Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Tim ubjedljiv protiv Monfisa za četvrtfinale

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u četvrtfinale Australijan opena rutinskom pobjedom nad Gaelom Monfisom 3:0.

Tim, peti igrač svijeta, za sat i 52 minuta srušio je Monfisa, koji je na 10. poziciji, po setovima 6:2, 6:4, 6:4.

Finalista prošlosezonskog Završnog mastersa od starta je nametnuo svoj ritam i sve vrijeme je bio bolji na terenu ne dozvolivši Francuzu nijednu brejk loptu.

Austrijanac je prvi set riješio pošto je oduzeo servis rivalu u trećem i sedmom gemu. Sedmi gem bio je ključan i u drugom setu, da bi u posljednjem Tim brejknuo protivnika već na startu.

Njegov rival u borbi za polufinale biće pobjednik meča Rafael Nadal – Nik Kirjos.