Srijeda, 24 Aprila, 2024

Tarolis: Da završimo seriju u Baru; Pavićević: Čudan kriterijum

Trener Mornara Mihailo Pavićević je čestitao Budućnosti na zasluženoj pobjedi, ali je imao zamjerki i na račun sudija.

Pobjedom u trećem meču (88:78), košarkaši Budućnost Volija poveli su 2:1 u finalu plej-ofa domaćeg prvenstva i stigli na korak od odbrane titule.

Jedan od najzaslužnijih za pobjedu je krilni centar “plavih” Donatas.

“Mornar se borio svih 40 minuta, ali smo bili jači. Znamo da moramo da se borimo svih 40 minuta i u Baru, jer se Mornar neće predati. Moramo da pokušamo da završimo seriju u četvrtom meču”, rekao je Tarolis.

“Za razliku od prva dva meča, rekao bih da je večeras bio čudan kriterijum prema našoj dvojici najboljih igrača, Mihajloviću i Smitu, pogotovo Smitu. Nisam mogao da ih koristim onako kako ih inače koristim, naročito Smita. Zna se šta on znači za našu ekipu. To je jedan od razloga, nije glavni. Bili smo vrlo mekani u odbrani, dozvoljavali smo dosta lakih poena, razigrali smo neke igrače koje nismo smjeli. Na kraju, Kobs i ostali su uzeli stvari u svoje ruke. Mi smo bili dosta dekoncentrisani u napadu, mijenjali smo bez rezona situacije koje su nam dobro prolazile i došli smo u situaciju da izgubimo utakmicu”, istakao je Pavićević.

Četvrti meč u seriji igra se u nedjelju u Baru od 18 sati.