bio najefikasniji u našem nacionalnom timu. Aleksa Lekić je uz devet imao i pet skokova, dok je Petar Minić dodao devet.

Sjutra je na prvenstvu slobodan dan, a onda nas čeka susret sa Srbijom u osmini finala.